• zengin olmak zorunda değildir. bazen lazım gelir, sevgilinin parası olmaz. sen ödersin. bazen senin paran olmaz o öder. zenginlik bi durum yok.
  • o kartı taksit avantajını kullanmak için kendi kullandıysa, olması gerekeni yapmış olan erkektir.
  • valla helal olsun ona. benim borcumu da ödesin, gelsin beni siksin icabında.
  • -canım ya, ne tatlı ^_^
  • fakirlerin kıskandığı erkektir.

"adamda para var huzur var size ne ibneler ? " diye sorası gelir insanın...
  • when i was young i thought that money was the most important thing in life; now that i am old i know that it is. yani diyor ki oscar wilde, ben gencken paranin hayattaki en onemli sey oldugunu dusunurdum, simdi yasliyim ve biliyorum ki oyledir.

erkegin parasi var ise, kredi kartini borcunu da oder, mucevher hediye de alir, elbiseler alir. bunun karsiliginda da eksisozlugun fakir romantiklerinin aylarca pesinden kosarak elde edebilecekleri hazlari cok kisa surede alir.
  • evlidir.
  • sevgiye paradan daha çok önem veriyordur. eğer sevdiği maddi açıdan zorda ise, borçlu olma sebebi elinde olmayan sebepler ise seve seve yardımcı olunmalıdır sevdiceğe. yok ama her seferinde "ne de olsa sevgilim ödüyor" diye har vurup harman savuran birine denk gelmişse, ve hala ödemeye devam ediyorsa bu erkek salağın önde gidenidir.
  • karşılığında paranin satın alamayacağı şeyler alıyordur.
hesabın var mı? giriş yap