şükela:  tümü | bugün
 • - saçmalama ya iki tabak yemeğe verilir mi bu para
  - ya kızım sen ne yapacaksın ben ödüyorum
  - sen ödeyince bedava mı?
  - tamam ya hadi sipariş ver
  - mümkün değil, gel bak köşede bi esnaf lokantası var orada yiyelim, kalan parayla sinemaya gider üstüne mısır kola bile alırız da akbil paramız cebimizde kalır.

  - oha şuna bak el kadar triko kaç para!
  - marka kızım bunlar o kadar olacak
  - yemişim markasını, ben bu paraya terkos’tan üç tane triko alır üstüne bir de gömlek kapatırım.

  - kaç para dedin??!
  - 5 yıldızlı otel yahu, ultra her şey dahil
  - ne yapacağız? akşama kadar içki içip yemek mi yiyeceğiz?
  - ya ne alaka?
  - olm o paraya çıralı’ya gideriz, mis gibi pansiyonda takılır, denizden tutulan balıkları yer, sabaha kadar şarap içip şarkı söyleriz. hem daha çok eğleniriz hem de tatil yarı fiyatına gelir

  - iphone demek
  - evet doğum gününde alayım sana diyorum ne dersin?
  - benim telefonum var canım, alo diyor ya yetiyor bana. sen o paraya evine bilgisayar al, ben gelince beraber takılırız. üstüne cebine de para kalır onunla da bana bir ayakkabı alırız bitti gitti.

  işte böyle kızlardır bunlar, sevgililerine asla fuzuli masraf ettirmezler, sürekli bir b planları vardır. parayı harcatmadığı gibi nasıl daha verimli harcayacağının da yolunu gösterirler. eğer bu kızı beğeniyor, onunla keyifli vakit geçiriyorsanız, ama kafanızda ufak da olsa şüpheler varsa, olmasın. bu kıza hemen evlenme teklif edin, kaçırmayın.

  bu kızlar tutumludur, parayı efektif kullanmasını bilirler. ihtiyacı olmayan şeyleri almazlar, eksikleri belirler ona göre hareket ederler, bunu yaparken de en ucuzunu nerede bulacaklarını bilirler. sakın yanılmayın, ucuz derken kalitesize kaçmazlar fiyat-kalite indeksleri son derece yüksektir. böyle bir kız bulduysanız, çocuklarınızı çiçek gibi yetiştirir, evinizi çekip çevirir.
 • böyle kizlardan kaldimi dedirtendir. bulundugu zaman itinayla tüpte saklanmasi , baş taci edilmesi gerekendir.
 • görüldüğü yerde elinden tutularak nikah dairesine koşulası, nikah daireleri kapalıysa en yakın konsolosluğa gidilesi übermensch. gerçi her zaman her zaman da bu geyik çekilmeyebilir.
 • evlenilecek kızlardır.
 • geleceği düşünen kızlardır, ileride kendisi harcayacaktır.
 • bir yaştan sonra bütün kadınlar sevgilisine para harcatmazlar. o yüzden yeni ermiş olabilirler.

  (bkz: that is not a bug that is a future)

  edit: kelime oyunu amk o.
 • ama çoğu zaman şöyle güzel bir pazar kahvaltısının tadını kaçırabilecek kızdır. müsrifliğe gerek yok tabi ama arada bir güzel bir enstantanenin zararı olmaz diye düşünüyorum.
 • (bkz: anne)
 • düşüncesi bile bir erkeği heyecanlandırmaya yeten kızdır.

  vay anasını arkadaş nerde takılıyor bu çeşitler inanılır gibi değil. iphone yok, dışarda yemek yok, 5 yıldızlı tatil yok, marka kıyafet yok. adamı 5 senede ev sahibi yapar bu kız.

  (bkz: insan değil melek)
 • fazla vakit kaybetmeden elinden tutulup nikah dairesine götürülmesi gereken kızdır.