şükela:  tümü | bugün
  • yersiz bir uğraştır.
    geçmişte ne varsa sensizdir ve öyle kalacaktır; ne yaparsan yap. kurcalayan için topyekun bir aptallıktır o yüzden.

merak edilmesi temelde saçmalıktır.
    anlatılmasında mahsur yoktur eğer zamanıysa ve her iki taraf da aralarındaki sevgiyi bu anlatılanlara meze yapıp tüketmemeyi becerebileceklerse.
    iş dinleyene düşer. sormamalıdır, anlatıldığında da kendine dairliğini sorgulamamalıdır. çünkü geçmiş geçmişte kalması gerekendir.

varsa paylaşılacak olan bir acısı ya da sevinci geçmişin; yüreğin yetiyorsa onu paylaşırsın.
    gerisi saçmalık ve özgüvenden yoksun hezeyanlardır olsa olsa.
    sevmeye yetmiyorsa yüreğin; geçmişiyle, bugünüyle ve geleceğiyle birini; ne bok işin var kardeşim aşkın döşeğinde? git kimi becereceksen becer tek gecelik avunmalarında...

eğer geçmişte yaşanabilseydi, bugün "tüm geçmişimde olsaydı keşke" diye dilediklerimiz; belki de kolayca harcanırlardı acemiliğimizle.
    kadere dair bir inanç taşıyorsak, işte tam da bu noktaya ait olmalı o inanç.
    en çok sevdiğimizi söylediğimiz kişi, aslında en olması gereken zamanda gelmiştir belki de aslında.

ve geçmiş; sadece bir dinginliği damıtmanın adıdır. bazen acı, bazen hüzünlü ve bazen tatlı.
    yüreği olan; verilen mücadeleye bakar geçmiştekilerin kim olduğundan çok.
    zira adam gibi durmaya çalışırken tökezlemeyen var mıdır geçmişinde en azından bir kere?..
  • yapan kişinin akıl sağlığını kaybetmemesi açısından yapmaması gereken iş.

yapma canım kardeşim, bak kurcalama bozarsın diye boşuna dememişler. (bkz: al kırdın kırdın)

kurcalamakta ısrar mı ediyorsun; o zaman tünelin ucu bombok bi' yere çıkınca da gelip ağlama.

(bkz: yazar burada kendisine seslenmiş)
  • shakespeare bu konuda güzel bir laf etmiştir.

sevgilim doğruyu söylediğine yemin ederse ona inanırım. yalan söylediğini bildiğim halde...
  • bir başkasının yaşamının ayrıntılarını ele geçirme konusundaki bu merak başarıya ulaşır, yani gerçekten o insanın "mahrem"ine dair bir ayrıntıyı ya da bir sırrını elde ederse merak eden kişi, bununla nasıl başa çıkacağını bir daha düşünsün derim. ele geçirdiği o sırla ne yapacağını düşünsün çünkü başına büyük bir bela almış olacaktır merakı yüzünden. nereye koyacağını, nasıl okuyacağını bilmediği, onun için yazılmamış bir hiyeroglifi ele geçirmiştir ve onu ne başkasıyla paylaşabilir ne de bir çöp gibi buruşturup atabilir.

alıcısı olmadığınız bir mektuba sahip olmanın getireceği ağırlığı düşünmeniz gerekir. çocuksu bir eylem biçimi olan kurcalama ve merak etme bir kaşıntıyı da ifade eder ve önü alınamayan kaşıntıların nasıl cilt yaraları açtığını da her yetişkin bilir. "kaşıma yavrucuğum" derler, bunu defalarca, sabırla yinelerler ve çocuk hala kaşınıyorsa bir tane patlatırlar sonunda. artık orada güller mi açacağı yoksa izler mi kalacağı patlatanın insafına kalmıştır. çocuk olmayın. sevgililik böyle birşey değil.

chinatown filmindeki jack nicholson'ın canlandırdığı gittes karakterinin burnunun başına gelenleri izleyin ve sınırları aklınızdan çıkarmayın.
  • çok sakat bir olaydır. bir yandan çok merak edersin, bir yandan da öğrendikçe sinirlenirsin. en iyisi merakla yaşamak galiba.
  • (bkz: ölüyü çok yıkarsan ya osurur ya sıçar)

biliyorum allah kahretsin iğrenç bir atasözü ama anlamı verme açısından başarılı.
  • yazacaklarım genel manada beylere yönelik.
    evvela beşikten mezara bi ilişki sağlayamadıysan böyle bordan boktan işlere girme(dur amk, hemen meriç veya gavat bu diyip bırakma okumayı!). zaten durum buysa kurcalayacak bişey yok. herneyse..

