şükela:  tümü | bugün
  • keşke bu tarz ölümler artsa. ne güzel doğal seçilim.
  • taş gibi hatunsa demek ki. sekmesi normal.

şaka bir yana iyi olmuş pezevenge, evet. böyle bir durumda neden şaka yapılır bilemiyorum ama sanırım herifin gebermesi hafif bir sevinç oluşturdu bünyemde.

eden bulur sözünün temsili niteliğinde olmuş. umarım kadın hayatta kalır.
  • istanbul fatih de önceki gün yaşanan olay.

kaynak
  • sevgilinin taş gibi olduğunun kanıtıdır. *
  • türkiye'de adelet yok diyenlere kapak olmuştur. *
  • haberin kaynak linkine baktım. facebook yazılarından bahsedilmiş, üşenmedim fb hesabına da baktım, 5-6 dk. hakkında yazılan yorumları okudum; bakmaz olaydım, okumaz olaydım. ayetler mi dersin, şeriat mı dersin, delikanlılık zırvaları mı dersin, beyin okumacılığı yapmayın mı dersin(!?*)...

birisi karşılık alamadığı korunaksız bir insana, kadına mermi yağdırıyor ve kurşun sıkan dingil ölüyor. insanlar! da bir şekilde savunamacak doneler üretiyor. kadın hakları falan konuşuyoruz ama nereye konuşuyoruz, kime konuşuyoruz. sokaktaki insanlar bunlar, kime ne anlatıyoruz.
  • "...seni dünümde, yarınımda her saatimde içimi ısıttığın için sevdim seni ben... bugün sevip yarın bırakacak kadar değil, bıraktığında yok olacak kadar çok sevdim ömrüm...”

yazmış bu arkadaş sevgilisine kurşun yağdırmadan önce. şu "ya benimsin ya toprağın" mantalitesi kutsanmaya devam edildikçe eksilmeyecek bu herifler.

bu herif lerin "sevgiyi, sevdiğini bırakmamak" lafından anladıkları sevgine sahip çıkmak, onu yaşatmak için mücadele vermek değil. sevdiğin seni bırakacak olursa it gibi yapışıp taciz etmek, gırtlağından tutup bırakmamak, başka bir yere gidemeyecek hale getirmek falan. ilişkileri "karşılıklı saygı"dan ziyade "karşılıklı domine etme savaşı" haline sokmaya devam ettiğimiz sürece bu devam edecek.

gönül ilişkisi denen şey, birbirinden hoşlanan, değer veren, birbirini arzulayan iki kişinin birlikte vakit geçirmesi, birbiriyle sevgi ve saygı çerçevesi içinde paylaşımlarda bulunmasıdır. bizdeki algı "birine sahip olmak" . insana "sahip olunacak mal" muamelesi yapmaya devam ettikçe çok göreceğiz bu haberleri.
  • bugün haberlerde izlediğim ve iyi olmuş dediğim olay.
  • içinde yanlışlık barındıran ifade. insan sevdiğine ateş eder de kurşun sekerse ölmez; telef olur.

eğer bu herifin sevgi anlayışı; "şunu yapamazsın, bunu giyemezsin, onunla konuşamazsın, oraya gidemezsin"den bir tık ileriyse ben de bir şey bilmiyorum.