şükela:  tümü | bugün
  • sözlükte de bolca bulunan ahlak yoksunu yavşaklardır. hem de nişanlı olmasına rağmen; (bkz: tobias27)

kısaca özetlemek gerekirse, birkaç gün önce kız arkadaşım burada benimle ve kendisiyle ilgili bir entry girdi.

duygularını, düşüncelerini paylaştığı safi sevgi olan bir entry (bkz: #72270919)

bu entry'den yola çıkan yavşak nasıl bir işsizse benim nickimi buluyor, geçmiş dönemde yazdığım şeyleri, favorilediğim entryleri, sürekli favorilediğim kadın yazarları bi köşeye kaydediyor,

ve kız arkadaşıma devasa boyutta bir mesaj gönderiyor. ss'leri elimde mevcut.

kısa bi özetini aynen alıntılıyorum;

"belli ki siz çok naif bir insansınız, tıpkı benim biricik nişanlım yavrum fıstığım gibi.

ama erkekleri tanımak çok zordur hanımefendi. bunu 32 yaşında bir erkek olarak söylüyorum. sizce de biraz aceleci davranmıyor musunuz?

siz çok güzel şeyler yazmışsınız ama bu kişi sizin kafanızda kurduğunuz doğru kişi mi? o sizin nick altınıza duygularını içeren herhangi bir şey yazmamış bile. adamın entrylerine bakıyorum mesela şöyle bi şey yazmış. (benim bi entrymi alıntılamış)

sözün özü bu erkek sizin o güzel duygularınızı hak etmiyor bence. acele karar vermeyin."

ulan yavşak sen misin bu şehrin zaptiyesi? sanane milletin iç işlerinden?

nişanlın var, insanların arkasından yavşak yavşak yorum yapmaya, kafa karıştımaya utanmıyor musun serefsiz.

ahlaksız.
  • tanım: şerefsizlikten öte orospu çocukluğudur.

açılın, olayın kahramanı geldi.
    (bkz: tobias27)

bilmeyenler için olayı izah edeyim, burada linç edenler ondan sonra yorum yapsın.

şimdi her şey yaz bunu guzel laf nickli hanımefendinin yazdığı şu entryi okumamla başladı.
    (bkz: #72270919)

burada kendimden bir şeyler buldum.
    zira ben de hayatımın kadınını internetten buldum ve çok da seviyorum. şu an kendisi ile nişanlıyız, inşallah yazın düğünümüz olacak.

entryi okuduktan sonra olayların kahramanlarını inceledim biraz, neler yazmışlar, neleri takip etmişler, neleri favlamışlar vs.

gördüğüm bazı şeyler hoşuma gitmedi ve hanımefendi yazara düşüncelerimi içeren bir mesaj attım.

buna hakkım var mı elbette hayır.
    ama bu ilişkinin ayrıntıları anonim kalmayıp ekşi sözlük'te paylaşıldığına göre yorum yapma hakkına sahibim diye düşündüm.

belki mesaj atmak yerine başlık altına yazabilirdim ama bunun art niyetli olduğunu düşündüm mesaj atmanın daha şık olacağına kanaat getirip öyle yaptım.

mesajın içeriğini buraya aktarıyorum ki en ufak bir sarkıntılık olmadığını herkes görsün.
    söylediğim gibi benim hali hazırda mutlu bir ilişkim var zaten, başlıktaki durum beni yansıtmıyor.

isterse yaz bunu guzel laf nickli hanımefendi de bunu size ispat edebilir.

mesajıma ne mi yazdım?
    buyrun, aşağı yukarı bu şekilde.