neyse araya kadının senin geçmişini kurcalaması bakımından girecem. çünkü bu da önemli ve kısa. diğer durum, yani senin bunu niye yapmayacağına yönelik kısım biraz uzun olabilir ama etkili(olmazsa söversin).

birincisi bi ilişkin bittiyse bitmiştir, tarafına ait tüm izleri kaldır, tüm irtibatı kes. arkadaş falan kalma amk, arkadaş mı bitti.
    noldu, izler kalktı. fakat bi şekilde hatun kurcaladı ve bişeyler mi buldu? veya bulmadığı hâlde dönüp sana bunları mı soruyor?
    ilişkide sıkıntı var, kendini rahat hissetme hele koz, hiç verme, dürüstlük yaparsan sıçtın burda! çünkü hatun kuşkulu yaklaşıyor sana ve shit test yapıyor, ayık ol!
    ben artık hatunların klişe sorularına/saçmalıklarına az çok standart cevaplar veriyorum.
    birbirinin aynısı onca kız ben diğerlerine benzemem ama diyor durduk yere. bi sus amk, bi dur! bırak öyleyse bunu ben söyleyim! neyse konu dağılmasın...
    bu durumla karşılaşırsam(shit test) kafa rahat. önce basıyorum bi kahkaha sonra:
    bi film var, don juan demarco, izledin mi? (yanıt önemli değil.) filmde juan'ın dünya güzeli sevgisi ona daha önce kaç kişi ile birlikte olduğunu soruyor. juan şöyle bi düşünüp hesap yapınca -senle birlikte 1502 sanırım diyor... "hatun duyunca bunu yüzü düşüyor üzülüyor... yahu niye saçma şeylerle uğraşıyorsun, duyup öğreneceğin hiçbir sonuç/ihtimal seni iyi hissettirmeyecek."(tırnak içindeki açıklamayı doğrudan dayamayın, 1502 falan diyin, absürt bişey söyleyin, konu dağılıp değişmezse, en son çare o kısımdaki gibi konuşun, ama goygoya vur önce)
    hadi bana gidelim, film falan izleriz.

hatunun sorması/kurcalaması kısmı bitti.

gelelim sana delikanlı..
    bu kısımda skeptico'dan alıntı yapacam özellikle ve geçmişte yazdığım entrylerden uygun düşen şeylerden koyacam. bunlar spoiler içinde olacak ama en sona alıntı kaynağı şeyleri link olarak bırakacağım.

sözlükte böyle bi konuda biri şöyle bi ifade kullanmıştı(entryi bilsem/bulsam koyardım)
    "mühim olan sevgilinin geçmişi değil geçmemişidir!"
    işi edebiyat olarak bu şekilde ifade edebiliriz ama bunu bilimsel temele oturtmak bizi daha tatmin edecek. o yüzden skeptico'dan gelsin alıntı:

--- spoiler ---

evlenmeyi düşündüğünüz kadında aranacak özellik şudur – alfa dul olup olmaması.
    --- spoiler ---

alfa dul yani alpha widow ne?

--- spoiler ---

hipergami eğilimi ile ilişkide bulunduğu kişinin yerine daha üstün bir kişiyi koyana kadar kişinin içinde bulunduğu durum, bazen koyamaz. böyle kişinin olmadığından da değildir genelde, kapasite olarak durumu elvermeyebilir.
    --- spoiler ---

peki bu alfa dul hatunu dul bırakan alfa kaçlık alfa? ör:
    arda ne olursa olsun hipergamik bakımdan üstün biri ve alfa... sinem ile olan ilişkisi bitiyor. arda erkek, şöyle böyle demeden instadan sağdan soldan yardırıyor yeni biri için, standart yok adamda. neyse sinem napıyor? erkekleri etkilemek bakımından kapasite durumu ne? bi alfadan dul kaldı ama kapasitesi elverirde daha statülü bi alfa ayarlarsa veya o bununla ciddi olarak ilgilenirse, kim s*ker ardayı, gül gibi ilişkisi olur! sinem kenan'la birlikteymiş! sıcak haber... şöyle bakınca, arda alfaydı ama kenan, o alfa ise alfaplus gibi bişey!

haaa, şimdi bana de ki cinsel geçmişi var. valla bak değerlendir, çok kirli mesela barda her içki ısmarlayanla yattıysa falan yani böyle bi kuşkun varsa başka kişiler de var sevilecek, kuşku ile yaşama asla. ya netleştir bunu yada geç. diğer türlüsü, yapay falan bi zar işlemi ile biraz rol yapıp sana isterse başkasının çocuğunu bile iteler! karakteri test edin/değerlendirin. iş şeytanlığa kalırsa kusura bakmayın ama onlar isterse bizi çok rahat s*ker bu konuda! ben bu kadar net konuşurum.

