şükela:  tümü | bugün
  • takılmayın böyle şeylere, basit detaylarla, boş uğraşlarla ancak birbirinize zarar verirsiniz.
    kasmayın, kasılmayın, germeyin, gerilmeyin, su gibi yaşamayı öğrenin.
    ben yaptım sen de yapacaksın, ben bu kadar verdim sen de vereceksin diye çetele tutarsanız, o ilişki ticari ilişkiye döner.

tanım: gereksiz muhabbet
  • yarın ayrılırsam piyasam düşmesin diye ve başka aday adayları varsa onlar umut etmeye devam etsin diye stratejik davranmaktadır.
  • muhtemelen sevgilisinden pek emin degildir/utaniyordur vs.
  • benim bu.
    potansiyel adayları kaçırmamak yazmışlar ama alakası yok. bazılarının bu umrunda bile olmuyor. aldatacak olan ya da başka birini bulunca hemen terkedecek olan her türlü yapar bunu.
    çok yakın arkadaşlarım hariç kimse sevgilim olduğunu bile bilmiyor. çünkü ne gerek var millete reklam etmeye. ayrıca önceden sevgilimle ilgili arkadaşlarımla konuşurdum ama artık onu da yapmıyorum. mesela canımın sıkıldığı bişeyi anlatıyorum erkek arkadaşımla ilgili. herkes bir yorum yapıyor. ama her ilişki kendine özel ve herkes birbirinden farklı. o yüzden artık hiç kimseye bir şey anlatmamaya karar verdim.
    ve çok samimi söylüyorum hayatın sırrı buymuş.
  • ilkesel bir tavir olarak ozel hayati ile ilgili foto paylasmiyorsa -kadin veya erkek fark etmez- helal olsundur ama yedigi, ictigi, gezdigi herbiseyi/herbikimseyi paylasip da sevgilisi -artik adi konmus net bir iliski icinde sevgililik durumundalarsa- ile hic ayni karede fotosu yoksa suphe ile yaklasilmasi gereken bir durumdur. cunku bu sevgilisiz fotolar baya baya ozel bir caba urunudur. bu ozel cabanin nedenleri cesitli olabilir ve vakaya gore degisiklik gosterebilir ama genel olarak 4 temel nedene dayanir. 1) mahalle baskisi: hesapta arkadas olarak cokca akraba-aile dostu eklidir. abuk sabuk yorumlardan ileri geri konusmalardan cekiniyordur. kuvvetle muhtemel bu iliskiyi anne-baba bilmiyordur. ogrenirlerse evlilik baskisi gormekten cekiniyordur veya aile yapisi ve sosyal cevreye bagli olarak edepsizlik-arsizlik- ahlaksizlilk ile itham edilme riski ihtimal dahilindedir. 2) kismet kapamamak: mezkur/mezkure sahis portfoyunu daraltmak istemiyordur. her daim iyinin daha iyisi mevcuttur ve bir upgrade ihtimalini yok etmek istememektedir hanim kizimiz/bey oglumuz. 3) batil inanclar: nazara acayip inaniyordur. hele bi de buyuye inanan bir akli evvelse iyice tirsar mutlululugu kem gozlere gelip huzuru bozulacak diye. 4) klinik vaka derecesinde kiskanclik: ozsaygi-ozguven yoksunlugu ile paralel seyreden bir patolojidir. genellikle "ya benimsin ya kara topragin" mottosu ile hareket eden bu insanimsilar siddete ve hatta cinayete meyilli olurlar. evlerden irak en tehlikeli turdur.
    eyyorlamam bu kadar.
  • önce paylaşıp sonra da silen modeli vardır. "rağbet görüyorum, piyasam yüksek" mesajı veriyordur. siz de "eeeeh s.kerler ben de siliyorum o zaman" dediğinizde çatır çatır hesabını sorar. siz sorduğunızda "sen kim bana hesap soruyorsun? köpek"e döner.

edit: gelen şikayet üzerine entrynin bir kısmı sansüre uğradı. yaşasın yeni türkiye
  • sözde mütevazidir.
  • sevgilisi evlidir.
    sevgilisinin fotoğrafını paylaşmayan kızdır.
  • ilişki özel bir şeydir. ortada bu kadar kıskanç, avcı insan varken paylaşmaması en doğru olandır. (bkz: aşk iki kişiliktir ölümdür yaşanan tek başına)(bkz: ataol behramoğlu)
  • paylaşamayan.