• erkek öptüğünde, sonrasında koklayacak,

kadın öptüğünde, sonrasında yanağına dayayacaktır..
  • okudugumda refleks olarak sag avucumun icini optum. "o"nu hatirladim sonra, "o"nun avucunun icini opmeyi, benim avucumun icini opmesini ozledim bi an. ama insanin sevgili diye sag elini opmesi dusundurucu bisi.
  • malum; insanin temas yoluyla hayati ögrendigi, en kirli organidir eller ve el kiri olmaktan öteye giden seyleri de dokunarak tecrübe ederiz. o nedenledir ki; birinin avuc icini öpmek "seni günahinla, sevabinla sevip, kabul ettim" anlamina gelir.

icinde zerre süphe barindirmayan, ilan-i asktir yani en hakikisinden.
  • bazen sevgiliyi dudaklarından öpmekten bile daha güzel olan öpücük. özellikle de bir süre el ele dolaştıktan sonra, iki elin birleşmesinin sıcaklığı hala sevgilinin avuç içindeyken öpüldüğünde. öpülen aslında o ellerin birleşmesidir, o elleri birleştiren sevgidir.
  • insana çok iyi gelen, insanı mest eden, mutlu eden harika bir davranış.. onun kalbine dudaklarını dokundurmakla eşdeğer güzellikte.
  • akla şu cümleleri getiren, dadından yenmeyen enfes eylem:

"gözlerimden öptü, ellerimden öptü,ellerimden. avuç içlerimden öptü. unutabilir misin şimdi ? ben ölsem, unutamam."

sabahattin ali sanırım sahibi, yamuluyorsam düzeltin.
  • aşk'tır.
  • orta yerde gerçek ve yüksek seviyede bir aşk olduğunun en belirgin işaretlerinden biridir. çok sevmeden, yapıldığı nadir görülen hareketlerdendir. eğer sevgiliniz avuç içinizi öpüyorsa, hele bir de koklayarak öpüyorsa, sizi gerçekten seviyor demektir.
  • sevgiliye güveni belli eder. hayat çizgisine kendinden bir parça eklemek demektir. sevdiğinin tenini hissetmektir ya işte, daha ne istersin?
  • hatırladıkça dudaklarımda bir sıcaklığa yol açan ama sonra aynı elleri asla bir daha öpemeyeceğimi hatırlayınca yavaş yavaş dudakları ve kalbi soğutan eylemdir.
hesabın var mı? giriş yap