• özgüven sahibi mözgüven sahibi, gavattır. sevgilisini kıskanmayan adam mı olur lan. sevgili olmanın getirdiği sorumluluklar vardır, seviyorsan kabullenirsin sevdiğini kırmamak için kıskandığı noktalarda dikkat edersin. insanın doğası budur. ne giydiğine ne ettiğine karışamayabilirsin, ama o eteği giydiğinde içten içe kendini yemiyorsan bence anormalsindir kardeşim.
  • saçmalayan erkektir.
    ''biz sevdiğimizi doktorasını bitirdiğinde, olimpiyatlarda ödülünü alırken, herkesi güldürebilen ilgi odağı birisi olduğunda kıskanıyoruz lan''

olum bu sevgilinin kıskanılması demek değil ki lan. yani sevgiliyi kadın-erkek ilişkisi bağlamında kıskanmak değil bu. bu, bildiğin çekememek, haset duymak; onda var bende yok; o yaptı, ben beceremedim; o üstün, ben ezik kıskançlığı lan! kopmleks yavrum bu senin dediğin.
  • ben karşımdaki insana güvendiğim için sorun yapmıyorum. aldatırsa karşımdaki insan karakteri ortaya çıkar napayım? ben her ne kadar sıkarsam sıkayım zaten aldatacak olan insan aldatır. kafamı birde buna mı takayım?
  • her seven erkek kiskanir. bazisi belli eder bazisi belli etmez. bazisininda size inanci o kadar mutlaktir ki sadece kendine icten gulumsediginizi , sadece kendisine guzel koktugunu bilir. derki herkes bakar ic gecirir sabah benimle uyanir. bir tek bana aittir.

ayrica kiskanmadigini zannedip turlu maymunluklar , kezbanliklar , ahlaksizliklar yapmayin kendi degerinizden yersiniz...
  • güven falan hikaye sallamıyodur, kendisi de arayıştadır. kıskanmanın sınırı vardır eyvallah ama hiç kıskanmamak diye birşey yoktur hiç sevmemektir o.
  • bir başkasını kıskanıyor olabilir.
  • sevgilisine güveni tamdır ve aldatılmayacağını bilir. bu durumdan ötürü kendine güveni de tamdır. gavat falan değildir. sevgilisinin ne giyeceğine, nasıl davranacağına karışmaz ancak etraftaki erkekler onu rahatsız ederse kıskanç dediğimiz erkeklerden daha fazla tepki verecekleri aşikardır. sevgilileri de muhtemelen aldatmaz zaten bu erkeği.

ancak öküz gibi kıskanç erkeklerin sevgilisine güveni yoktur. ilk boşlukta aldatacağını düşünür. özgüveni sıfırdır. böyle tiplerin sonu zaten az çok bellidir. kadını o kadar çok sıkıştırır ki korktukları şey mutlaka başına gelir ve kadın bu erkekleri çatır çatır aldatır. sonra sevgilisini kıskanmayan erkeklere gavat demekten çok hoşlanırlar boynuzlu abiler.
  • (bkz: gavat)
  • bir türlü tanımlayamadığım, nereye koysam bilemediğim, kalıplara sığdıramadığım erkek.
hesabın var mı? giriş yap