şükela:  tümü | bugün
 • henüz olmamış erkektir.

  öncelikle kadın-erkek ilişkilerinde maddi sorumluluğun sadece erkek tarafında olmasından yana değilim. erkek, her mekanda hesabı ödemek zorunda değil. kadına da bu konuda sorumluluk düşüyor. kadın da erkek kadar hesap ödemelidir. mesela akşam yemeğini erkek ödüyorsa, içilen kahveleri de kadın ödeyebilir. bu böyle olmalıdır bana göre.

  para isteme kısmına gelince; elbette borç para istenebilir yada verilebilir. sıkıntılı dönemlerden herkes geçebilir bu çok normaldir. sıkıntılı olmayıpta herşey de isteyende var onlar bildiğin dallama. ama, sen; eğlence amaçlı, biraz keyifleneyim diye şehir dışına çıkmak isteyeceksin ve kız arkadaşını davet edeceksin, benzin parasına varana kadar ortak edeceksin ve ondan para isteyeceksin. parasızsan otur oturduğun yerde. kimse senin eğlence paranı karşılamak zorunda değil.

  10 maddede evlenilmeyecek erkekler kitabının birinci maddesidir bu erkekler, benim nazarımda.
 • sevgilisi de erkekse normal bir olaydır*
 • var böyle bir arkadaşımın sevgilisi . bazı insanlar böyle olabiliyor ve her nasılsa kız arkadaşım da ses çıkarmıyor normal karşılıyor.
  parasını ister yaptıkları tatilin, bölüşelim ve ufak hesaplar yapar çocuk iyi bir işi mesleği olmasına rağmen.
  bazı bayanlara fazla gelir romantik ve düşünceli erkekler. çıkardığım sonuç da budur.
 • erkek kişi sabahın köründe üzerinde eşofman ile bakkala ekmek almaya gideken, cüzdanını evde unuttuğunu farkedip seslenme yoluyla para istediği durumlarda normal karşılanan olay. pencereden atıversin, kim çıkacak beş kat yukarı.