şükela:  tümü | bugün
  • sevgilisinden ayrılınca açılan kızdır. şahit oldum böyle bir şeye.
  • muhtemelen bir sürü örümcek kafalıyı karşısına almış ve onlara karşı da dimdik durmuştur.
  • sevgili istedi diye kapanan kızları da gördük, eşinin ihalesi için kapanan kadınları da gördük ve fekat sonradan açıldıklarını da gördük.

t. zorla yapılan her şey aslına rücu eder düsturundan hareketle tekrar açılacak olan kızdır.
  • kendi özgür iradesi ile karar alamayan, güçsüz ve kolay manipüle edilebilecek bir kızdır. örneklerine rastlıyoruz yurdum topraklarında.
  • kocasının istediği partiye oy verecek, yumurtayı kocası nasıl seviyorsa o da öyle sevecektir.
    sevgili etkisiyle solcu olanı da gördüm okurken. al birini vur ötekine.
  • alfema.
    tam da kadın ismi olurmuş.
  • sırf sevgilisi istedi diye kendinde olan bir şeyi değiştirmek aptallıktan başka bir şey değildir. aynı durum erkek içinde geçerlidir. kız istedi diye kızın istediği bir tipleme olmak aşırı derecede meriçlik içerir.
  • slave olmaya açıktır.
  • şu kapanmak ifadesini hep komik bulmuşumdur.

sanki kadının karşısına geçip alnının ortasına elinin dışıyla hafifçe tıkladıktan sonra; "kapattık kardeşim" cevabı alacakmış gibi.

valla iki insan kendi aralarındaki ilişkiyi bir şekilde bir zemine oturtmuşlarsa ve bundan mutlularsa istediklerini yapsınlar. isterse biri diğeri için kapansın isterse ikisi birlikte kapansın.
  • inançsız bir insansa mana veremediğim, şayet inançlı bir insansa hiç mana veremediğim durum. iki durum da birbirinden mantıksız.