şükela:  tümü | bugün
  • ahah, şahane bir tesadüf eseri, biraz başlıkları alt alta okumak gibi olacak ama, alt alta gördüm ikisini, yapıştırayım dedim, yoksa bugün hiç de bu konu altında çay içmek niyetinde değil idim, buyursunlar;
    (bkz: öküz mü daha öküz yoksa ona tapan mı)
  • hic can sikmaya degecek bir durum degildir. iki secenek vardir; "bir daha bana yalan soyleme, yalan sevmiyorum aram yoktur" diye bir uyari cekmek yada "peki, yolun acik olsun, siradaki gelsin" diyip eglenmeye ve yeni heyecanlara devam etmektir.
    eger sirada biri yoksa, sen yalanin ne oldugunu bilmiyorsun demektir dostum...!
  • çok acı birşeydir.
    söz istersiniz, yemin ettirirsiniz birdaha yalan söylemeyeceğine dair
    ama yine yalan söyler

anlamaz ki, 'kızdığınız yalan söylediği konu değildir, yalan söylemiş olmasıdır'

birdaha hangi sözüne ne kadar nasıl güvenirsiniz, yıktığı asıl budur
    farkında bile değildir.
  • öğrenildiğine göre yalan söyleyemediğini öğrenmektir aslında.
  • beklentilerinizi boşa çıkarmayan bir sevgiliye sahip olduğunuzu gösterir..
  • gözlerin kör, kulakların sağır olmadığını, aşk/sevgi yüzünden gerçekle bağlantının hala kaybedilmediğini gösterir.

pek çokları genelde bu durumda gerçeği inkarı seçer, benim sevgilim yapmaz öyle şey derler. sevgiliyi gerçeğe tercih ederler.

güvenin ama kontrol edin. (test demiyorum, kontrol diyorum)

(bkz: trust but verify)
  • (bkz: game over)
    birçokları için ilişkinin bitiş noktası . + 1.
  • bok gibi bir şeydir. özellikle sevgili kendi yalan söylediğini itiraf etmiyorsa ve kişi bu yalanı kendi fark ediyorsa ya da başkasından işin doğrusunu öğreniyorsa epey can sıkar. çoğu ilişkinin bitiş noktasına olan uzaklığını birkaç ay süresince kısaltmakla beraber, söylenmiş şeyler kişinin içine dert olur. özellikle yalanlar tırt tırt şeylerse, kişi büyük bir anlamsızlığa adımını atar ve çoğu kez "neden bu tırt konularda yalan söylüyor lan bu insan?" diye düşünmeden edemez. kişi kendini üzer mi, üzer.

kişisel tanım: ne iğrenç bir şeydir bu arkadaş. insan hiç mi karşındakinin öğreneceğini düşünmez. yürüyün gidin allasen.
  • mal gibi kalırsın. bir de yalan söylediğini ve gizlediğini inkar edip sana söylediğini ama senin hatırlamadığını iddia ederek ihaleyi sana bırakırsa kombo olur.