şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yalanların en ağırı, susuşların en anlamsızı ve çaresizidir…
  konu gayet nettir… ve ayrıca bu konu sözlükte işlenen, içinde sevgili geçen ‘n’ tane konudan biridir…
  siz yalan söylenen, yaralanan, susan, sevgili ise gözlerinizin içine baka baka yalan söyleyendir...
  ne yapacağınızı o kadar şaşırırsınız ki acaba yine, yine ve yine mi konuşsak yoksa bu böyle devam mı etse diye düşünürsünüz. keyfiniz kaçar, ama yorgunluğun ve sürekli başa sarmanın verdiği etkiyle artık konuşma gereği hissetmezsiniz… sıkılmışsınızdır ve defalarca her konuda muhakkak açık olmasını istediğiniz sevgiliniz size yalan söylediği için artık bıkmışsınızdır…

  konuşmanın bir şeyi değiştirmeyeceğini bildiğiniz için susmayı tercih etmişsinidir…
  ve hayatınız boyunca sadece dürüstlük ve güven beklediğiniz insandan yeni bir darbe aldığınız için tekrar kendi dünyanıza gömülürsünüz ve ne kötüdür ki gömüldüğünüz dünyadan her çıktığınızda zombi gibisinizdir…

  kafası karışık, üzgün, mutsuz, umutsuz ve neden böyle şeyler yaşadığına anlam veremeyen bir zombi gibi…

  ve gün sevgiliyi tebrik etme günüdür…
  sizi uyuttuğunu sandığı için, arkadaşlarınızla ilişkinizin bozulmasına sebep olduğu için ve bir yüreği bu denli yıpratmayı başardığı için…

  tebrik ederim!
 • şimdiki zamana n dersek. ilişkinin bir sonraki aşamasının (n+1) oldugu düşünülürse ve
  (n-1) ilişki önceki zamanı temsil ediyorsa, (n-1) zamanı düşünüldüğünde (n+1) in hatırına katlanılabilen durumdur.
  ayrıca ilişki ömrünün sona yaklaştığını ve bundan sonra hiçbir şeyin eskisi gibi olamayacağının da anlaşılması gerekir.
 • belkide kaybetme korkusudur.
  caizlik değil acizliktir olay
 • "ama neden geronimo?" diye soru sorup, 20 saat tavsiye vermek istediğim kuzenim geronimo'nun içli cümlesi.
 • fırtına öncesi sessizliğin habercisidir belkide. kaybetme korkusunun minimize edilmesi gereken nadir anlardan biridir. sevgili zaten karşı tarafı kaybetmek istemiyorsa yalan söylememelidir. söylediyse de ilk önce karşı tarafın yüzüne bu gerçeği vurmak ve olayı bide ondan dinlemek daha sonrasında ise hiç bir etki altında kalmadan karar vermek gerekir.
 • daha çoook yalan dinleyeceğiniz günlerin başlangıcıdır.
  yalan söylemek alışkanlıktır, yalan söyleyen biri her daim yalan söyleyebilir. bir de sizi kandırdığını düşünüyorsa, sesinizi çıkarmıyorsanız rahatlığı da eline alacak demektir. siz utandırmamak için yüzüne vurmazsınız ama o nefes alır gibi rahat yalan söylemeye devam eder. yani bundan utanacak kadar bile kendisine saygısı yoktur, size nasıl olsun?
  yalancı (ki kelime olarak bile karizmatik değil, yalancı işte) biriyle birlikte olup sinirlerinizi harap etmenin anlamı yoktur.
  gömün gitsin...
 • gereksiz bir davranistir.eger mutsuz olunan uzunulen bir durum varsa ortada kimse icin salaga yatmanin bir alemi yoktur.yalanin farkinda olundugu bir sekilde uyanik kisiye soylenmelidir.cunku insan (kadinlar ozellikle) bu yalanlari susup biriktiriyorsa bir gun gereksiz bir yerde gereksiz vidividi yapip adami bayiltabilir.ki fikrimce erkekler karsisindaki kadinin yalan soyledigini hissediyorsa iliskinin selametini dusunup susmayacaktir,hanimefendiyi selametle postalayacaktir.en guzeli hicbirseyi gizlemeden yasamaktir.bosa strese hic gerek yok.iste stres, evde stres cekilmez olur hayat.
 • susarsınız çünkü mesele yürekli olmakla ilgili değildir. susarsınız çünkü belirli bir süre sonra bu ilişkinin sona ereceğini anlarsınız. siz git gide soğuyacaksınız, yalan içinizde büyüyecek. zaten kimseye güvenmiyorduysanız, bu ikiye katlanacak. kendi içinize döneceksiniz. ve o günü ayrılık gününü bekleyeceksiniz.

  hayır hiçte öyle değil. susarsınız çünkü o an bunları konuşmaya müsait değilsinizdir. yani ortam müsait değildir. müsait bir zamanda minibüs şöförlerinin yaptığı gibi müsait bir yerde durup yolcuyu indireceksiniz. yola devam edeceksiniz. işte bu kadar.
 • yalan söylediğini bilmemekten daha mantıklı bir davranış olabilir en azından. belki bir süre susar insan, içi kan ağlar ama sonrasında gereken tavrı alabilir, gereken tepkiyi gösterebilir.
 • belki de fevri olmamak, zaman vermektir. bir şans tanımaktır. hiçbirşeyin göründüğü gibi olmayabileceğine inanmak istemektir. bunların sebebi de seviyor olmaktır tabii ki. ilişkinin dışına çıkıldığında ya da bir arkadaşımızın başına geldiğinde yorum yapmak kolaydır, çünkü herşey çok nettir. neden daha fazla durulsun ki, en çok güvenilen insan yalan söylemiştir, artık nasıl emin olabilirsiniz ki düştüğünüzde sizi kaldıracak insanın o olduğundan. bu tavsiyeleri büyük bir iç rahatlığıyla veririz yakınlarımıza. ama gel gör ki kazın ayağı öyle değil. olayın öznesi insanın kendisiyse elinden gelen sadece sevgilisinin yalan söylediğini bilmek ve susmaktır bazen.