ilişkine şöyle bi geri çekil bak. mesela kenan arda'dan hiç haberdar değil ama sinem'i değerlendirip vardığı ve emin olduğu sonuç bakımından ucuz/kaşar/yollu olmadığı kanısına varıyor. ayrıca ilişki gidişatında sinem'in mutluluğu rol veya yapmacık değil bundan emin oluyor. artık durum buysa kurcalama. ha diyeceksin ki "ulan zaten bi sürü değerlendirme yapıp kurcalamış olmuyor muyum?" olmuyorsun, geçmişini değil, geleceğini kurcalıyorsun bu şekilde! kimsenin gölgesinde kalmadan aydınlık içindeki bi partner olduğunu anlıyorsun, yeter.

eee, aksi duruma gelelim mi? alfa dul hatunun alfasının önüne geçemedin, üstünde bi karartı hissediyorsun(emin ol hissedersin biraz kafa varsa), rol falan yapıyor sanki... anaa bak buna frida olacak ucuz balonu örnek verelim:

--- spoiler ---

oysaki ben, sana ait oldum hep. yattığım tüm adamlar ile sana ait olarak yattım diego. acı çekerek seviştim onlarla.
    --- spoiler ---

bu, dul frida'nın alfası diego'ya yazdığı mektuptan alıntı. üstüne pek açıklama yapmama gerek yok.

önce bi alfa kimliğini bul/oluştur. ben pek alfa beta yazıp ifade etmeyi tarzım olarak bulamıyorum ama sen ne derece etkileyici birisin? kapasiten, potansiyelin tam olarak etkileyiciliğini maksimum kıvama getirdi mi? geçmişinde biri olmayan yok gibi bişey, olay yatakta geçmese bile kadın kendini onunla bi ilişkide hissetti ise o alfa artık sonrakilere etki eder!
    flörte başladın, nazdan cazdan ziyade bi zorluk var. hadi diyelim afedersin kıçını yırttın, mal gibi hırs yaptın oldurdun diyelim. bunu şu pirus zaferi olarak ifade ediyorsak, sen aslında o hatunu dul bırakan alfa ile denk bi alfasın. pirus zaferi de şu:

--- spoiler ---

pirus zaferi, yıkıcı büyüklükte kayıplar pahasına kazanılan bir zafer. kazanılan zaferin verilen kayıplardan sonra anlamsız hale gelmesini ifade eder. mö 280 ve mö 279 yıllarında grek kolonisi tarentum kralı pirus roma'ya saldırır ve ne pahasına olursa olsun savaşı kazanmak için her şeyini feda eder. sonunda pirus, savaşı kazanır; ancak 50 filin desteklediği ordusunun tamamını kaybeder. savaşı kazanmıştır, ama yanında koskoca ordudan arta kalan üç-beş sefilden fazlası kalmamıştır. pirus’un bu zaferin ardından “tanrım, bir daha böyle bir zafer verme” dediği söylenir. pirus zaferi aslında yenilmeye mahkûm galibiyetleri anlatmak için kullanılır. bu olaya atfen, benzer şekilde kazanılan savaşlara pirus zaferi denir.
    --- spoiler ---

kıçını da yırtsan bi pirus zaferi bile elde edemediysen, senden daha iyileri orada bulunmuş, seninle sevişse bile bunu zafer sayma(hatta seninle yuva bile kursa) mastürbasyon için kullandığı dildodan farkın yok! seninle acı çekerek sevişse veya orgazm taklidi yapsa ki kendinin farkındasın sende ama sen bile acı gerçeğe katlanamıyorsun, görmezden geliyorsun.
    (bkz: alpha fux beta bux)

bak kardeşim önce kendi değerini bul, sen nesin bunu bil. sen kendini bilip tanıyamazsan kurcalasan bile bi bok çıkmaz geçmişten. mgtow ne, bi bak. önce kendini sonra potansiyel ilişkini değerlendirmek için kurcalama çözüm değil, ne kadar çok konuya hakim olursun o kadar iyi.

kaynaklar:
    skeptico'dan evlenilecek kadında aranması gerekenler. buna da mutlaka bakılmalı, çünkü daha detaylı bilimsel bilgi burda.

shit test yukarda var yine link.

mgtow

yeter bu kadar.
  • ilişkinizi bitirmek için ilk kibriti yaktığınızın göstergesidir. bazı şeyler bilmeden güzeldir.
  • laf arasında sorulabilir, merak edilebilir, daha çok tanınmak istenenibilir ama bunu sürekli hale getirip taciz seviyesine taşımak, o kişiyi soru sorarak rahatsız etmek bir nevi sapıklık olarak adledileblir.
  • kadıköy barlarında sakso çekip grup deneyimi yaşamış bir kızı sevsen de sevgili olmak istemezsin.