şükela:  tümü | bugün soru sor
  • çok uzak olmayan bir zaman dilimi içerisinde yaşadığım üzücü olay.

aniden gelsin, karşına çıksın istiyorsun. öyle hediye, parti gibi şeylerde gözün de olmuyor ama ufak bir sürpriz istiyorsun. zaten gün boyu doğum gününü kutlayan bir mesaj da yazmadığı için iyice inancın artıyor bir sürpriz olacağına. işten döndüğünde öyle bir şey olmadığını görüyorsun ve çok kötü derecede üzülüyorsun.

sevmiyor mu acaba diyorsun, saçmalama diyen arkadaşların oluyor. seven insan böyle bir şey yapmaz diyen arkadaşların da var. sonuç olarak neden böyle bir şey yaşadığını bilemiyorsun.

ama onun doğum gününde içinden geldiği gibi davranıp, ona güzel bir sürpriz yapıyorsun. hiç kısasa kısas düşünmüyorsun bile.

bu enayilikse, tüm sevenler enayi. kabul ediyorum.
  • doğum günlerine önem veren çok fazla anlam yükleyen bir insan değilimdir ancak eğer ki birlikte yaşadığınız 40.doğum günü bile olsa, seven insan en azından güzel bir sözle kutlar diye düşünüyorum
  • doğduğu güne lanet ediyordur belki.
  • sevgiliye bir kez daha aşık olma sebebimdir.hatta bir adım ötesi evlilik bile teklif edebilirim.kaldı mı böyle sevgililer bu zamanda ?
  • öküzce bir hareket.
    benimki genelde kilise yetimhanesindeki çocuklara pasta alır garibanların sevinmesine vesile olur.
    çok yakın olduğum birinin doğum gününü kuru lafla kutlamak bana göre değil.
  • eger ki sevgili ben dogum gunlerini sevmem kapitalizm hede hödö yapiyorsa sen de off ya yak yık beni kafasindaysin bir sıkıntı olusturmayan durum. ama ne düşünürse düşünsün ben cok ufak da olsa onem veriyorsam bir sekilde beni onemsedigini gostermeli. bir kadinin onem vermemesi cok dusuk ihtimal zaten o yuzden erkeklerin de bunu yapmamasi cok net okuzluktur.

ha bir de hediye olarak da ilk gordugu alan erkek daha okuzdur. lan bir dusun onemsedigini belli et. 3 gun kafa patlat ne alabilirim diye. yapin sunu ya olum herkes sevinsin lan herkes birbirine hediyeler alsin manyak misiniz ya. sevissin herkes sex yapsin öhm neyse tamam yapin iste.
  • doğum gününe bir hafta kala plan yapıp hediye aldığın sevgilin tarafından terk edilmek kadar üzücü değildir.
  • sevgilisini değil, kendi çıkar ve beklentilerini seven kişi beyanı.
  • geçen sene ilk defa bir doğum günümde sevgilim vardı. yani ben öyle olduğunu sanıyordum.

doğum günlerimiz birbirine çok yakındı. uzak mesafe ilişkisiydi. ben onun doğum günü için hediyemi alıp sürpriz yapmaya gitmiştim. cidden en ufak bir haberi bile yoktu. gelebilirim bile dememiştim. önceki gece heyecandan uyuyamamıştım üstüne uçak saatinden dolayı havaalanında sabahladığım ve yine heyecandan uyuyamadığım için zombi gibi çıkmıştım karşısına resmen. neyse işte...

biraz vakit geçirdik, ailesinin benden haberi olmadığı yalanına inandığım için doğum gününe kalamadım. gerçi yalan da sayılmaz bilmiyorlardı ama benden bahsetmeme bahanesi oydu. neyse, sonra döndüm istanbul’a ben. 4 gün sonra da benim doğum günümdü. doğum günümde neredeyse akşama kadar hiçbir şey yazmamıştı. sonra da whatsapptan sıradan, yapmacık bir kutlamayla doğum günümü kutladı. teşekkürüme, güzel sözlerime cevap bile vermedi. 3-4 gün konuşmadık sonra da terketti zaten aklında başkası olduğu için.

hayır en çok üzüldüğüm ben onun yanına gidince bile yalandan beni seviyormuş gibi yapmışken en azından doğum günümü de yalandan da olsa bi içtenmiş gibi arayarak falan kutlasaydı keşke.

doğum günümden bile soğudum.
  • sevgilinin doğum günü eğer kişi gerçekten seviyorsa tıpkı kendi doğum günü gibidir. karşılık beklemeden, sadece yüzünde minicik bir gülücük olsun diye elden gelen her şey yapılır.. yaparım.