şükela:  tümü | bugün
  • sevgilisinin parasini yiyen uyaniktir.
  • haklı kızdır, kadındır.
    zaten sevgilisi adam olsaydı baştan hiç karışmazdı.
  • sevgili olmadan önce gözü kör(!) olan erkeği sevgili olduktan sonra kendine getiren,akıl sağlığı için de yol yakınken o öküzden ayrılması da gereken kızdır.
  • karışmak mı? insan sevgilisine bana karışamazsın der mi? sevgililik iki insanın manen madden birbirine karışması, içiçe geçmesi bir bütün olması değil midir sevgili arkadaşlar? pekiyi insan sevdiğini hele hele! ( hele hele hele / yalçn kçk) böyle manasız bir konuda kırabilir, incitebilir mi?

evet olabiliyor. onu kibarca reddedin. boyunduruğunuza alamadığınız bir sevgili, egemen olamadığınız bir sevdadan çıkın gidin uzaklaşın bu aşktan. kaçın o şehirden .
  • yol verilmesi gereken tektaşı haketmeyen kadındır.

insanın ömrünü tüketir bunun gibiler.
  • karışamazsın lafı daha bitmeden o zaman siktir git denilip masadan kalkıp hesabın kitlenecegi kızdır. arkanıza bakmadan kaçın, denizde kum.
  • yıllar önce metrobüste şahit olduğum bir konuşmadan alıntılayayım. kızımız elinde telefon yüksek heyecanlı telaşlı bir şekilde telefonla konuşmaktadır. bakımlı makyajlı genç güzel kızımız şöyle başlar
    -nedeen?
    -aşkım hepsini mi?
    -niye?
    - sana inanmıyorum. ( burda eliyle ağzını kapar)
    - ya neden yaptın? bi sürü eteklerim filan vardı içinde...
    - onları da mı?
    - ya neden yaptın ?
    - ( burda bi yerde ağlamaklı ) iyi de konuşsaydık öncesinde niye bütün kıyafetlerimi attın ki?

kızımız ağlamaklı şok geçirmiş bir halde hararetle konuşmasına devam eder. artık birlikte mi yaşadığı bavulunu mu attığı mı ne edip ne etmediği belirsiz şahıs her kim ise, ya giyimine karışamayacağını anlatamamış kız ya hiç söylememiş kızdır. ya da o mağlukat bir çeşit psikopattır. cins cins insanlar türedi. çok istiyosanız irana gidin lan, orda bulamazsınız istediğini giyecek kız. bir şey giymediğinde “ yaaaa sen de şunu hiç giymiyo musaaan havalar sıcak yeaa giy, sıcaklamıyo musun öyleee bu havada” , “niye bunu giydin ki ya bu çok acık şuran gözükür ay burana gelir yok bakarlar ay ayıp olur yok yav” ben sizin hayal dünyanıza hayranım. yazın günü pantolon giyince ay kız o ağda yapmamıştır ya da teni çok beyazdır hastalıktır o valla bak diyenini duymadım değil. birilerinii taklit etmesek bu kadar sevilme ihtiyacı hissetmesek ölcez yemin ederim. yok sevgilin öyle giyinirse ona bakılcak diye değil, şuna bak ne giyiyo sevgilisi de bi şey demiyo denilcek diye korkuyo dingil. kıyma etmez beyinler gerçekten. en sonunda vücut saklamaya hiç bir şey yetmicek de silindir kalkanla filan gezicez.
    o değil şu çirkin aklınızı kirlenmiş ahlakınızı saklasanız, hastalıklı baskılarınızı yargılarınızı yıksanız daha güzel olur. bak fikirleri örtünmeye de gerek yok sussanız yetiyor. sadece bu kadar iki yüzlü olmayın ya.
  • hiç öyle bir şey dememesi gereken, direk ayrılması gereken kız.

gelmişim 34 yaşıma, çok şükür ailem, eğitimim, kariyerim vs hepsi yerli yerinde.
    yeterince ülke, şehir de gördüm, yeterince olay da yaşadım...
    nerde ne giyeceğimi de gayet iyi biliyorum. giydiğim şeye karışacak sevgilinin de alnını karışlarım.

edit: 14 yaşımdayken de biliyordum nerede ne giyeceğimi, 24 yaşındayken de... konunun yaşla ilgisi yok
  • nerde ne giyeceğini biliyorsa (hiç böyle birini görmedim ama vardır diye umuyorum) haklı olan kızdır.

ama her erkeğin aile yapısına görüşüne göre değişecek olan durumdur. bu durum “kadın kendi giyimini erkeğe göre mi ayarlayacak?” düşüncesi olasak gözükür ki malesef öyle olması gerekendir.

ailesi dindar olan bir erkekle sevgili olan ve askılı/minik etek giyen bir kızla sevgili olsa kız erkeğin ailesinin karşısına bu şekilde çıkmamalı ki sevdiği adamı utandırmamak adına çıkmasın zaten.

ilişkideki her konuda olduğu gibi giyim konusunda da karşınızdaki sevdiğiniz kişi için kendinizi törpüleyip bazı şeylerden ödün vermelisiniz.

yoksa o gemi yürümez.
  • attığı adıma bile karışırım. tüm ilişkiler en nihayetinde menfaat odaklıdır. çıkarınız uyuşmuyorsa ayrılabilirsiniz.

eğer; kız mini etek giymeyi sizin huzurunuzdan, mutluluğunuzdan daha fazla istiyorsa sizi zaten sevmiyordur. benim kız ''bu pantolonu giyme, ben üzülüyorum'' dese önce sebebini sorar sonra dediğini yaparım. küçük meseleleri ısıtıp ısıtıp tartışmaya gerek yok.