şükela:  tümü | bugün
51 entry daha
  • fiziksel temastan kasit seks mi yoksa devamli vicik vicik el ele tutusmak hint bulbulleri gibi got gote oturup sarmas dolas olmak mi? eger ikincisiyse sevmem devamli temasi nefes almak isterim. sarmas dolas yatmayi da sevmem. devamli birbirlerine bir sekilde dokunan ciftlerede gicik olurum. mesut sure'nin tabiriyle dokunmatik insan degilimdir.
  • sorunlu bir insan ile sevgili olmaktır
  • gerçek sevgilisi izin vermiyordur yorumu gördüm baya güldürdü, ancak doğru da olabilir swh .
    erich fromm der ki bir ilişkide seks yoksa bu sevgisizliktendir.
  • apaçi gibi kelle koltukta dolaşmaksa normal ama arada bi kaç sn sarılmalara ben sevmiyorum diye kaçıyorsa koşarak uzaklaşın. seven insan arada sevdiği insanın teninde dinlenmek istiyor çünkü. arada bir sevdiğinde hayata ara vermek istiyor.
  • başta büyük bir şaka gibi geldi bana doğrusu.

sevginin, aşkın, seksin esası ten temasıyken böyle saçma bir şey okumak beni şaşırttı. ten teması dediğimiz şey yaşam arzumuzun gündelik akışa somut yansımasıdır. insan sevgilisine dokunmak ister. insan sevgilisinin her yerini okşamak ister. insan penetre olmak ister.

ortada belli ki bir ten uyumu yok. bir şekilde menfaatler eksenine oturmuş saçma salak bir ilişki var. günümüzde bu minval üzere ilerleyen o kadar çok ilişki görüyorum ki herhalde bu da onlardan biri.

sevgili demek dokunmak demek. nerenizle yaşıyorsunuz bu duyguları merak etmemek elde değil.

ben kız arkadaşıma dokunduğumda duygusal ve zihinsel kreşendo yaşıyorum. kız arkadaşıma dokunmak; onun ellerini, kollarını, bacaklarını okşamak en çok haz aldığım eylem. ortada bir ten uyumu, bir pamukluk, bir pudra etkisi olacak ki sürekli ona dokunmak isteyesiniz. yoksa laf ola beri gele sevgili olunmuş ki ten temasından hoşlanılmıyor.

siz de madem bu kadar tecrübesizsiniz, karşı taraf da madem bu kadar alakasız büyük olasılıkla yaşlar küçük. yoksa yetişkin ve tecrübeli bir insan çoktan bunları çözmüş ve aşmış olurdu.
  • benim için, korkutucu durumdur.

bende karşı tarafın izlenimini en çok etkileyen alanlar ses (konuşma, nasıl konuştuğu, ne konuştuğu, vb.) ve dokunma üzerine (el sıkışma, sarılma, el şakaları vb.; hattâ dolaylı bir "dokunma" olarak bakışlar, jest ve mimikler, vb.) kurulu. bu sebeple, kendim de, karşı tarafa duygularımı aktarmak için en çok bu alanları kullanmaya çalışırım; yazılı hitâbettense sesli hitâbeti tercih etmek gibi.

sevgilinin, hele ki tensel temâsın önemli olduğu sevgililik gibi bir kurumda, fiziksel temâstan kaçınması durumunda ne yapardım, bilemiyorum; benim için bir kâbus olabilirdi, bu durum. tensel temâs deyince akla sâdece sevişmek gelmemeli; buna dair çekingenlikler, toplumsal süreçler vb. düşünüldüğünde anlaşılabilir. ama, bunun ötesinde, sevdiğim kadının elini tutmaya çalıştığımda ya da saçını okşamak istediğimde bunlardan rahatsız olacak kadar yabânî ise, bunu yine benzer şekillerde açıklayabilecek olsam bile, korkumu engelleyebileceğimi sanmıyorum.
  • hiç denk gelmedi sevigili demezidiniz mi olm?
  • fizik kurallarina aykiridir.
  • artık sevgilim değildir
7 entry daha