şükela:  tümü | bugün
  • battal boy bir felaket alametidir..
    artık tüm vaktinizi geleceğini pek parlak görmediğiniz ilişkinizin tadını çıkarmak için değil kızarkadaşınız için unutulmas bişiler yapmaya adarsınız..hayır bunu gerçekten istediğiniz için değil sizden sonraki erkek arkadaşı da aynı azabı çeksin,size bol bol küfür sallasın diye yaparsınız..son derece sağlıksızdır..
  • insanin eski sevgilisini unutamadiginda iliskiye girmemesi gerektigini hala anlayip hazmedememis zihniyette bi sevgili turlemesiyle gecirdigi vakit suresince yasadigi bulantinin nedenidir bu.
    sevgili, bu eski sevgili denilen sahsin gotunu sikmek istedigini soylese de, ondan nefret ettigini yada onu mutsuz etmek istedigini soylese de , buna ha!ho! diyip te gecilmemelidir.
    bu olay cok ciddi karmasalara neden olucaktir eninde sonunda.

kaliplasmis laflar ne yazikki her zaman gercerli degildir. ve yok arkadas, civi civiyi sokmuyo bazen. oyle yasanilanlar vardir ki, hazmedilemedikce unutulmaz, unutulmadikca huzur bulmayan hastalikli bir bunyeye sahip olunur, e bu da dolayisiyla birlikte olunan kisiyi negatif formattaki yansimalarla ittirir, kaktirir.

yasanan deneyimler bize bunca yildir bir seyi gayet inatla, hincla ogretmistir ki, oyle senelerce beraber oldugu insandan ayrilip (hele ki olayli bir ayrilmaysa) sana gel sevgili olalim diyen insana koca bir nah cekiniz, pesinizden ne kadar kossa da kicinizi acip gosteriniz ve bunla yetinmesini rica ediniz.
    bu tip durumlarda savasmak yerine karsinizdaki insan size "savasmaliyisin oh yeah" replikleriyle gaz verse bile, direk olaraktan siktiretmeyi seciniz ki devreye giren quote onem kazansin.
    bazen kazanmak icin kaybetmek gerekir
  • o eski ilişkide yapılan ya da yapıldıgı sanılan "hataların" tekrar edilmemesine uğraşır sevgili kişi, ister istemez ilişkiyi de etkiler bu unutulmayan eski sevgili, çok kötü hissetmeye sebep olur çoğu zaman ki belki olup bitenin onunla hiç ilgisi yoktur. yine de kişiler eskide yaşananları yenisine yansıtmamalıdır çünkü kimse kimsenin eski ilişkisindeki kötü olayların sorumlusu degildir, cezasını da çekmesi gerekmez
  • sevgilinizin eski sevgilisini unutamamasi,otomatik olarak sizin terapist durumuna du$menize sebep olur hatta bu konuda ba$arili oldugunuza inanmaya ba$ladiysaniz dikkat edin zira kisa zamanda sevgiliniz eski sevgilisine donebilir ve sonunda terapiye ihtiyaci olan siz olabilirsiniz.
  • hep eski sevgilidasim ile tanisma istegi yaratan durum. tanisinca bi kafa, ne karizma birakirim ne de unutulmayacak baska bi ozellik.
  • gayet doğaldır. daha çok erkeklerin kaldıramadığı bu durum, bi çok gereksiz kavgaya ve ilişkinin kısa sürmesine yol açar.
  • erkek yeni ayrıldıysa başa çıkmak çok zordur. sağdan soldan kızın resimleri fırlar, sonunda kıyamet kopunca resimlerden biri sembolik olarak yırtılarak olay kapatılmış gibi yapılır
  • "benim eski sewgilimin dostuluguna ihtiyacım war, o cok mantıklıydı we beni dizginlerdi" gibi soylemlerle karsılasıp , sinirden kafayla lawabo kırılmasına yol acan durum (bkz: kaltak)
  • sevgiliye eski sevgiliyi anlatmak** istemiyorsa kişi, hele de sütten ağzı yanmışsa*, birtakım kaprislere boyun eğmek ve hüznünü kalbine gömmek istiyorsa susmakla sürüklenen eylemler bütününe gider, bir nebze de olsa içtenliğe kanıp da anlatanlar olursa aramızda olabilir bunlar da oluyor her zaman, kolay alternatifleri vardır susmak ve anlatmamak gibi onları da sunalım başlık dahilinde, öğrenelim:

- tatilde ibizaya gidelim mi birtanem ne dersin?
    - ya hayır olmaz orası gitmeyelim..
    - neden yavrukuşum ceylanım?
    - işte.... (onsekiz saniye)
    - hmm?
    - benim canım pasta istedi
    - oldu sen bekle ben hemen getiriyorum

- aşkım içerden battaniyeyi getirir misin üşüdüm ben..
    - ... evet.. (yetmişüç saniye)
    - sevgilim iyi misin neyin var?
    - yok bişey ya..
    - noldu canım sen ağlıyor musun yoksa?
    - ya bir arkadaşım* da hep böyle battaniye isterdi..
    - ee?
    - benim uykum var uyuycam...
    - ben de bi sigara içiym o zaman hemen aşağıda, ayakkabılarımı gördün mü?
  • sevgilinizin eski bir sevgilisini unutamamasi kadar can sıkıcı bir durum olmasa da, türlü mekan ve durumlarda karsiniza cikabilecek, kafaniza kakilacak, kiskanclik ve kavga sebebi olabilecek durum