şükela:  tümü | bugün
  • sevgisiz yaşayabilen insan başlığından öykündüğüm bir öykünme. "sevgisiz yaşayabilirim ama sevgilisiz asla" yani şair (!) demek istiyor ki: "sevmesem de sevdiririm"
  • bir kere girdi mi o kapidan, cikamayacak insandir kanimca..
  • hani derler ya ''ben sensiz yaşayamam'' diye,
    işte ben onlardan değilim.
    ben sensiz de yaşarım,
    ama seninle bir başka yaşarım.

(bkz: nazım hikmet)
  • birdenbire hakkında hüküm vermemek gereken insandır.

tercihten mi, varoluştan mı yoksa mecburiyetten mi böyle yaşamaktadır bu insan? önce ona bakmak gerek.
  • mutluluğunu başka insanların ona dokunmasına bağlamayan,özgür ve olunması gereken bir insandır.
  • sevgiliyi ihtiyaç olarak görmeyen, gerçekten kendisini tamamlamış ve kendisiyle mutlu olabilen, illede hayatımda biri olsun değer verilmek istiyorum deyip yeri geldiğinde sanki herkes onu yaşatmak için varmış bencilliğine girmeyen insandır.
  • sevgilisiz geçen süreyi geçici bir süre olarak kabul edip bir gün mutlu olabileceği kişinin karşısına çıkacağı umuduyla hayatına devam edebilen insandır.
  • başka kollarda aşk aramak yerine karşısına çıkacak düzgün insanı bekliyordur.olamaz mı ? gayette olabilir.kimsenin duygularıyla oynamayıp karşısına çıkacak insana bütün duygularını ve sevgisini vermek istiyordur.
  • sevgilisiz yaşayamayan insana göre çokta düzgün ruh halinde olan insandır.sevgilisiz olamayan, bir ilişkiden çıkıp hemen diğerine başlayan hatta biri bitmeden diğerinin yolunu yapmış insan gibi ruhsuzlaşmış değildir.sex konusunda zaman zaman sıkıntı yaşayabilir ancak aştığı zaman gerçek mutluluğu bulacaktır.