şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • çok fazla izin verilmemesi gerekir, özel hayatın gizliliği diye bir şey var. annemle veya arkadaşımla olan konuşmalarımı ve fotoğraflarımı göstermek zorunda mıyım?
    (bkz: aşırı kıskanç sevgilisi olanlara tavsiyeler)

anket;
    https://www.strawpoll.me/20295223

bu konuyla ilgili güzel bir film önerisi;
    (bkz: cebimdeki yabancı)
  • ilişkide en önemli şeylerden biri güvendir. güven yoksa bir sorgulayın bence ilişkinizi.

edit: imla.
  • verme birader, o vermiyor zaten
  • insanı yiyip bitiren istek olacaktır. öncelikle bir insanın telefonunu karıştırma amacınız varsa o ilişkide ciddi güven sorunu başlamış demektir. telefonu saate bakmak gibi şeylerle almayı kast etmiyorum burada. özelikle bir şeyleri okumak ya da kontrol etmek için elinize alıyorsanız o ilişkide kuşkularınız var demektir ve bir ilişkide kuşkuların olması ilişki devam ettiği müddetçe onunla yaşamak anlamına gelir ki bu da insanı eninde sonunda tüketir. güven yoksa bir ilişkide insan sürekli kendi cebinden yer.

ikinci olarak ise bu hayatta hiçbir şey gizli kalmaz. ne kadar zaman alırsa alsın mutlaka ortaya çıkar. eğer karşınızdaki kişi bunu yapıyorsa zaten tedbir alacaktır ve sizin kontrol istekleriniz bir işe yaramayacaktır. sürekli kontrol ederseniz karşınızdaki kişi de başka yöntemler geliştirir. asıl önemli olan karıştırmadan ilişkiye güvenmektir. söylediğim gibi zaten mutlaka ortaya çıkıyor bu durum.

eski sevgilimin telefonunu hiçbir zaman karıştırmadım. fakat telefonunu yanımda unutup lavaboya gittiği zaman ve annesinin ısrarla aradığı ve benim telefonu meşgule alıp mesaj atmam gerektiği zaman durumu anladım. ben kontrol etmediğim için karşımdaki kişi tedbir almaya bile gerek duymadı ve işler öylesine denk geldi ki ben durumu öğrendim. yani demem o ki kafanızda soru işaretleri varsa o ilişkiye devam etmek ve karşıdaki kişiyi kontrol altında tutmak günün birinde sizi tüketir. kuşku varsa mutluluk olmaz ve böyle bir durumda en iyisi kendine saygını kaybetmeden ilişkiyi bitirmek olur. çünkü yapacak insan ne olursa olsun yapacaktır.
  • ben bir kere karistirdim (eşimin telefonunu) bir faydasini gormedim,biraktim. en iyisi bu. her ayrintiya takilirsam ruh hastasi olurum cunku.
  • ben hep karıştırırım.
    izin veriyorsa yanında, vermiyorsa gizlice.
    hatta bir keresinde izin vermişti, son silinen fotoğraflar klasörüne bir girdim.
    aman tanrım!
  • saçma bir istektir.
    ama özellikle telefonunu gizlediği farkediliyorsa insanın zihnini ufaktan kemirir. şöyle yalandan elini telefonuna uzattığında tuhaf hareketlere ve triplere giriyorsa, hiç uzatılmadan ivedilikle ilişki sonlandırılmalıdır. tecrübe ile sabit.
  • benim telefonumu karıştırsa birinci dakikadan itibaren sırasıyla önce "yabancı" 2. dakikadan sonra da "düşman'olur.
  • kimsenin telefonunu karıştırmadım şimdiye kadar. söylemek istediğinden fazlasını bile sormadım. böyle karşılık bekliyorum sadece. nereye gittiğim ne yaptığım belli, ne zaman geldiğim belli. telefonumu karıştırmak, bunu talep etmek bile benim karşımdaki insana duyduğum güven ve saygıya hakarettir. hakareti asla kabullenemem. telefonunu karıştırabileceği başka bir kadınla birliktelik denemesini önerebilirim en fazla. o kişi ben değilim.
  • ikili ilişkilerimde talep etmediğim ve açık açık cevap verebildiğimden dolayı benden talep edilmeyen istek.

rahatsız edici olması, sınır ihlali olması bir kenara bana baya komik geliyor. bunu dile getiren birini, ciddiye alamıyorum.
    bu isteğin altında genellikle "aldatılma korkusu" yatıyor. düşünsene, aldatılıp aldatılmadığını telefondan öğrenmeye çalışan; aldatmak isteyen birinin, kılıfını çoktan hazırlayabileceğinin farkında olmayan biri. bunun bir kişilik meselesi olduğuna uyanamamış biri.
    hah.

telefonumu kurcalayabilir, yazışmalarımı okuyabilir, fotoğraflarıma bakabilir. hiç sıkıntı yok.
    o, kişisel alanımdaki bir kaç ayrıntıyı öğrenmesinin verdiği rahatlıkla gülümserken; yanından kalkıp gittiğimde bir daha dönmeyeceğimi de öğrenecek elbette.
    ilişki başında, gayet net biçimde, sohbet esnasında güzelce anlatırım, inanmayıp ufak tefek stratejilerle ilişkiyi uçuruma sürüklemeye niyetliyse, yardım ederim tabi.
    hiç sorun değil *

hesabın var mı? giriş yap