• ilk başta aptalca gözükebilir fakat gerçekten başınıza geldiğinde 'noluyor bana?' diyebilirsiniz kaldı ki aşık olduğunuz kişi sevgiliniz olmasına rağmen acı çekebilirsiniz. yani ne diyorum ben evet bir gideyim dolaşayım evet ama olabiliyor bu, ciddiyim.
  • bir de bunun farklı bir versiyonu vardır ; her gördüğünde tekrar aşık olmak. hayatınızda şeyler o kadar kötü gidiyordur ki , bir süre sonra elinizde kalan tek güzel şeyin , sevgiliniz olduğunu anlarsınız. sıkkın geçen günlerinizde gözleriniz hep onu arar , yokluğunda da hiçbir şeyin tadı yoktur.

onu gördüğünüz zaman ise dünyalar sizin olur ; güneşin doğduğunu , bahar kokularının yayıldığını hissedersiniz ansızın. gözlerinde sevgi sözcüklerini ararsınız , sıcaklığını ve kokusunu içinize çekmek istersiniz. hatta bazen nedenini bilmediğiniz bir şekilde gözyaşları süzülür gözlerinizden. nerden geldiğini bilmediğiniz iyimserlik duygusu bırakmaz sizi , o varoldukça bu duygu da gitmeyecektir.

her gün aşık olmak gibisi yoktu.
  • benzetmek gibi olmasın, bir dişi arkadaşım şehirlerarası bir aşk dolu ilişki yapmıştı kendine... çocuk ne zaman şehrine geri dönse, akşamında dişimiz gelir "cey, ben aşık oldum " derdi.. her seferinde "kime?" diye sormaktan alıkoyamazdım kendimi, "yeni birisi çıktı" düşüncesiyle, ama o ısrarla "sevgilime" cevabını verirdi her seferinde... hala da öyle sanırım..

lakin insan o kadar alışmış ki aldatmak, başka birine aşık olmak vs kavramlarına aynı kişiyle tekrar tekrar aşık olması hele ki bu kişinin gayet de düzgün bir sevgili olması garip geliyor insana. kader, hayat nelere kadir...
  • tehlikeli çok tehlikeli bir durumdur.. girişteki "aşık olmak tehlikeli ve yasaktır" tabelasını görmediniz mi kardeşim! sevgili denilen kişiye neden aşık olunsun.. al onu boya, sıva, yama yap, eğ, bük, kır, yap, boz, topla, dök, tekrar topla, ekle, birleştir, ne bileyim bir şey yap ama aşık olma..
  • birlikte geçirilen zamanları daha güzel ve daha anlamlı; ayrı geçirilen zamanları* ise daha da çekilmez kılan durumdur.
  • sen sarhoşken yurda bırakması üzerine "su iç bebeğim" diye aramasıdır, üzerine senin de anahtarını alıp almadığını merak etmendir. şu an canımı alsalar "ah keşke"m olmaz sözlük. hiç canım yanmaz.
  • sevgiliye aşık olmak, cümle itibariyle yeni bir olguyu temsil etmek zorunda değildir, aksine geniş zaman da içerdiği için son derece normal karşılanmalıdır. cümlede kullanırsak eğer: "ben sevgilime aşığım" (bkz: aşık olmak) gibi, o zaman aşkların en güzelidir, mutluluklar dilenmelidir. fakat "ben sevgilime aşık oldum" gibi bir cümle kurulursa, aklın nerdeydi? diye sorulmalıdır. nitekim aşık olmadan sevgili damgası vurmak tasvip etmediğim bir davranıştır. neyse, zararın neresinden dönülürse, o da bir kardır.
  • asik olunan insanla sevgili olamama gibi eski ve salak bir baska durumdan arta kalmis bir mevzu da olabilir.
    ozenle buyutunuz.
  • kesin mis gibi yemek yapmıştır.
  • telefonla konuştuktan sonra ilk buluşmada zamanın nasıl geçtiğini farketmeyip akşam onu evine bırakırken noluyo bana böyle demiştim, sonrasında sevgili olduğumuzda da sanki uzun zamandır hayatımdaymış gibiydi ama ona aslında aşık olduğumu ayrıldıktan sonra anladım. işte o zaman insanın canı acıyor gerçekten
hesabın var mı? giriş yap