şükela:  tümü | bugün
  • sevgiliyi aile ile tanistirmak eylemine nesne olma durumu. özellikle bir erkek olarak kız tarafının ailesiyle tanışıyorsanız heyecan ötesi bir deneyim. sevgilinin babasiyla karşı karşıya kalınca insan ister istemez kendini kasılmış buluyor. herhangi bir pot kırmamak için her cümleyi baştan sona, sondan başa ve ortadan dışlara doğru içinizden sayısız kere tekrarlıyorsunuz. bazı durumlar geliyor aklınızı boş bir vazo gibi hissediyorsunuz. bazen geliyor söyleyecek bir sürü şeyiniz oluyor. heyecanlı bir an oluyor işte.
  • ne zaman olacağı genelde ilişkinin ciddiyetine göre değişen durumdur. kimileri ilişkinin birinci/ikinci/üçüncü yılında*** sevgilinin artık aile tarafından resmen tanınması gerektiğine inandığı için kişiyi evine davet ederek bir nevi görücüye çıkarır. aslında durum her iki taraf için de zordur; bir bayan olarak sevgilinizin *annesi tarafından kesilikle tam not almak istersiniz, tabi bu arada sevgiliniz de kendi ailesinin size ısınmasını dilediği için o da ayrıca kasılır, karşılıklı utangaç gülüşmeler oluşur. tabi bir de hitap türleri konusunda ufak bir kaos yaşanır. kimi anneler "teyze" türü hitaplardan kesinlike hoşlanmadığı için "eööee ben şimdi ne diye hitap edicem peki??" diye panik olabilirsiniz ki bu durumda isim kullanmadan sadece "siz" diye seslenmek en iyisidir.
  • bazı sorunlu sevgililer icin soya cekim mantıgıyla dusunup yapılmaması gereken aktivite aksi halde sorunlu olan sevgilinin daha da sorunlu olan ailesiyle tanısılıp cok buyuk bir hata yapılır,can sıkıntısı yasanır,yapılmaması gereken cok gereksiz bir eylem.
  • sevgilinin ailesinin evine nasıl olsa ayakkabı ile dalarım özgüveninin, sevgilinin annesinin bakışlarıyla kapı eşiğinde sona ermesi, iki parmağın meme yaptığı çoraplarla girilen salonda emekli albay baba karşısında sona eren karizma...
  • hiç yaşamadığım deneyim.
  • özellikle sevgili ile ileriye dönük bir şeyler düşünülüyorsa kesinlikle gerçekleştirilmesi gereken bir eylem. çünkü armut dibine düşer, kavun gibi dibini koklayarak birşey anlayamazsınız.
  • mümkünse gömlek, çok daha mümkünse kravat ve ceket giyilecek, kendinizi mahkeme de ya da, mülakatta sanacağınız bir olay
  • kendimi baskı altına almamak adına ("malum tanısalar beni, gelin diye bastacı edileceğim aşikar" düşüncesiyle kendimi kandırdığım) hep kaçındığım, sonrasında ve her seferinde yapmadığım için pişman olduğum aktivite.