şükela:  tümü | bugün
 • sakin sakin oturmuş ekşi’de takılırken, 2-3 masa öteden yüksek bir ses tonlamasıyla gelen bu cümleyle irkildim. kafamı kaldırıp cümlenin geldiği masaya baktım.
  muhabbetin öncesini bilmiyorum ama sanırım 20’li yaşlardaki hatun kişi, 2 erkek arkadaşına sevgili kriterini anlatıyordu: “ sevgilimle selfie çekilip bunu instagram’a atabilmeliyim. instagram’da o kadar fotoğraf paylaşıyorum. yanımda o da olacağı için, sevgilimin tipi de düzgün olacak tabii. tip benim için önemli, kişiliği de önemli ama tip daha önemli. ileride de zengin bir kocayla evlenirim.”

  hani ekşi’de bu tip trollük içeren başlıklar görürdüm; ama bunun kanlı canlı örneğini daha önce hiç görmemiştim.
  insanlar tabii ki öncelikle fiziksel çekimden etkilenir, kimsenin tercihini sorgulamıyorum ve etiketlemek de istemiyorum. sadece anlamaya çalışıyorum. bir insan şekle dayalı kriterleri olduğunu bu şekilde, çok ulvi birşeyi açıklarmış gibi uluorta nasıl dillendirebilir? hadi değer yargılarının değiştiğini, ilişkilerin şekle dayandığını ve hızlı tüketildiğini zaten biliyoruz; ama bir insan şu durumu arkadaşlarına nasıl bu kadar rahat ifade edebilir? şu düşünce sistemini aklım almıyor gerçekten.
  benim ne güzel arkadaşlarım varmış ki; bunca yıl böyle tiplerden uzak, steril bir hayat yaşamışım.
 • beklentisi azdır.

  brazzers varken instoş ne amk?
 • bir saattir yan masadan bizi kesen sendin demek?
 • sırf güzel fotoğraflar atabilmek için pahalı tatillere giden, story’de paylaşabilmek için lüks eşyalar alan insanların istilasına uğrayan instagram’ın şaşırtan sonuçlarından bir diğeri.

  ya insan hiç yapacağı tatil için fotoğrafta fotojenik çıkabileceği bir otel ve beach arayışında olabilir mi? evet oluyormuş, böyle bir ziyan ve çöp bir insan da gördüm ancak bu bahse olan konu başka bir seviyeymiş.
 • kendi hür iradesi ile düşüncelerini dile getirmiş olan birey kişisaoşsdasd.

  ulan bu mahlukatlar da bu hayatta yaşıyor ben de bu hayatta yaşıyorum. ha ben kimim diye soracak olursanız şöyle izah edeyim:

  afedersiniz bir sik değilim asıhvdba.
 • kendine ömür boyu fotoğrafçı olarak hizmet edecek bir enayi arayan, atanamamış fotomodel beyanı.

  diğer bir deyişle, hepimizin karısı, sevgilisi... o lanet olası ablalar. instagram ablaları.

  ve elbette: instagram husband
 • arkadaşlarının değerini bu ve benzeri kişiler üzerinden değerlendirmeye almakla, bahsettiğin şahısla aranızda hiçbir fark olmadığını ifşa etmiş oluyorsun.
 • yazıp yazıp siliyorum. sonra çok ağır konuşuyosun diyorlar.

  (bkz: ne demek istediğimi anladınız siz)
 • (bkz: kumda oyna)
 • acıdığım insan türü. valla eskiden böyle başlıklara çok prim vermezdim ama geçenlerde beşiktaş'ta ismi lazım değil bir kafede, gayet düzgün biri olduğunu düşüneceğiniz bir kadının "aypon kullanmayanla sevgili olmam. samsung mu ıyyğ..." dediğini işitince bu hayatta her diyaloğun gerçek olabileceği fikrine sahip oldum.