şükela:  tümü | bugün
  • bunun erkek versiyonuyla yaklaşık 8 yıldır beraberim.
    hiç sormak ya da sorgulamak aklıma gelmedi şu ana kadar.
    durun bi sorup geleyim.
  • kadın veya erkek fark etmeksizin bunu yapan kişi belki de "bakın sevgilim var ve çok mutluyuz" temalı paylaşım yapmaya ihtiyaç duymuyordur. ne dersiniz?

edit: imla
  • çok nadir paylaşım yapan biri için normaldir. fakat her yediğini içtiğini paylaşan birisi ise daha zengin avlara gözünü dikmiş olabilir ya da sizi paylaşıma değer bulmuyordur. geçmiş olsun.
  • vay arkadaş piyasa yapıyormuş. neymiş daha iyisini bulmayı bekliyormuş.

sevgilisiyle 7/24 fotograf paylaşan, yetmiyormuş gibi storyde sürekli sevgiliyle ne yaptığını paylaşan insanlardan nefret ediyorum. bu kız ya da erkek fark etmez. özel alan diye birşey var. bu özel alanı, özel hayatı herkesin önünde yaşamanın bir mantığı yok. banane senin sevgilinle içtiğin kahveden? bu mantıkla baktığım için millete ne benim sevgilimden ve sevgilimle yaşadıklarımdan? çok özel bir anlamı vardır fotografın ya da cok güzel bir yere gitmişizdir paylaşırım. ama tutup da su içerken story atmanın bir mantığı yok.

sevildiğinizi böyle şeylerle ölçmeyin. bu bir ölçüt değil. kaldı ki sosyal medya -muş gibi yapmaktan öteye bir mecra değil. sürekli sevgilisini paylaşan bir insan, gerçekten çok seviyor veya gerçekten mutlu değil.

bir arkadaşım var bu konuda nirvanadır. geçen sene kocasının fotoğrafını paylaşıp altına 'bu da benim koca' yazmış asdfgj tabii benim de geri kalmamam lazım. malum piyasa yapıyor olarak algılanmamam da lazım. koyayım ben de sevgilimi 'bu da benim koca bu da çükü hüsnü' yazayım*
  • ooo, selamlar sayın ahkam kesenler, görüşmeyeli hala aynısınız bakıyorum. ben sizi sanki instagram'a boy boy fotoğraf koyan kezban, düğün fotoğraflarını paylaşmaya doyamayan kezban, görmemiş gibi sevgilisinin/kocasının fotoğraflarını paylaşan kezban tarzı başlıklardan hatırlar gibiyim. yanılıyorsam affola tabi. herhangi bir amacı olmayan, fotoğraf fobisi olan, ailesinden çekinen veya "aranan" kızdır; belki bunlardan çok farklı sebepleri vardır ama sizdeki bu tutarsızlık fazla değil mi kuzum?
  • bir erkek versiyonu olarak benim. neden paylaşmıyorum diye düşününce ben kendi hayatımı yaşamak istiyorum. başkası için fotoğraf çekip, sosyal medyada yayınlamaktan hoşlanmıyorum. başkasının ilgisine muhtaç değilim. ben kendimi seviyorum. kız arkadaşımla ilişkim beni ilgilendirir. beraber fotoğraf çekip, sosyal medyada yayınlamaktan hoşlanmıyorum.
  • kısmetlerini kapatmıyor, topluma ben flörtöz değilim, doğru adamı arıyorum kendimi eskitmiyorum mesajı veriyordur. ama gel gör ki alttan alttan neler götürüyordur. bunu yapan kızlar sinsidir. dikkatli olun.
  • normalde fotoğraf paylaşan ama sevgilisi ile tek bir tane dahi paylaşmamış ise büyük ihtimalle potansiyel kısmetleri ürkütmek istemiyordur.
  • su basliktan anladigim kadariyla ne yapsa yaranamayan, birilerinin bir tarafina batan kizdir.

sevgilisiyle fotograf koysa "kezban". koymasa "sinsi".

ne istedigini bilmeyen dengesiz bir toplumuz.