şükela:  tümü | bugün
  • sevgilisi olan insanların arkadaşlarınca sıklıkla maruz kaldığı soru cümlesi. soru, sakladığı çirkin yüzünü ise sevgilisinden henüz ayrılmış kişilere gösterir.

* sevgilin ne yapıyor?
    - (anlasana bilader gülüşüyle) bilmem... ne yapıyor?

eğer yara taze ise ve soru bir tuz gibi yaraya basılmışsa, saçma bir sırıtış ve kafa çaresizce yana eğilerek cevaplanır.

bu soru sıklıkla geldiğinde yaptığınız işe konsantre olamazsınız da.

bir de "derhal ayrılsa da ben yazsam" diye düşünen ve bu yüzden belirli aralıklarla bu soruyu soranlar vardır ki, niyetleri biliniyorsa içinizden dellenerek soruyu yanıtlarsınız.

* sevgilin ne yapıyor?
    - en güzel işlerle uğraşıyor
  • erkek arkadasi oldugu bilinen hatunlarin etrafinda arkadas kisvesi altinda dolanan kotu niyetli adamlarin duzenli yoklama repligi.
  • ortaya atılan bir laftır. sevgilisi olduğunu düşündüğünüz ya da bilmeyip çok merak ettiğiniz insanlara sorup merakınızı giderebilirsiniz.

-sevgilin ne yapıyor
    - sevgilim yok ki benim
    -ay pardon ya yanlış hatırlamışım

-sevgilin ne yapıyor
    -nerden biliyorsun ki sen sevgilim olduğunu
    -öyle bir halin var
    -iyi ya ne yapsın

-sevgilin ne yapıyor
    -ya sorma ayrıldık ` biz:anlatmaya meraklı insan modeli`
    hemcins:
    -ah canım, çok üzüldüm
    -evet ya sorma....
    ya da
    karşı cins:
    -hadi ya üzülme, yenisini bulursun
    -gerçekten mi
    -tabi canım akşam ne yapıyorsun
    ...uzayıp gider
  • (telefonda, gizli biriyle muhabet)

-alo sevgilin ne yapıyor?
    +uyuyor. siz kimsiniz?
    -bırak benim kim olduğumu. sen ne yapıyorsun?
    +okulun kantinindeyim ya arkadaşlarlayım.
    -ulan kız uyuyor, sen kantinde eğleniyorsun ha..
    +ne oldu ki, gayet olgun bi ilişkimiz var.
    -s.kerim olgunluğunu ulan! ben melahat, sevgilin, belki tanımazsın!!!
    +aa melahat..
    -ibnenin çocu..
  • henuz tek hemcinsimden duyamadığım soru tümcesi.
  • sevgili askerdeyken sıkça karşılaşılan sorudur.

kimi iyi niyetle sorar:

- sevgilin napiyo?
    - iyiii, naapsın askerlik yapıyoo... bugün konuştum da hede de hödö yapmış, diye paylaşıma girilir...

kimi ise fırsat kollar gibi bir niyetle sorar, hemen hissedilebilir:

- sevgilin napiyo? (aynı şekilde sordu, nasıl mı hissedilir? hissetmek denen şey böyle zamanlarda önem kazanıyo zaten)
    - iyiiii... dedikten sonra detaya girilmez naaptigi hakkinda ve soruyu soranla da pek muhatap olunmaz bile. zaten o da detay beklemez, sadece "biz ayrıldık" demenizi bekler ama çok bekler, siz şafak sayarken o da avcunu yalar.
  • - sevgilin ne yapıyor?
    - ne yapsın, okuyor teyzesi.
    - iyi maşallah, okusun da ondan sonra evlenin.

- sevgilin ne yapıyor?
    - iyi o da, aynen devam.
    - dersleri nasıl?
    - iyi iyi.

genelde sıradan diyaloglara neden olan soru.
  • -sevgilin ne yapıyor? (ne sevgiliymiş anasını satıyım. kaç ay oldu hala ayrılamadınız. sünepe bokun teki zaten. bak bir halt ettik bir araya gelemedik belki ama siz de eşeğin şeyine su kaçırdınız artık. aaaaaa)

-ne yapsın işte... yaaa aslındaa çok iyi değil durumlar. (yani aslında gaaaayet memnunum ilişkiden bilmem ne de yine de böyle senin süründüğünü görmek hoşuma gidiyor. sen onu kaşla göz arasında kız arkadaş yaparken düşünecektin. bak kaldın öööle şimdi. ben bööle bööle iyi değil falan ayağına yatıp umudunu daim tutmak niyetinde bir ademoğluyum aslen... piçim ben piçim...ihohahehao...)

gibi alt metinleri de olabilir bazen.. e bazen...