• ayrılık halinde normalinden çok daha fazla acı çekmenize, çok daha fazla yalnızlık hissetmenize ve katlanılmaz bir boşluğa düşmenize neden olabilecek durum.
  • "neden arkadaşa ve sevgiliye ayrı zaman ayırıyim ki? sevişiyorum, çıkıyorum!"

(bkz: kremli şampuan)
  • - sevgilimle kavga ettim..*fırk* bana bıdıbıdı dedi.. çok mutsuzsum *fırk* siz erkekker hep böylesiniz zaten..böühüh!!
    - iyi de sevgilin benim binnazcım..
    - evet ama en yakın arkadaşım da sen olduğuna göre? evet evet dinliyorum yoksa bir itiraz mı var?
    - yok evet tamam anlat.. şikayet et.. tamam....
    - ondan sonra ben dedim ki böyleyken böyle o da dedi ki..
    - yani ben?
    - orası beni ilgilendirmez. neyse o da dedi kiii vıdıvıdıvıdı (böyle gider bu.)
  • sakat bir durum. mesela siz her şeyinizi onla paylaşırsınız, arkadaşlarınızı, hayatınızı, korkularınızı, sevincinizi.. sadece öpüşüp koklaştığınız kişi değildir. hayatınızı paylaştığınız kişidir, gerçekten.. o boktan el yazınızla attığınız basit bir imzanın ötesinde bir yerdedir sizin için.

ayrıldığınızda sadece sevgilinizi değil, her gün akşam her şeyinizi anlattığınız kişiyi, her gün bir arada olduğunuz ciğerinizin içi arkadaşlarınız yerine her şeye dışarıdan objektif olarak bakabilen, bir şarkı çaldığında "laaaaan" diye arayabildiğiniz kişiyi kaybedersiniz.

tek bu değil tabi.. o sizi sadece sevgilisi olarak görüyorsa; dünya onun sevgisinin daha derin, aşkının daha gerçek olduğunu iddia etse de (dünyaya o da dahil) bittiğinde o sadece sevgilisini kaybeder. sevgili de yeri kolaylıkla doldurulabilir biridir. hayat arkadaşı bulmak gibi değil ki..

aslında muhteşem bir şey olsa da biterse -ki bitebiliyor- ağzınıza sıçar.

not: şair burada sevgilisiyle simbiyot yaşayan, sevgilisi olunca arkadaşlarına zerre vakit ayırmayan kişilik fukaralarından bahsetmiyor kesinlikle.

(bkz: bir arkadaşım)
  • tek kişiye kanalize olmak,sonraki ilişkilerde de en yakın arkadaşlığın getirdiği anlayışı aramak gibi yan etkileri içinde barındıran,karşı taraf kişinin (en)her bişeyi olduğu için ayrılık söz konusu olduğunda bünyede damdan düşmüş karpuz etkisi yaratan durum.
  • şöyle de bir duruma gebedir elbet, sevgiliden ayrılınca çok büyük olasılıkla en yakın arkadaşınızı da kaybetmiş olabilirsiniz, olursunuz.

bulup da kaybetmek, elinden kaçırmak allah katında büyük günah sayılır, adamı cehennemlik eder, allah maafaza.
  • aksi abestir. nitekim, diğeri sevgili değil daha çok damızlık edinmek olur. hele hele yaş da 16'yı geçmişse, hayatta en hakiki mürşid huzur olmuşsa neredeyse olmazsa olmazdır .
  • olabildiğinde/olunabildiğinde süper bir zevk.
  • çok derin.. mutluluğu da acısı da.....
  • ıliskiye derinlik katar gibi tirt ama gerçekçi bir yorum getireceğim.
hesabın var mı? giriş yap