şükela:  tümü | bugün
 • sen de babana sperm hakkı iste. öyle saça böyle tarak.

  edit: başlık başa.
 • pubg, lotr, call of dutty ne biliyim daha ne kadar zıkkım oyun varsa onların içine hapsolmuşsunuz daha yaşadığınız memleketin adetlerini bilmiyorsunuz bunu yazan da en aşağı 20dir yeni öğrenmiş. siz hakkaten var ya çok boş tiplersiniz ağır boş. şimdi git biraz da pes at.

  edit: kral ya affet harbi trollmüşsün düştük... aynen devam usta
  edit2: lan manyaklar adeti normal bulmadım sadece yeni öğrenmesini garipsedim, okuma yazmanız da mı yok nedir
  edit3: tamam 500 yaşındasınız ve siz de bilmiyorsunuz inandım şimdi gidin hadi atmayın lan mesaj filan rahatsız etmeyin insanı
 • sıkca karşılaştığım ve ablamların da evlenirken damat tarafından söke söke altın almasına olanak veren adet. ha bu süt hakkı bilezik olur tam altın olur bu tamamen kız tarafına kalmış. ama bu durumun konuşulması için süreyi şöyle hesaplamak lazımdır: kız istemeye gidilecek tarih - (max. 3 ay, min. 1 ay.). (bkz: evliliğin matematiği)(bkz: swh)

  edit: süre konusuna açıklık getirelim. yeni tanıştığınız kızla evlilik konuşuyorsanız ve bunu söylüyorsa kaçın. istemeye gitmeden önceki gece söylüyorsa yine kaçın. insanda biraz anlayış olur.
 • valla ben de yeni duyuyorum ki 150-200 yaş civarında varım. ne sikindirik bir adetmiş o öyle?
 • (bkz: çomar adetlerinde bugün)

  damadı aileden biri olarak değil de yolunacak tavuk olarak gören anadolu insanının saçma adetlerinden bir diğeri.
 • ben bir akrabamın düğününde şöyle bir cümle duydum.

  "e düğünden bir gece önce bizde magnum adeti var."

  yani, düğünden önce magnum dondurması alınırmış bütün kız tarafına. bunu duyunca araştırdım, magnum ilk 1989 yılında almanya'da piyasaya sürülmüş. adete bak.

  düğünde damadı yolunacak kaz olarak gören her türlü şeyden kaçının. adet filan yalandır, hikayedir. her genç kızın rüyası da komple uydurmadır. gelinlik giymek bile 1900 yılından önce yok. giymek isteyen giysin ama bunu adetlere bağlayıp da oradan yürümesin.
 • bu adetler de dahil, düğün olayları toptan yasaklanmalı.

  çok istiyorsanız evlenin, aile içinde bir yemek verin bitsin gitsin. her geçen gün başka bir saçmalık. bu nedir ya?
 • çomarlar bugün de rahat durmuyor ve evlatlarını dahi maddi ranta nasıl dönüştürebilirler onu hesaplıyorlarmış haa. hür iradeyle gayet keyfi olarak bi çocuk yapmak ve onu emzirmek karşılık beklenilmesi gereken bir şeymiş gibi böyle bi hak iddia edenler neyin kafasını yaşıyor acaba. hadi madem böyle bi adet uydurdun biraz mantığın olsun. erkek çocuklarını anaları neyle besliyor polenle mi?
 • doğu bölgelerinde normal olan durumdur. ne kadar az isterse sizin için kardır. malesef bu adetlerin artık değişmesi gerekiyor. bu durum evlendiğiniz kişi için saygısızlıktır. sanki bir mal alıyorsunuz mal karşılığında bir ücret ödüyorsunuz. bunları söyleyince kötü oluyoruz ama malesef durum bu.
 • parasını odeyince köle misali komple sahip olunuyorsa malın niteliklerine göre verilebilecek bir meblağ. mal kalitesiz ezik büzük patlamissa fiyatta indirim talep edilmelidir.
hesabın var mı? giriş yap