şükela:  tümü | bugün
  • sevgilisi olan birisine aşık olduğunu zannetmek diye bir şey olabilir sadece. çünkü aşık olmak fiziken görür görmez elim ayağım titredi şeklinde basit bir eylem değildir. (bkz: aşık olduğunu sanmak ile aşık olmak)

aksine bir insana gerçekten aşık olmak demek iki insanın aynı zamanda, aynı duyguda olmasıyla gerçekleşen bir eylemdir.

o yüzden sevgilisi olan bir kişi ile yanyana durmanız ve bir aşkı paylaşmanızın imkansız olduğunu düşünüyorum.

günümüzde birçok kişilik bozukluğu mevcut çeşit çeşit isimlerle ile. bence sevgilisi olan birisine aşık olduğunu sanmakta bu hastalıkların birinin içine giriyor. hangisi olduğunu bilmesem de “hastalıklı bir düşünce” olduğunu öngörüyorum.

aşık olmak güzeldir. gerçek anlamda hayattan keyif almak için bu kelimenin içini doldurmanızı dilerim.
  • dusman basins bile vermesin, duygulara hakim olamayiz ama olmaz
  • benim yaşadığım durum bu. hayatımda bu kadar berbat dönem geçirmedim. tamamen gri ve yarım bir hayat yaşıyorum. birçok başlıkta bu durum haysiyetsiz şerefsiz mal vs diye nitelendirilmiş ama elimden gelmiyor. onunlayken hiçbir şey düşünemiyorum sevgilisi olduğunu bile bile onunlayken unutuyorum her şeyi. prensiplerimin tamamen dışında yapmam dediğim ne varsa yaptığım bir durumdayım. bakışları içimi ürpertiyor ama bakmadan duramıyorum. onunla mutlu ve güzel bir geleceği olabilir onu benim için terk ederse de ben güvenebilir miyim bilmiyorum. terk etmese de sevgilisini aldatması ben ona bağlandığımda benim başıma gelirse ne olacak o acıya dayanabilir miyim diye düşünmeden edemiyorum. dünyada şu yaşıma kadar yaşadığım en büyük ikilemdeyim. kıza göre bir heyecan mıyım, yaşayamadıklarını yaşatan biri mi, ulaşılamaz gözüken biri mi yoksa gerçekten o da bana aşık mı oldu? sevgilisi aradığında ya da ne zaman ondan bahsetse yaralanıyorum. kendisi nasıl hissediyor bilmiyorum. sadece yaz heyecanı olup ankara'ya döndüğünde ben bir hiç mi olacağım yoksa hayatındaki tatlı bir anı mı? belki de hala hayatımda olacak ama onun sevgilisi olabilir miyim bilmiyorum. hislerim ve mantığım tamamen çatışıyor ve çözüm bulamıyorum. sonu olmayan dev bir boşlukta savruluyorum ve bu hoşuma gidiyor. güzel bir yerdeki güzel bir evde sadece onunla sonsuza kadar kalmak istiyorum. şu ana kadar yaşadığım en güzel ve en berbat hisleri yaşıyorum. sevişirken sürekli gözlerine bakmaya çalışıyorum ama o gözler bana en büyük acıları da yaşatıyor. hayatım, sorumluluklarım, realite umrumda değil tamamen onunla uçmak istiyorum.
  • dünya üzerinde yaşanabilecek en ağır acı bu. ne aldatılmak ne başka bir şey.
  • imkansıza bakmaktır. kişinin kendiyle yüzleşmesidir. tamam aşktır gelde anlat ama empati kurabilen biriysen sonucu zaten bellidir. manyak mısınız olm siz.

hadi..saçını yana tara kendine yeni bir aşk ara.
  • ucu bombok bir yere çıkan bir tünele girmektir. bu durumda olanlara geçmiş olsun. tez zamanda atlatmanız dileğiyle.
  • hani bazen başlıklar karakter sınırlaması nedeniyle eksik açılır. sevgilisi önüne zibilyon tane sıfat gelmiş gibi düşunün şimdi. özellikle de negatif şeyler.

ilgisiz sevgilisi olan birine aşık olmak mesela. bu kadar ilgisizliğe rağmen yakında evlenecek olan birine aşık olmak mesela.

bu aşk/ilgi/libido illa bi yerlerden patlak verir. görmeyi bilen gözler bi detayda yakalar onu. kafaları karıştırır , pskolojiyi bozar.

genelde nefret ederek soğuma yöntemi ile dağa küsülür dağa haber vermeden.
  • bi de o sevgilisi olan kişinin de size aşık olması durumu var.

beni o bitiriyor.
  • şöyle bir durum var küçüklükten beri, bir kız ile bir erkeği flörtleşirken, kur yaparken gördüğümde kıskanıyorum lan, ben varken nasıl başka erkeklere bakabiliyor bu kızlar diye içimden geçiyorum*, eskisi kadar olmasa da bazen bu duyguyu tekrar yaşadığım oluyor.