şükela:  tümü | bugün
 • bir çeşit lanettir bu. bazi kişilerin sik sik başina gelir. bazen daha en başindan, bazen ilişki geliştikten sonra birlikte oldugunuz kişinin en yakin arkadaşina aşik olursunuz. zamanla bu his içinizde kırılıp bükülmeye başlar, her yeri kaplar. ilişkide olduğunuz kişiyi sevmiyor da değilsinizdir ancak elinizde değildir, dönüşü olmayan bir durumun içine kendinizi sokarsiniz. bu en yakin arkadaş kişisine duyduğunuz tüm ilgi ve yakinlik sizi de onun yakin arkadaşi mertebesine taşir eninde sonunda. üçlü süper arkadaş grubu olursunuz, o x şahsının her türlü sirrina ve sicakliğina hep bir adim uzakta durursunuz.

  adi geçen x şahsının hayatina paralel geçen, her isim yüreğinizi yerinden oynatir. bir gün birine kapilacak korkar durursunuz. kafaniz ister istemez pusludur, davranişlarinizdaki bu tuhaflik birlikte olduğunuz kişinin dikkatini çeker ancak sevgilinizin nedenini çözemediği bu tuhaflik onun size daha da siki sarilmasina neden olur sadece. gerek şakalarla, gerekse ara sira ortaya atilan anlamsiz konuşmalarla sevgilinizin bilinç altina bir takim sinyalleri çoktan yollamişsinizdir. o da tüm varliğiyla sizin üstünüze akar.

  daha da kötüsü, öyle tuhaf bir denge tutturabilirsiniz ki, bu platonik sahis bilincli ya da bilinçsiz bir şekilde size tabii olabilir. arada hiç kusuru omayan sevgilinizin kalbini ne siz kirmayi tahayul edebilirsiniz, ne de onun en yakin arkadasi. plantonik aşkinizla herhangi bir düzlemde birbirinize en yakin noktada bulunabileceğiniz durum şu anki durum olarak görünür. onun izini kaybetmemek ve menzilinizden çikmasini engellemek için var olan konjonktüre siki sikiya baglanirsiniz.

  bir de bu tür durumlarda gerçek duygularinizi sansürsüz açabildiğiniz tek ve samimi bir dostunuz olur. haftalar aylar yillar boyunca dolar, dolar gelir ona konuşursunuz. size tavsiye filan vermeye kalkar başta sonra durumun çikişsiz ve sizin salak olduğunuza kanaat getirir ve çekirdek çitlemeye başlar, haklidir. bundan kelli eğer olur da bu tarz bir ikilem yaşiyorsaniz zahmet edip bana anlatmayin, adamin asabini bozmayin.
 • yanilsama da olabilir bu; sevgili ile mutlu gunler gecirilemiyorsa ve sevgilinin arkadasi daima yaninizdaysa asik oldum sanisina kapilabilirsiniz...
  tuhaf bir acmazdir, sevgiliden ayrilsaniz bile, sevgilinin arkadasiyla ethik olarak hicbir sansiniz yoktur...
 • birine daha aşık olunabiliyorsa eldeki kişi sevgili değildir zaten.
 • sevgilinin en yakin arkadasi sizinle ayni cinsiyettense hic kafaniza takmamaniz gereken olgu. belli ki ya cinsiyetinize karar verememi$siniz ya cocukken ate$li hastalik gecirmi$siniz ya da bingildaginiz hala sertle$memi$.
 • bir yaninda orijinal diger yaninda mustakbel, aralarina gecip elele tutusarak hayat bayram olsa'yi soylemek istegi..
 • sevgilinin en yakın arkadaşına aşık olmaktan çok sevgilinin en yakın arkadaşını götürmek istemek daha sık rastlanılan bir durum olsa gerek. baldiz baldan tatlidir hesabı.