şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • if there's doubt, there's no doubt

yani

şüpheleniyorsan, şüphesiz doğrudur :)
  • insanı yiyip bitiren istek olacaktır. öncelikle bir insanın telefonunu karıştırma amacınız varsa o ilişkide ciddi güven sorunu başlamış demektir. telefonu saate bakmak gibi şeylerle almayı kast etmiyorum burada. özelikle bir şeyleri okumak ya da kontrol etmek için elinize alıyorsanız o ilişkide kuşkularınız var demektir ve bir ilişkide kuşkuların olması ilişki devam ettiği müddetçe onunla yaşamak anlamına gelir ki bu da insanı eninde sonunda tüketir. güven yoksa bir ilişkide insan sürekli kendi cebinden yer.

ikinci olarak ise bu hayatta hiçbir şey gizli kalmaz. ne kadar zaman alırsa alsın mutlaka ortaya çıkar. eğer karşınızdaki kişi bunu yapıyorsa zaten tedbir alacaktır ve sizin kontrol istekleriniz bir işe yaramayacaktır. sürekli kontrol ederseniz karşınızdaki kişi de başka yöntemler geliştirir. asıl önemli olan karıştırmadan ilişkiye güvenmektir. söylediğim gibi zaten mutlaka ortaya çıkıyor bu durum.

eski sevgilimin telefonunu hiçbir zaman karıştırmadım. fakat telefonunu yanımda unutup lavaboya gittiği zaman ve annesinin ısrarla aradığı ve benim telefonu meşgule alıp mesaj atmam gerektiği zaman durumu anladım. ben kontrol etmediğim için karşımdaki kişi tedbir almaya bile gerek duymadı ve işler öylesine denk geldi ki ben durumu öğrendim. yani demem o ki kafanızda soru işaretleri varsa o ilişkiye devam etmek ve karşıdaki kişiyi kontrol altında tutmak günün birinde sizi tüketir. kuşku varsa mutluluk olmaz ve böyle bir durumda en iyisi kendine saygını kaybetmeden ilişkiyi bitirmek olur. çünkü yapacak insan ne olursa olsun yapacaktır.
  • konustugum diğer kızları görmesin diye, bu yaptıgın cok ayıp hiç medeni değil diyorum. yani göstermek istemeyen bi taraf varsa sakladıgı bir şey vardır.
  • yaa çok romantize ediyorsunuz güven müven diye. sınırı ne bunun? e tamam o zaman madem güvenip karıştırmıyorsunuz, kız arkadaşınız en yakın erkek arkadaşıyla da tatile çıkabilir o zaman değil mi? sonuçta kızın en yakın arkadaşı. tatil de çok normal. e siz de sonsuz güveniyorsunuz? problem etmezsiniz değil mi? telefonunu bile karıştırmıyorsunuz. süper bir güven anlayışı...

var ya, öleceksiniz birey hakları, sınır ihlali diye diye. uzun süreli ilişkisi veya evliliği olan tanıdığım çiftlerin hiçbirinde böyle bir bireysellik anlayışı yok. zaten bu sebeple yürütebiliyorlar ilişkiyi. telefonlarını birbirlerinden gizlemiyorlar karıştıramazsın diye. güvenin tanımı birbirinin telefonunu karıştırmamak değildir. zaten sizin derdiniz de (varsa) içinde olduğunuz ilişkiyi yürütmek falan değil. anca takıl et, bir süre sonra yenisiyle değiştir. devamlılık denen bir şey yok.

kesin ayrılırmış. fuck buddy başlıklarından kafanızı kaldırıp buldunuz da birini ayrılması kaldı.
  • normal koşullarda karşı olduğum durumdu.
    hayatımda iki kez bunu yaptım.nedenini bilmiyorum, bakmam gerektiğini hissettim.ikisinde de aldatıldığımı öğrendim.

kadın içgüdüsü mü dersiniz altıncı his mi bilemem.
  • güvensizlik göstergesi

hayatımda 2 kez yaptım, ilki bir şey bulmayı beklemediğim biriydi, 3 ay sonunda karşımdaki inanın evli olduğunu öğrenmiştim. ikisincisi de karıştırma değil, kendisi whatsapp mesajlarını okurken gayri ihtiyari mesajlarını görmüştüm. benden başka 4-5 kadınla daha iletişimde olduğunu gördüm.

aldatmayan insan bulmak artık çok zor. herkesin en az 4-5 tane flörtü varken, kimse hayatındaki insanın gitmesini umursamıyor ve kıymetini anlamıyorken, çok gereksiz bir eylem. ya aldatılmayı göze alıp bir ilişkiye başlarsın ve cehaletin mutluluk getirdiğini kabul edersin ya da yalnız yaşamayı öğrenirsin.
  • hakkinda buyuk buyuk konusulmamasi gereken durumdur. eski iliskimde tesadufen gordugum ve uc yillik iliskimin bitmesine sebep olan rezaletten sonra su an hayatimda olan insana da yaptim bir kez iliskimizin basinda yalan yok. merakim gitti bir daha da yapmadim.
    yaptigimi savunmuyorum, sadece bazen insanda travmatik izler birakabilecek seyleri goz onunde bulundurmak gerek olaylari ve mudahillerini asip kesmeden once. insanlarin neler yasadigini, hangi aci tecrubelerle imtihan edildigini
    bilemezsiniz insan ustu ahlakli ve her seyi en klas ve en ideal haliyle yasayan sevgili eksiciler. isinize bakin.
  • telefonunun karıştırılmasından korkan sevgili için sıkıntı vericidir.
  • salak saçma davranıştır. bu yaştan sonra ne sevgili yaparım ne de galerisi erotizm kokan telefonumu olmayan sevgilime veririm.
  • kiskanmaktan degil sirf meraktan ve keyiften yaptığım seydir. kendisi de kurcalamama izin verir hatta mesajlarini seslendiririm onun taklidini filan yaparim guleriz vs. ozel bi sey varsa zaten soyler ve o mesajlara girmem. simdi burda ozel hayat bilmem ne gibi seyler zirvaliyolar. kusura bakmayin ciddi iliskilerde ozel hayat olmaz ikisinin hayati tek olur ve artik ozel olan ikisinin hayatidir. hayatimi birlestirecegim kadindan bi saklim olmaz onun da benden olmamali bunu beklerim. yukarida ozel mesajlarina girmem dedim evet girmem cunku arkadaslari var arkadaslariyla alakalı bilmemem gereken seyler olabilir bunu sonuna kadar savunurum ama hayatimi birlestieecegim kisi seffaf olmali ki guvenebileyim. telafonuma bakamazsin ama bana da guvenmelisin gibi celiskili tavirlarla guven duygusu saglanmiyo maalesef. guven istiyosan seffaf olacaksin. milletin sevgilisiyle arasina ozel hayat zirvaliklarini soka soka gavat ettiniz insanlari. he amina koyim sevgilimin ozel hayati beni ilgilendirmez tabiki istedigiyle sikisebilir. i·nsanların bunu soylemesini medeniyet ve ozel hayata saygi olarak lanse ediyosunuz. kusura bakmayin guven seffafliktan gecer telefonuma istedigi gibi bakabilir kiz arkadasim. en dogal hakkidir. cunku onunla birlikte oldugum andan itibaren ozel hayatim onun hayatiyla birlesmistir kendisinden daha ozel bir seyim yoktur. neyseki kiz arkadasim da bu konuda gayet net ve kendimden daha cok güveniyorum kendisine. allah bozmasin diyelim siz de tahtaya vurun lan nazar degmesin. gavatlar vurmasin

hesabın var mı? giriş yap