şükela:  tümü | bugün soru sor
 • cok aci bir andir.
  sen onun her durumda iyiligini isterken, o senin kotulugunu, nasil daha fazla zarar verebilecegini dusunmustur. basarmistir da bunu.
  sadece sevmemek degildir olay.
 • sevgililiğin bir aşama ilerisi olan evlilik için zamanında güzel bir söz söylenmiş;

  "evlilik, kişinin düşmanıyla yattığı tek savaş şeklidir."
 • aşk ve nefret arasında çok ince bir çizgi vardır denir ya hep, çizgi falan yok işte orada. ne kadar aşk, o kadar nefret demek. dünyanın en yoğun ve tutku dolu iki duygusunun birbirine zıt olmasını bekleyemezdik zaten.

  senin aşk dolu bakışlarına ve onun için yaptığın fedakarlıklara karşılık olarak aldığın o kuru ve anlamsız gülücüğe bile tav olmandır nefret. buna aşk diyen de olur. ama sadece bir düşman istediğini almak için bu kadar sabırlı davranabilir. sadece intikam almayı bekleyen biri karşısındakinin umarsızlığını göre göre onun yanında kalmaya devam edebilir. istediğini aldığı anda da eski olaylardan kalan nefreti birden ortaya çıkar ve düşman kesilir. aşk sandığımız evre, kocaman bir nefret duygusundan ibarettir. yaşanamamışlıklara ve yaşanamayacaklara olan nefret. sevdiğin her an sevilmediğini anlayışının nefreti...

  düşman ve aşık iki insan arasında tek fark vardır. düşman sabırsızdır. ama aşık, sabırla bekler alacağı intikamı. o hor görüldüğü günler bitene kadar aşık, bittiğinde ise artık bir düşmandır.
 • uzme tatli canini, aynisi benimde basima geldi zamaninda. bank asyaya benim adima para yatirmis kahpe.