şükela:  tümü | bugün
  • sevgilinin parfümünün ya da üzerinde taşıdığı, kaynağı kendisinin olmayan kokunun değil, bizzat sevgilinin teninin (o tenin ürettiği terle birlikte) ürettiği kokunun burnunuza değil, sizin üzerinize sinmesi, sizin kendi kokunuzu bastıracak kadar çok sinmesidir. genellikle yoğun ve kendini veren bir sevişmenin ertesinde ve hatta bazen ertesi gününde olur. kişi, genellikle nötr olduğu kokusundan başka bir koku duyar sürekli, o koku başka başka çağrışımlar yapar her defasında. sevgilinin sizde kokması durumudur. aşırı dozdan esrimiş halde gezebilirsiniz ortalıkta.
  • öznesi nesnesi yüklemi eylemi birbirine girmiş tuhaf bir sinme. sinen şey ne; sevgilinin kokusu. neye siniyor; üzerine. kimin üzerine siniyor; senin. benim mi? hayır senin. sen kimsin; benim. sevgilinin kokusu benim üzerime niye siniyor? senin değil benim. sen kimsin; benim. neyse ya ortada bi koku var ama!
  • sinen kokuyu sadece siz fark ediyorsanız iyi hoş da kokuyu ev ahalisi de alırsa o zaman fena.
  • sevgiliye sürtününce oluyor valla. tüm kokusu üzerinize siniyor ben öyle yapıyorum... evet.
  • sevgilimin kokusu sinsin ustume, o parfum degil o baska bi sey, keske yanimda olsaydi da sinseydi ustume...
  • ılık bir duşla kurtulabilirsiniz.
  • eğer kokusu sinen taraf erkekse büyük bir sorunsala yol açması muhtemel hadisedir. bu işin köftesi var, soğanı var, döneri var yani. sinmeyin günahtır.
  • akşam olunca evlere dağıldığında sevgililer, tam rutin hayata dönmüşken saçlarda, ellerde, tişörtte, bir yerlerde işte bu kokuya denk gelirler. o gün nasıl sonlanmışsa verilen tepki de ona göre şekillenir. bazen gülümsenir, bazen dolar gözler, bazen ah edilir. ama hepsinde illa ki özlenir yeniden.
    velhasıl kendimizi sevgililerimize sürtmeliyiz arkadaşlar. o yokken kokusunun yanıbaşınızda bitivermesi, hayatın size ce eeee! demesidir ki bu da güzel bir şeydir.
  • "acaba yıkanmasam mı" ya da "acaba bu kazağı yıkamasam mı" düşüncesine kapılır insan.
    ama sevdicek zaten geri gelecektir en kısa zamanda. en güzeli onun üzerinde durmasıdır kokunun.
  • dikkat bağımlılık yapabilir.

eğer araya mesafe girer ve sevgili kokusu tene sinmeye hasret kalırsa, değişik durumlar görülebilir:

-kimin şalı o boynundaki?
    + sevgilimin, kokusu sinmiş üzerine, çok güzeel.

travma boyutu:

(bkz: sevgilisinin pis geceliğini giyip yatan adam)
    (bkz: mis gibi koktu ohh)