şükela:  tümü | bugün soru sor
 • almanya'nın grevenbroich şehrinde yaşayan ve hemşirelik yapan 23 yaşındaki h. b., 3 ağustos 2016’da tatil için türkiye'ye geldi. iddialara göre; tatil sırasında polis memuru mevlüt t. ile tanışıp arkadaş oldu.

  ikilinin arkadaşlığı tatil bittikten sonra da devam etti. genç kız ailesinin itirazlarına rağmen ilişkisini sürdürdü ve almanya'dan erkek arkadaşını görmek için birkaç kez türkiye'ye geldi. polis memuru mevlüt t. genç kıza evlenme teklif edince de genç çift evlilik hazırlıklarına başladı.

  iddianameye göre; genç kız istanbul’a nikah günü almak için geldi. ikili ‘nasılsa evleneceğiz’ diyerek cinsel birliktelik de yaşadı. bu olayın ardından almanya’ya ailesinin yanına dönen h.b. ile sevgilisinin arasında sorunlar yaşanmaya başladı. aldatıldığını düşünün genç kadın psikolojik destek almaya başladı.

  çaresiz bir şekilde sevgilisi mevlüt t.’yi arayarak kendisine sahip çıkmasını aksi takdirde intihar edeceğini defalarca yazan h.b. iddialara göre, 12 ekim 2017’de ilaç alarak intihara kalkıştı.

  sevgilisinin intihar edeceğine inanmayan mevlüt t. “suyu bol içi boğazında kalmasın, intihar et düzelir belki. niye ailene haber veriyorsun? ölmek için içmedin mi? sessizce odanda öl, ilaçla ölemezsin. intihar yolunu değiştir. kimsenin seni bulamayacağı yerde dene” gibi mesajlar attı.

  bakırköy 12. asliye ceza mahkemesi’nde görülen duruşmaya sanık polis memuru mevlüt t. ve taraf avukatları katıldı. sanık mevlüt t. savunmasında h.b. ile 1 buçuk yıldır arkadaşlığı olduğunu dile getirerek, “neden burada olduğumu halen bilmiyorum. birbirimize uymadığımızı düşündüğüm anda ayrılmak istediğimi söyledim anda bana intihar edeceğini söyledi. ben de telaşlanarak hemen bu karardan vazgeçtim ancak sürekli her ayrılık kararında önüme intihar olayını sununca blöf yaptığını düşünerek inanmadım. en son ayrıldığımızda bana whatsapptan ‘ilaç içtim inanmıyorsan yemin ederim' dedi. önceki durumları düşünerek umursamadım. ertesi günde diğer suça konu mesajları çektim. suçsuzum. beraatimi istiyorum. whatsap görüşmelerini kabul ediyorum. pişmanım ancak whatsapp konuşmaları bütünün içinden parça parça alınıp kesilmiş” dedi.

  sonuç : mahkeme kararını açıklayarak, intihara yönlendirme suçundan beraat verirken diğer suçlardan 2 ay 19 günün yanı sıra 600 tl para cezasına karar verdi.

  yorumu size bırakıyorum...

  edit : kaynak