şükela:  tümü | bugün
 • sevgilinin eskiden sizin tarafinizdan tecavuze ugradigini ama sizin bunu 'bu yatakta benimleyse kesin istiyodur ama naz yapiyodur' veya 'hatunlarda boyle bi fantezi varmis zaten haci' hayvanligiyla fark etmemis oldugunuzu ogrenmekle igrenc boyutlar kazanabilecek aydinlanma (!).
 • dünyanın en boktan yer oldugunu bir kere daha ogrenmektir. kader, gunah gibi kavramlari bir yana itip hayatin anlamsizligini sorgulama sinirini zorlayarak sonunda yenilen ve intihara kalkisan zavalli insanin yani başınızdaki sevdicek olduğunu öğrenmektir. bir babanin kızının başına gelen felakete ağladığını, bunu da onun başının ucunda yaptığını, yine de olan her şeye rağmen kızını hayata bağlamanın yolunu bulmuşluğunu öğrenmektir. tüm yaşananları kalbe gömmekle vazgeçip alıp başını gitmek arasında seçim yapmak zorunda olduğunuzu öğrenmektir. sevgilinin size yaptığı senin için sorunsa ayrılalım teklifini asıl şimdi ayrılırsam bu adiliktir deyip geri çevirmektir. ayrılmak söyle dursun sevgiliye daha bir sıkı bağlanmak gerektiğini hissetmektir.
 • arada olur oyle seyler.

  kadinlar tacize veya daha kötüsü olan tecevuzlere bu dünya düzeni (veya daha farklisi) uzerinde ugarayabilirler. erkek daha guclu ve kendini daha dominant gordugu surece bu boyle devam edecektir.

  sevgilinin zamaninda boyle bir olayi yasadigini ogrenmek insanin "aydinlanma"si icin yeterli sebeplerden biri sayilabilir. evet, bakmaya doyamadiginiz o guzellik, zamaninda birinin zorla "sikme"ye kalkisti bir varliktir.

  bu varliga artik yapabileceginiz tek sey, onu sevmek, sevmek, sevmek ve ona güven vermek olmali. baska bir sey degil...

  evet, kadinin tecavuze ugramasinin altinda yatan etkenlerden biri erkegin ona guven vermek istemesi ve kadinin bunu beklemesidir belki ama, olmusun uzerine artik ise yaramayacak anektodlarla getmektense onu sarmalamak ve bulamadigi guveni vermek en dogrusu olacaktir...
 • bunun istatistiki sayısını bilemem ama erkekler hiç şaşırmasınlar ki sevgililerinin hepsi en az(!) bir kere cinsel tacize uğramıştır,eyleme geçmesi daha kolay olduğundan ve de sözlü çeşidi de bulunduğundan kaynaklı..çıtı pıtı kibar kız arkadaşınız ağız dolusu küfür edebiliyorsa bunu da muhtemelen o zaman öğrenmiştir..
  o kadar iğrenç bazı nefes alanlar(!),evet..
 • dünyayı yaksan acısının geçmeyeceği bilgi.
 • sadece iki sevgilinin birbirini tanıması veya içlerinde yaşadıklarını birbirlerine aktarmaları prensibi gereği verilebilecek bir bilgidir, ilişkiyi etkilememelidir eğer etkiliyorsa zaten o, ilişki değildir. bu bilgiyi öğrenen tarafın ilişkiyi bitirmesi hiç şüphe yokki acı üstüne acı bindirmekten başka hiç bir işe yaramayacaktır ve tecavüze uğramış olan kişinin, başına gelen bu olayın onun hayatını karartacakmış gibi düşünmesine yardım etmekten başka bişey değildir. bence bu durum aradaki aşkı daha da derinleştirmelidir ne de olsa aşk her ne olursa olsun beraber olmak değil midir?
 • sevgiliye eskiden tecavüze uğradığını söylemekten daha kolay olan şey..
 • tecavüze uğrayan erkek, öğrenen kadınsa, travmanın her iki taraf için daha büyük olmasının kaçınılamadığı bir durum yaratır.

  (bkz: erkek egemen toplum)