• terk et!!
  • bir daha asla eskisi gibi olmayacağınızı anlamanızı gerektiren durum.

güvenim tamdı. 3 sene sonra allahın takdiri! yakaladım yalanını. gece üç buçukta telefonla konuşup iyi geceler dedikten sonra parmağım yanlışlıkla snapchate değdi, bir bakayım dedim. mal bi çocuğun atmış olduğu snape bakarken o gece mal sürüsü insanlarla bi bara gitmiş olduğunu gördüm. bu ilk defa açık şekilde yakalayışımdı. direk aradım. sen bu gece nerdeydin dedim.

olaya bak. evdeydim dedi. bu gece nerdeydin diye yineledim. yine evdeydim cevabı aldım. yine bu gece nerdeydin dedim. yine evdeydim dedi. herşeyi biliyorum nerdeydin kimleydin şimdi sektir git o insanlara ağla dedim ve kapadım telefonu.

ve o an beynimde patlamalar gerçekleşti limitless filmindeki gibi. 3 senede bana söylediği ve benim algılayamadığım bütün yalanlar bir bir olaylarla cümlelerle birbirine bağlandı.

devam ettim ilişkiye bir süre ve benliğimde yok oluşunu saniye saniye büyük bir keyifle izledim. artık yalanlarını anında yakalayıp yüzüne vurdukça nasıl saçmaladığını, eriyip bittiğini, özgüveninin yerle bir olduğunu, kişiliğini ve karakterini nasıl kaybettiğini ve hakikaten benim ona harcadığım zamanın çöpe gitmiş olmasını izledim saniye saniye.

bu özetti ama çaylak olarak sıkmamak lazım insanları. buz dağının tepesindeki kar tanesi bile değildir yazdığım anım.

ilişkide yalan söyleyen insan trans yağsız doğal glutensiz katkı maddesi katılmamış el değmeden üretilmiş orospudur.

son olarak bir insanın yalan söyleyip söylemeyeceğine annesine ve babasına hakiki yalan söyleyip söylemediğini görerek öğrenebilirsiniz.
  • 2.5 yıl birlikte olup karşı tarafın cümlelerini tamamlar hale geldiğiniz zaman en ufak yalanını; değil sözlerinden , hareketlerinden anlarsınız. ve ilk yalanda duyduğun hayal kırıklığı kendinizden nefret etmenize neden olur. çünkü beslediğiniz aşk ilkini affeder. ikincisinde alışır üçüncüsünde görmezden gelir. o yüzden ilkinde kişiye notunu verip geçin. yedisinde neyse yetmişinde odur insan. sizi defalarca üzecek birine açık kapı verirsiniz.
  • inandığın ne varsa alır götürür
  • valla bizim ki yalan söylemeye çalıştığı an esnemeye başlıyor. sonrası benim yüzümde hafif bi tebessüm. daha sonrası aheste aheste... sen de yap güzel oluyor.
  • siz konuşmaya çalıştıkça oynaşmaya çalışıyorsa bilin ki vardır bir bokluk.
  • işte o an kalbin kan pompalama hızı daha çok artar insanın vücudunda milyonlarca hareket başlar gerginleşilir uyku kaçırır daha önce de olan biten her şeyde var olduğunu hissettiğin çelişkileri düşünmeye çalıştıkca sonsuzluğu düşünürcesine başı döner ve beyin kısa devre yapmak yerine onu düşünmemeye doğru iter insanı.o anı kanıtlarıyla tekrar gözden geçirtir insana sorduğunda ne cevap vereceğini nasıl trip yiyeceğini adı gibi bilir insan ama yine de çok fazla içinde tutamaz ve
    -seninle bir şey konuşmam gerekiyor ama telefonda konuşmak istemiyorum.
    +ne hakkında hayatım,akşam buluşalım istersen
    -hayır hayır akşama kadar beklenecek bir durum değil
    +çok merak ettim hayatım nedir sorun?
    -sorun senin gözümün içine baka baka nasıl yalan konuşabildiğin.üstelik bana söylemek istediğin ya da söylemen gereken hiç bir şey olmadığı konusunda defalarca yemin etmene rağmen.
    +ne saçmalıyorsun sen
    -saçmalayan benim di mi?
    +ne hakkında bahsettiğinden zerre bir şey anlamadım yine kendini boş yere doldurmuşsun.
    -o halde geçen akşam zeyneple oturduğun cafe de ahmetin de aynı saatte orada olduğundan haberin yok sanıyorum.
    +hım şey büyük tesadüf hiç görmedim...
    -bundan sonra büyük bir tesadüf olmadığı müddetce beni de göremeyeceğini bildiririm.
    dıt dıt dıt dıt.
  • daha önce denilen her şeyi sorgulatır...
  • sadece sevgili değil karşımdaki kim olursa olsun -ailemdeki çevremdeki her birey için- %100 olarak başlamış olduğum güvenme hissi bir anda çok aşağılara çekiyor kendini. sonra da ilişkiyi kesip yoluma bakıyorum. kafa rahat.
hesabın var mı? giriş yap