şükela:  tümü | bugün
  • telefon achar ogluna sıze selam soyler, yorumsuzdur.
  • ya o annelere tapıyosun doal olarak, ama bazen fena hıssedıyosun, o anneden saklanan gızlenen bıshı varsa eger
  • sevgilinin annesi/ailesi tarafindan kabul gorme belirtisi.
    hos bi durumdur. sevgililerin ayrilisi ailede de mustakbel gelin/damat`larini kaybettikleri hissi uyandirabileceginden; selam soylemekle kalmasi iyidir.
  • insanda korku yaratan bir durumdur. ozellikle de oglunu kakalamak icin ugrasacagindan eminseniz.
  • nazikçe "ben burdayım, yanınızda olmasam da gözüm üstünüzde" uyarısıdır.
  • oğluşuyla her konuştuğunda ististasınız mutlaka bana da selam söyler. hayır o değil de kendimi kötü hissesiyorum 'ay acaba önce benim mi söylemem gerekirdi, ayıp mı oldu şimdi' düşünceleri dönüyor kafamda.

tabi bir de şöyle bir durum var ki:
    - oğluş: iyi anne napıyım gecmis zamanla birlikteyim işte.
    - anne: hmm!!! selam söyle
    * anne iç ses: selam söyle o cadıya. anlar o anlar. her dakika birliktesiniz biraz da biz görelim oğlumuzun yüzünü.
  • hicbir sekilde ciddi dusunmediginiz biriyse sevgiliniz, oldukca korkutucu olandir. siz pek de umursamazken, sevgilinizin size fazlasiyla deger verip ailesine anlattiginin; hatta ailesinin, (belki de birkac gun icinde birakip gideceginiz) cocugunun sevgilisi olan sizin gibi bir (birkac gun sonraki tabirle) "serefsiz"i fazlasiyla benimsemis oldugu anlamina gelir.
  • duruma göre "bana bak kızım, ben seni seviyorum, oğluma senden iyisini bulana kadar en iyisi sensin. şu devirde onu bulmak da okyanusta kum tanesi aramak gibi bişey. o yüzden akıllı ol. gördüğüm kadarıyla oğluma kör kütük aşıksın, o da sana. ortak noktamız aynı adamı farklı şekillerde çok seviyor olmamız. benim sevgimi de kaybetme, ben de senin için çalışayım. gücümü küçümseme." anlamına gelebilir. ve bu destek aslında gayet keyif vericidir.
  • sevgilinin annesinin sizi arayıp, sevgiliye selam söyleme durumu da olabilir. işte o zaman; annen aradı selamı var, hede hödö diye ağzınız açık kalır asıl.