şükela:  tümü | bugün
  • siz rejim yapmaya çalışırken karşınıza enfes şeylerle çıkması*.
  • kendi hayatı ile ilgili problemleri olduğu dönemde, konuyla uzaktan yakından ilginiz olmamasına reğmen sizinle de görüşmek istemeyip kendini geri çekmesi veya sizi itmesi..
  • sevmek... sevmek zaten başlı başına garip bir huy değil midir ki. tanımlamanın aşktan daha zor olduğu kaç şey vardır ki şu dünyada. duyguların en garibi ve belki de bu yüzden en değerlisi sevmek değil midir zaten ??
  • sevismesi. uzun suredir sevgilisi olmayinca o bile garip geliyor adama.
  • senelerdir pentagonun sirrini verircesine ayni yorumlari yapmasi. zamana gore cok daha orjinal oldugudur beni benden eden.
    mesela ulkeler ve yasam standartlarini et ve sut fiyatlarina gore konumlandirmasi degismedi-degismez.
    - ingiltere nasil
    - cok pahali ama et, sut cok ucuz

ne zaman ingiltereye giden/gelen biri gorse, ingiltereden konu acilsa:
    - ingiltere cok pahali ama et, sut cok ucuz

baska bi yer
    - orada yasam cok ucuz ama et sut cok pahali

arkadas telefon acar. ardindan
    - nereye gidiyormus
    - almanya
    - soyleseydin orda et sut cok ucuz ben gittim diye

gitmedigi yerler olursa
    - gitmedim ama et sut ucuz/pahali olsa gerek

izmir'e gidilecek
    - etini sutunu bilemem ama orda balik ucuzdur balik. balik ye.

enflasyon orani icin
    - bi de enflasyon yok denir. baksana et sut ne kadar zamlandi.

bu akimin oncusu bir babam kaldi sanirdim bu devirde. sevdicegime genler cekmis- duydugum anda yakti yikti beni.

ek: gun itibariyle italyadan bildirdi "italya da et sut ucuz ama yogurt pahali, hayret"
  • nane sevmemesi. nane sevilmez mi ya?
  • simitle kandırıp yakaladığı martıları su dolu akvaryumda bakmaya çalışması.
  • sevgili: senin istediğin filme gitmiyelim benim istediğim filme gidelim. sonra da senin istediğin mağazaya uğramıyalım, maç izliyelim. ne dersin?
    deinnorra is typing a message: h-a-y..
    sevgili: sana aldığım kazağı beğendin mi?
    deinnorra: hayır!!!

tanım: siz bir "hayır" yazamadan cevabı "evet" olan başka bi soru soruvermek. her seferinde her seferinde
  • sabah saat 4:30 -5:00 de güne başlaması. ya bırak bari ben uyuyayım.
  • endeksler ve parametrelerin göbeğinde bir yaşam sunması bana. birkaç örnek mi vereyim, tabi vereyim.

-mutluluk ölçümünde lavabo tıkanıklığı endeksi
    -moral ölçümünde kilo-kol kalınlığı endeksi
    -coşku ölçümünde alışverişte yakışan kıyafet bulabilme endeksi

ve daha nicesi.

"sevgilinin endeks sayısına bağlı mutluluk endeksi" ne sahip oldum artık. güzel ama söyleyim hiçbir gün öncekinin aynı olmuyor hayatımızın bu yanı borsa gibi hareketli. gelişmelere, sürprizlere açık.

bu endeksleri olmasaydı onu bu kadar sever miydim bilmiyorum. virgülden sonra rakam kesin aşağı yönde oynardı ama. evet evet oynardı eminim buna.