...............
    sizin yazdıklarınızı da okudum, samimiyetiniz hoşuma gitti. duygularınız bazılarına abartılı gelmiş olabilir lakin ben anlayabiliyorum sizi.

bu mesajı neden atıyorum size bilmiyorum ama haddim olmadan sizin adınıza endişe ediyorum biraz.

belli ki siz çok naif bir insansınız, tıpkı benim biricik nişanlım, yavrum, fıstığım gibi.
    ama erkekleri tanımak zordur hanımefendi; bunu 32 yaşında bir erkek olarak söylüyorum.

sosyal platformlardan tanışmış birisi için sizce de biraz aceleci davranmıyor musunuz?
    (bkz: #71963093)

çok güzel şeyler yazmışsınız ama bu kişi gerçekten sizin kafanızda kurduğunuz doğru kişi mi?
    o sizin nickaltınıza duygularını içeren herhangi bir şey yazmamış bile.

adamın yazdığı entrylere de göz gezdirdim biraz, mesela şunu yazabiliyor, garip doğrusu.

(bkz: #71643049)

ayrıca en çok takip ettiği bir kadın yazar da var:
    "dreamfactory"

bu kadının yazdığı bir çok entryi favlamış.
    mesela bunu niye favlar ki bir erkek?
    (#71416346)

sözün özü bu erkek sizin güzel duygularınızı haketmiyor bence. acele karar vermeyin derim.

özür diliyorum, haddimi aştığımın farkındayım, isterseniz bana "fuck off" deyip engelleyebilirsiniz elbette ama bir insan sarrafı olarak görüşlerimi sizinle paylaşmayı bir sorumluluk bilinci kisvesi altında yapmak durumunda hissettim, kızmayın lütfen.

iyi geceler

.......

evet mesaj tam olarak bu şekilde.
    bakın orada en başta nişanlı olduğumu da belirtmişim ki yanlış anlamasın beni.

dürüstçe söyleyin burada bir sarkıntılık var mı?
    asla yok.

peki benim bunu yapmaya hakkım var mı?
    orası tartışılır işte, ama benzer yollardan geçmiş birisi olarak bu naif ve iyi kalpli hanımefendinin üzülmesine gönlüm razı olmayacağı için yine olsa yine yapardım herhalde.
  • dayak yemeye hazır olan erkek.
  • bu orospu çocukları, kız arkadaşınızın iyi niyet ve samimiyetini de avantaja çevirmeye çalışıp, aynı zamanda kendilerinin zeki, çakal ve piç olduğunu da düşünürler. lakin bilmedikleri bir şey vardır ki, karşılarında onlardan daha zeki biri vardır.

sevgilinizin etrafında okul olsun, iş olsun bir sürü sebepten, türlü türlü insan olur ve size gününden falan bahseder. sonra, bir şekilde bazı tiplerden kıllanıp, hafif bir araştırma yapılır ve bu göt oğlanlarının, aslında niyeti bozmuş ve arkadaş rolü oynayıp, avını en savunmasız anda yakalamak için bekleyen haysiyet yoksunu kişiler olduğu anlaşılır. böyle kavga etmenizden, tartışmanızdan falan haz duyarlar. gün gelir ve bu listeye konan kişiler tek tek sevgiliye söylenir. ama ilk cümlede söylediğim gibi, sevgili gayet saf ve iyi niyetli olduğundan, öncelikle size karşı "arkadaşlarını" savunur. "yanlış düşünüyorsun, onlar öyle değil, bi' tanısan çok iyi aslında vs" gibi söylemlerle karşınıza çıkar. işte tam burada, sakin olup, "orospu çocuğu nedir? bir örnekle açıklayınız" sorusunu kibar bir şekilde sevgiliye anlatmak ve örnek olarakta o tipleri vermek gerekir ki gerçekleri görebilsin.

