şükela:  tümü | bugün
  • hayatın küçük mutluluklarından biri. bazen bir ömre bedel, bazen de anlam katar hayata, bazen deli eder insanı, bazen de insanı insan.
  • içinizi sıcacık yapar.tüm bulutlar dağılır gögünüzdeki..
  • görülmesi huzur veren, hayali kurulan, fotoğraflarla sonsuzlaştırılan güzellik.
  • bütün sıkıntıları unutturan,hayat ne olursa olsun yaşamaya değer diye düşündürten olay.
  • "iklim değişir akdeniz olur" mısrasının fiili olarak gerçekleşeceği durum.

(bkz: gülümse)
    (bkz: sezen aksu)
  • sadece iyi şeyler yaşatmaz. bazı gülümsemeler acı verir, öldürmekten beterdir. krzylof kieslowski'nin trois couleurs serisindeki black'ı izleyenler hatırlayacaktır, dominique'in karol'a gülümseyişini. mahkeme salonundan, savaş kazanmış komutan edasında çıkarak arabasından karol'un valizini nasıl fırlattığını ve onu meydanda öylece bırakıp giderken nasıl da gülümsediğini. karol'un biricik sevgilisiydi dominique ve aynı günün gecesinde bir başka adamı yatağına alıp inleme seslerini karol'a telefonda dinletecekti.
  • olağan bir şeymiş gibi görünse de bu gülümseme sizin sayenizde oluşuyorsa sizi de gülümsetir.
  • hele paldır küldür merdivenden düşmüşsen, pekmezini akıtmışsan.. sevgilinin sana bakıp gülümsemesi yok mu... aah ah güller açar valla..
  • gözler senin gözlerindeyse gülümserken, kimse yok ki çevrede, yalnızsınız, bir sen, bir de gülümseyen sevgili. baskasina gülümsemesini izlemek, senin izledigini bilmeyerek, gene kimse yok cevrede, sen bile yoksun, birtek o var, gülümseyen sevgili..
  • david blaine cam kutunun içinde 44 gün 44 gece olan kalma rekorunu kırıp dı$arı çıktığında, "insanoğlunun ne kadar güçlü olduğunu öğrendim.. en önemlisi de hayattaki basit $eylerden zevk almayı öğrendim.. örneğin bir sevgilinin gülümsemesi, güne$in doğu$unun nasıl bir mutululuk verdiğini anladım" demi$ti..