şükela:  tümü | bugün
  • ataerkil toplumunda nasıl görmüş ve duymuşsa öyle gelmiş öyle giden cahildir.

sevgililikte ayını evlilik gibi ya da dostluk gibidir. bu nedenle pamuk eller ceplere deyimi sevgililiğin her alanında gösterilmelidir.

erkek her yerde erkek olduğunu ispatlamak zorunda olmadığını artık bu devirde öğrenmelidir.

zaten erkek demek para demek değildir ki! ne yani 1 ay boyunca 1 kadın için mi çalışacağız? haydi çalıştık diyelim diğer harcamalarımızı unutacak kadar da keriz miyiz?

kadın kısmı da bu durumdan çok mutlu ve erkekleri merkez bankası gibi görüyorlar. ne kadar ayıp, bir kaç elit kadın hariç bu durum hala böyledir. bir türlü kadınlar ekonomik güçlerini ortaya saçma konusunda cesur değillerdir.

hayret bir şey neden acaba? yoksa biz keriz miyiz mi diyorlar!? iyi de biz keriz miyiz acaba? evet kerizin dik alasıyız. herkes kendi payına ben değilim. yok öyle bedava ekmek sevgililik. ha senden başkası mı yok deyip terk edileceksem de umurumda değil, en azından param cebimde kalır adana porsiyon yer rakı içerim. seninle sevişmesem olur ama aç kalırsam ölürüm beybisi.
  • hanım kişilerin parası bizimkinden daha değerlidir. 19 tl olan ufak bir şeyi 16 tl olan yerde almak için bana 20 km yol yaptırarak 10-15 tl kadar yakıt yaktırmışlığı vardır. burda harcanan yakıtın benim için önemi yok ama kendi 3 lirası gideceğine benim 10-15 liramın gitmesinde bir sakınca görmemektedir.

bir hatun hesap ödemek isterse engel olmam isteyen hatun bana yemek ısmarlayabilir*
  • boynuzlanması sonucu canı en fazla yanacak erkektir.
  • genelde bu ilişkiler evlilikle sonuçlanırsa eve giren tüm paranın kadında birikmesiyle sonuçlanır.
  • calisip kendi parasini kazaniyorsa, bu hesap odeme eylemini erkeklige toz konmasin diye degil de gercekten icinden geldigi icin yapiyor ve bu durum onun hayatini ve butcesini olumsuz bir sekilde etkilemiyorsa kendisini anlayisla karsilayabilecegim belki bir de aferin ona diyebilecegim erkektir.
    ancaaak bu bahsettigimiz erkek maddi olarak bir baskasina bagimliysa mesela diyelim ki bir emekli maasiyla gecinen anne babanin universiteyi baska sehirde okuyan ogluysa ve onun sevgilisine harcadigi paralar memlekette ilkokula ve liseye giden kardesleriyle birlikte anne ve babasinin magduriyetine neden oluyorsa tam dayaklik olarak tabir edecegim erkek turudur ki hic gozume gorunmesin.
    bu arada hesaplari rahat bir sekilde sevgilisine odeten kizlar icin de hala ayni seyi #58289690 dusunuyorum.
  • maldır, net.

şeriat gelmeden önce feminizmden nemalanmak gerek.
  • erkek arkadaşımdır.
    bana kuruş ödetmediği gibi şu zamana kadar 20 bin küsür liraya yüzük kolye vb şeyler aldı vs vs ...
    ayrıca izni haricinde dışarı çıkmama konuştuğum insanlara giydiğim kıyafete oturuşumdan kalkışıma toplum içinde yüksek sesle gülmemden bir erkeğe adres sormama kadar her şeyime karışıyor.
    kararlarına itiraz etmeden onaylamalıyım hayır gibi bir cümle kuramam o ne sipariş ederse onu yerim o nerede olmamı isterse orada olurum hayır olmazsam dayak ve şiddet devreye girer...
    defalarca ona para vermeye çalıştım şiddet boyutuna varacak şekilde reddedi şöyle düşünün hesabınızı biri ödüyor ama siz onun manevi kölesisiniz.
  • sevgili dediğin kişi ile bir ilişkiye başlarken
    sevgi, aşk, gelecek, heyecan bir sürü etken toplanır. sen kalkıp kız arkadaşına hesap ödetmiyorsan cehalet seviyesindesin, kendi açıklarını kıza hesap ödetmeyerek kapamaya çalışıyor yada küçük egonu tatmin ediyorsundur.
    bende ödetmem. hesap gelince ikiye mi böleceksin sevdiceğinle? ama o gün sen ödersin başka gün o öder bunun daha doğru yolu olduğunu düşünmüyorum.