şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • sanal şiddet diyorum buna. bu kavramı ben tanımladım. açık ve net şiddettir bu. nokta.

edit: yazım hatası
  • al bak
  • evlenene kadar olmaması gerekendir. ne kadın için ne erkek için. özel hayat diye birşey vardır. he bu demek değilki özel hayat başkalarıyla birşeyler karıştırmaktır.

bu çok ince bir çizgi. bunun ayrımını yapabilmek tecrübe ister. yeni yetmeler bilmez.
  • eğer ciddi bir ilişkiniz varsa gayet normal bir taleptir. gerçi her şeyiniz ortadaysa sevgili size böyle taleple gelmeyecektir. ben kendimdeb örnek vereyim, sevgilim benim telefon şifremi bilir ben de onunkini. hatta acil durumlar için benim onun telefonunda parmak izim kayıtlıdır, telefonu hızlıca açabilmek için. telefonlarımız hep ortadadır kimse de kimsenin telefonunu alıp karıştırmaz. ammaa yok özel alanım, yok ilişkide en önemli şey güvendir, size güvenmeyene yol verin, yok telefonunuzu karıştırmasına da izin vermeyin diyenlerin alayı sevgililerinden bir şey saklıyordur. onun görmesini istemediği şeyler vardır telefonunda. bunun acil durumu var, ola ki sizin birgün başınıza bir şey gelse en yakınınız telefon şifrenizi bilmiyor mesela, ne üzücü bir durum.
  • herkesin ortak paydası ilişkide güven evet, bunda hepimiz hemfikiriz. asıl sorun şu ki siz sevgilinize ne kadar güven veriyorsunuz?

"bana güven" demekle güven verilmez. "sen bana güvenmiyor musun" diyerek güven algısı oluşturulmaz. binbir türlü iş çevir sonra ahkam kes sen bana güvenmiyor musun..

evet her ilişkide her insana kendi özel alanı için mesafe bırakılmalıdır. ama şeffaflık nedir bilmeyip hal ve hareketleriyle güven vermeyen insanların çirkefçe çıkışmasıdır "sen bana güvenmiyor musun??!"
  • kuruyemiş mi lan bu karıştıracaksın? böyle şeylerden nefret ederim. her şeyin kötüye gideceğinin ve ilerde yaşam alanını düzüp atacak bir insanın emareleri bunlar. bunu yapanın götüne tekme vurmazsan ilerde yaglı kazık yersin.
  • çok fazla izin değil, hiç izin verilmemesi gerekir. bu kadar güvensiz ve özgüvensizsen ayrıl, bitsin bu paranoya. bir şeyler karıştırmak, aramak, kurcalamak vs. sonunda hep sorun getirir.
  • mizaç olarak maddi manevi sahip olduğum şeylerin karıştırılmasından hoşlanmam, bunu karşımdakine yapmaktan daha da hoşlanmam. telefon karıştırma işini hiç yapmadım, bildiğim kadarıyla bana da yapılmadı. telefonlar, tabletler her daim ortada ve herkesin şifresi bilindiği halde bir gün abuk bir olayın altından sonu gelememiş, toksik başka bir ilişki çıktı.
    partnerle özel hayat sınırı çizerken önyargı sandığınız o güçlü sezgileri görmemezlikten gelmemek gerekmiş. her şey elimin altında iken ona güvenmeyi tercih eden ben, fark etmeden de olsa bile isteye hata yaptığımı o gün anladım. düzeyli ve pürüzsüz bir güven bağı kuruyorum derken kökten uca bir güvensizlik abidesi ile karşılaşabilirsiniz, hazırlıklı olun.
  • herkes nekadar boş atmış anlatacağım durumu yaşamamanızı isterim. 7 yıllık evliyim yukarlarda dendiği gibi öyle bir an gelirki hislerinize yenilirsiniz. aldatmanın arefesine gelmiş biri olarak eşim hiçbirzaman telefonumu kurcalamaz bakmaz, istemez di. o kadar şüphelenmiş ki ben uyurken bakma gereği duymuş şuan terkedilmeye çok yakınım. korkunç pişmanım. yapmam.. yapmaz.. dediğim herşey oldu. umarım başınıza gelmez.

hesabın var mı? giriş yap