şükela:  tümü | bugün
  • şerefsizdir ama tek kabahatli kendisi değildir.

(bkz: hatunların efendi adam yerine piç tercihi)
  • sagda solda surtup kadin parasi yemeyi meslek edinen serefsizlerdir bunlar. bunlar tarafindan yolunmus kadinlardan dinledigim vakalar var.

kadinlarin ortak ozellikleri bu serefsizlerle evlilik arefesine geldiklerini zannetmeleri. anca paralari ucup gittiginde olayin farkina variyorlar.
    siz siz olun sizden borc isteyen erkekle irtibatinizi hemen kesin.
  • sevgilinin etinden sütünden faydalanmayı yaşam tarzı haline getirmiş erkek türünün davranış şekillerinden bir tanesi.
  • tam tersine de sıklıkla rastlandığı için, karaktersizliğin cinsiyet ayırt etmediğini gösteren erkektir. sevgilisi sayesinde iş bulan, çıktığı evin kirasını ödeten üstüne de evine aldığı eşyaları sevgilisine aldırıp sonra da o eşyalarla bir sabah kaçan kız gördüm ben. sonra tabi bizim arkadaş bayağı saçma salak ilişkiler yaşadı, en son da kendinden 12 yaş küçük uzak akrabası ile evlendi.

kısacası bu tip insanlara dikkat edin kadını da erkeği de geçim tarzı olarak insanları dolandırmayı seçmişlerdir, dolandırdıktan sonra sizin hangi ruh haline gireceğiniz zerre umurlarında değildir.

iş resmiyete dökülse bile(aileler tanışsa bile) yine de işin içine yüksek meblağlarda para sokmayın. sadece bu parayı kaybetsem de umrumda olmaz diyeceğiniz meblağlarda karşınızdaki insana yardım edin. tabi ki evlendikten sonra böyle bir durum söz konusu olmaz ama o zamana kadar karşınızdaki insana maddi anlamda 100% kendinizi teslim etmeyin.
  • çayları hep ona ödetirdim.

çayları ödeyecek kızlar yeşillendirsin.*
  • sevgilisinin şerefini iki paralık edip terk-i diyar edip gidenindense milyar lira borç bırakıp kaçanını tercih ederim. en azından dolandırıcıydı denilerek karşı taraf kolay atlatır ayrılık süreci.
    ha bana sorarsanız her iki erkek de oçdir.
    sevdiğini söylediği bir kızı bırakıp gitmek erkekliğe sığar mı ? kızın siz terk ettikten sonra başka biriyle olması hiç mi kanınıza dokunmaz . anlamıyorum ulan. vallahi anlamıyorum sizi.
  • hak edene hak ettiği gibi davranan erkektir. piçtir, o.ç'dir lakin karşındaki bunu bir türlü görmek istemez. çevresinin uyarılarını da dikkate almaz ve piç erkek altın vuruşu yaparak kaçar gider. piç erkeğe piçlik yaptığı için kızamam, piç erkeğe bile bile lades diyen kadına acırım.