şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • kadında kezban erkekse bağnazdır. evlerden ırak.
 • gereksizdir, ergen istekleridir. güven sorununun olduğunu gösterir. aldatmaya meyilli insan zaten telefonuna baksan da aldatır, bir yolunu bulur. aldatmayacak olan, gerçekten seven kişi ne yaparsan yap, ister telefonuna bak ister bakma aldatmaz zaten. bunun telefonla vs alakası yok. bunun anlamı karşı tarafı kontrol etmeye çalışmak, güvenmemektir ve özel hayata direkt saldırmaktır. herkesin bir çizgisi olmalı. sevgili olunca başkalarının özel hayatına müdahale etmek zorunda değilsiniz. sevgi, saygı böyle çocuk oyuncağı şeyler değil.
 • bir erkek olaak asla izin vermem asla..
 • size güvenmiyorsa normal bir durumdur. telefonu verin eline istediği gibi karıştırsın. hiç bir şey demeyin. yanından ayrıldıktan sonra da bir daha görüşmeyin, konuşmayın, tek kelime dahi etmeden ilişkiyi sonlandırın. mal gibi kalsın ortada.
 • istediği an ilişkimin bittiği andır. içine şüphe düşen insanı kimse kurtaramaz o noktadan sonra.
 • beni inanılmaz sinirlendiren istek. telefonda bi şey olduğundan değil sadece birinin yazışmalarımı falan okuması inanılmaz rahatsız ediyo beni. çünkü gün içinde zibilyon tane yazışmanın içine giriyoruz. bazen duruma göre şımarıyoruz, bi geyik dönüyo sohbette, siz de katılıyosunuz, sırf laf olsun diye bi şey yazıyosunuz. sonra sevgili/eş kişisi bunu görünce tribe giriyo sen böyle bi insan mısın gibilerinden. halbuki o an için geyiğine söylenmiş, zerre hatırlamadığım bi söz bi laf o. anlat artık bunu karşı tarafa anlatabilirsen.

  o yüzden ne eşimin telefonunu karıştırıp olmadık şeyleri kafama takarım, ne de kendi telefonuma dokunulmasını severim. kendisine de hep şunu söylerim: "bi gün aklından aldatmak gibi bi düşünce geçerse gel ilk bana söyle. hiç kasma kendini. aynı şekilde ben de öyle bi şey hissedersem. gelir sana söylerim". yani hiç gizli kapaklı işlere girip, kendimi strese sokamam.
 • en büyük korkum bu bir gün whatsapp grubunun mesajlarını okuyacak ve yanında "hiç" küfür etmeyen benim ne kadar aşağılık bir insan olduğumu öğrenecek.
  düşünsene;
  ben: naber lan yarraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam
  arkadaş: lan senin yarrağan ne zamandır 1.90 boyunda puşt
  öteki arkadaş: ya amk biriniz oyuna girsin bi sikim yapmıyorsunuz mal mal konuşuyorsunuz.

  hayır sakladığım bir şey yok hayatta aldatmam ama erkek muhabbetini nasıl açıklarım onu bile bilmiyorum o küfürlerin misli dönüyor o grupta telefonda şifrede yok çünkü huyum değil.
 • ilk karım yapardı bunu, evlenmeden önce. cep telefonumu her fırsatta alır kurcalardı. hiç birinde engel olmadım, içinde başka hanımlarla çok samimi konuşmalar kayıtlı olmasına rağmen. görmemiş olmasına imkan yok ama hiç ses etmedi, ben de bir şey demedim. evlenmeden önce acaba sinsi bir planın içine doğru mu yürüyorum diye düşünmedim değil.

  evlendikten sonra telefon kurcalamaları bıçak keser gibi son buldu. boşanırken de bu konular hiç ortaya dökülmedi. delikanlı hanımmış, yıllar sonra hep bu ve benzeri vesilelerle bunu farkediyorum. huzur içinde yatsın (her kimin koynundaysa)
 • dumduz sinir ihlalidir. telefon, e-posta kutulari, ajandalar vs bunlar kisisel seylerdir adi ustunde. kisiye ait. iliskinizde guven saglamak icin telefon karistirmayi sart olarak goruyorsaniz bu bir sikinti uzgunum. nasil oluyor simdi, ben guvenmek istiyorum, ver telefonunu. aldin, whatsapp’a girdin, mesajlara girdin, galeriye girdin, posta kutularina girdin, resmen babanin ciftligi gibi geziniyorsun baska bir bireyin kisisel esyasinda.

  hangi sifatla? ne hakla?

  telefonumun sifresi yoktur ve her zaman ortalik yerdedir, fakat o telefona sirf meraktan ya da guven duymak bla bla bahanesiyle bir el uzanirsa cok ama cok rahatsiz olurum. olayin sekline gore de cok buyuk olay cikar.

  hepimizin sinirlari var, olmak zorunda. bu sinirlari sirf karsimizdaki sevgilimiz, esimiz diye ortadan kaldirmak mecburiyetinde degiliz. buna gerek de yok zaten. annem babam 35 yildir evli, bugun annemin telefonu calsa ve babamin yakininda olsa telefon, ekrana bakmadan goturur anneme verir. annem bana bir esyasini, gozlugunu filan verse ve benim cantamda kalsa, gidip cantamin icinden almaz ya beni cagirir ya cantami getirir ben cikarip veririm icinden. bu isler boyle olur. ben boyle gordum, boyle talep ederim.

  biriyle bir iliskiniz var diye sanmayin ki o kisinin uzerinde tahakkum kurma hakkina sahipsiniz. guven duyamiyorsan, suphe aklini kemiriyorsa cik git, ne kendini ne de karsindakini tuket cunku inanin hayat boyle gecmiyor.
 • supriz yapan surpiz bulur;)

hesabın var mı? giriş yap