sevgiliye karşı sakin olmamız, bu lavuklara da sakin olacağımız anlamına gelmiyor elbette. köşesine çekilip, siktir olur giderse ne ala. fakat inat edip, hırs yaparsa eğer, anasını avradını sikip, eşek sudan gelinceye kadar dövmekte bir çözüm olabilir. en azından, gelecek zamanda yediği dayağı hatırlayıp, yeniden sevgilisi olan bir kadına yazma eylemini uygulayacaksa bile, iki kere düşünmesi sağlanabilir.
  • birkaç olası ruh hali içinde olan erkek türüdür. bu kişi,
    1. ciddi anlamda karşısındaki kıza aşık olmuştur, gözü başka hiçbirşeyi görmüyordur. bu durumda anlayışla karşılanabilir.
    2. ciddi abazandır, yine gözü başka birşey görmemektedir. haddini bildirmek gerekebilir.
    3. kız, erkek arkadası varken başkasına yüz veren kız modelidir. bu bağlamda erkek kızdan bulduğu yüzle yazmaktadır. bu durumda sevgiliyle ilişki gözden geçirilmelidir.*
  • bu adam bir dizide baş karakter oynasa, şöyle göze hitap eden serseri bir tip olsa hayatımın aşkı replikleri dönse etrafta herkes tarafından korunacak hatta helal olsun gerçek aşkının peşinden koşuyor denilecek adamdır.
  • karaktersizlik ve şerefsizliktir.

bu durumu alışkanlık haline getirmiş kişiler aramızda yaşıyor. onlardan uzak durun. eğer bu kişinin yazdığı kişiyi ve veya sevgilisini tanımıyorsanız bana ne amk demeyin. çünkü sıra yavaş yavaş size geliyor demektir. bu kişiler önce sevgilisi olan yabancılara sonra uzaktan tanıdıklara sonra da en yakındakilerin sevgilisine yazar, kandırır.

çevrenizde sevgilisi olan bir kadına bile bile yazan bir erkek varsa çok net söylüyorum

--- spoiler ---

orospu çocuğudur

--- spoiler ---

bu orospu çocuklarından uzak durun. çaktırmadan taktik yapanlarından da açık açık yazılanlarından da. hayatınızdan çıkarın. bugün başkasının sevgilisine yazılan yarın karınıza yazılır.

burayı okuyan orospu çocuklarına da diyeceğim odur ki kaybedeceksiniz aslanım.
  • normal bir erkektir. elbette yapmaması sanırım benim için de daha ahlaklı bir davranıştır ama diğer yandan hoşlandığını gizleyip de arkadaşı gibi takılması kesinlikle daha tehlikeli ve ahlaksızcadır.

bir ilişkide 3. kişilerin o ilişkiye karşı yükümlülükleri bence yoktur ya da en azından ilişkinin içerisindekiler kadar fazla değildir.

sorumluluk kadına aittir. adam gelsin yazsın, kadın istemedikten sonra ne olabilir? hayatınızda yazdığınız kızları bir düşünün; hoşlandığınız, peşinde koştuğunuz kızları. ne yapabildiniz onlar istemedikten sonra? başka erkeklere gidişlerini izlemek zorunda kalmadınız mı?

şu sıralar bunu söylemek benim için biraz zor olsa da doğrusu bu; kendinize güvenin ve kendinizi öyle bir hale getirin ki giderse o kaybeder diyebilin ve gerçekten o kaybetsin. tamam siz dünyadaki en mükemmel adam değilsiniz ama o kadın da dünyadaki en mükemmel kadın değil dahası dünyada mükemmel adam ya da kadın diye bir şey yok. önemli olan birbiriniz için mükemmel olup olmadığınız. johnny depp, kate moss ile beceremediğini senelerce v. paradise ile becerdi lan.

benim biten her ilişkimin ardından o kadınlar harika adamlar bulmuşlardır hiç şüphem yok. benim veremediğim şeyleri vermişlerdir o kadınlara, o adamlar. yalnız, ben de o adamların veremeyeceği pek çok şey verdim o kadınlara ve adım gibi eminim ki bazılarını özleyecekler hayatları boyunca.
  • bunun da suçlusu kadın olmuş bak hele bak. "hayır" dan anlamayan, hatta hiç bir şeyden anlamayan erkek yok zaten, hepsi mağrur, hepsi gururlu.
    sevgilisi olduğunu söylemesine bile gerek yok, "hayır " diyorsa yeterlidir, kadın. sevgilisi olduğunu söylemek zorunda kalıyorsa, o adam "hayır" dan bir şey anlamamış demektir.
  • orospuçocuğunun bayrak açmışı, en önde flama taşıyanıdır.