şükela:  tümü | bugün
  • kanımca en yakin arkadasin uyusturucu bagimlisi olmasindan da kötü bir durumdur.sizin, mutlu olmak için,mutlu etmeye çalıştığınız kişi ,hep muhtaç olduğu mutluluğa bir madde aracılığıyla sahip olmaya alışmıştır, belki alışmaktadır.günler geçtikçe ilişkiniz yüzeyselleşmeye ve hep bir tür batağa saplanmaya başlamıştır; işte o anda siz sevgiliniz karşısında artık ikinci plandasınızdır.eğer sevgilinin aile,arkadaş vb. sorunları varsa ve siz de bu sorunlara çözümler üretemediyseniz sorumluluğun yarısı sizdedir.çünkü siz "o"na seni seviyorum derken bir söz vermişsinizdir; onu sevdiğiniz sürece yanında olacağınıza dair.
    evet ...günler geçer, sizin aklınızda binbir türlü düşünceler birbirine girer.sevgili gün be gün daha da erimeye, aptallaşmaya başlamıştır.o güzelim yanakları sıktığınızda, o narin, incecik elleri tuttuğunuzda artık ruhu yok olmaya başlamış bir meta vardır ,sıcaklığını hissedemediğiniz avuçlarınızın ortasında.bazen işin kolayına kaçıp "ya ben ya o" dersiniz, bu da kar etmez.sonra anlarsınız mücadalenin gerektiğini.sizinle 'o' olmadan sevişememeye başlar,kötü hissedersiniz kendinizi , o olmadan muhabbet dahi edemeyecek duruma gelir,siz de erirsiniz yavaş yavaş.uğruna herşeyin verilebileceği sevgiyi,sevgiliyi bulmuşken kaçmak olmaz diye düşünürsünüz ,onu anlamaya çalışırsınız,nafiledir.'o'nun kafasının içinden geçenleri hayal dahi edemezsiniz ... günün birinde "ben de " dersiniz "ben de deneyeceğim"...ilk zamanlar o'nunla aynı yapay mutluluğun içinde bulursunuz kendinizi .ilişkiniz sanki daha da güzelleşmiştir herşey bir daha yaşanılamayacak kadar güzeldir.aradan bir süre geçtiğinde artık size yetmemeye başlar bunlar.ya ilişkiden sıkılırsınız ya da kullandığınız madde size artık aynı mutluluğu vermek yerine depresyon yaratan, ağlatan olmuştur.ve uyuşturucuyu, uzun süre önce, sevdiğiniz insana tercih etmeye başladığınızı yeni farkına varırsınız ...artık bitmiştir...yolun sonu görünmektedir...o'ndan ya da o'ndan bir daha hiç görüşmemek üzere ayrılırsınız..... ya mezara gitmek için ya da yıkılmış bir aşkın yanan tomurcuklarından kopup, kalbinize düşen tohumu canlandırmak için...karar sizin.....
  • (bkz: #1632791)
  • farkedildiği anda ilişkinin kesilmesini gerektiren durumdur. kahramanı oynamaya çalışmak yanlış adımdır. kimse kimseyi kurtaramaz. bu durumda kişi yalnızca kendisini kurtarmalıdır.
  • eğer siz de sevgilinize bağımlıysanız ne kadar sizi üzsede bir şekilde katlanabildiğiniz durum.
  • uyuşturucuyu kıskanmanıza, onun yerinde olmak istemenize neden olacak durumdur..
    yine de hoş bir durum değil tabi, tasvip etmiyoruz..
  • o kadar kötüdür ki bu durum;yapabileceğin hiçbirşey olmamasına rağmen onun için elinden gelen herşeyi yapmak buna rağmen onun sürekli ölüme bir adım daha yaklaştığını görmek ve hissetmek... yalnızca kendini değil yanında sizi de bitirmesine tanık olursunuz uzaktan.kendi kendinize " o bundan kurtalmıyor ama ben 'o'ndan kurtulabilirim" deyip sonra bunun koca bir aldatmacadan ibaret olduğunu görüp trajikomik bir şekilde gülmeye başlarsınız.sonra bir anda hayatınızdan çıkıverir bir daha hiç dönmemek üzere ..
  • (bkz: candy)
  • askerde başınıza geldiğinde ne yapacağınızı bilemeyeceğiniz durum. sevdiğiniz, gözlerinin içine bakmaya kıyamadığınız oracıkta elinizden akar gider, ama siz hiçbir şey yapamadan izlersiniz. dünyadaki cehennem bu olsa gerek.