şükela:  tümü | bugün
 • bak benim böyle böyle yanlışlarım oldu, onun böyle böyle.. ben ne sana öyle davranıcam, ne sen bana öyle davran manasında pek başarılı olabilir.
 • "bak biz bu eskisinden üreyemedik,belki seninle neslimizi devam ettirebiliriz ha ? hem 300bin yıldır varolan bir ırkız..gel seninle de bir deneme yapalım kuziciğum" demenin kestirme yollarından biri olmakla beraber takkeli enayilik olarak da anılır kimi mecralarda.
 • yeni bir ilişkiye başlamadan önceki muhabbette yavşama süresince revaşta olan metoddur..benim ilişkim şöyleydi,biz herşeyi yaşadık,....gibi cümleler kurularak ve karşı tarafın tepkisini de almadan tabiki de;sen benimle rahatlıkla olabilirsin hem bak ben abazanda deilim sonucuna varmaktır...
 • eski sevgilimi hala unutamadım demenin nazikçesidir
 • karşınızdaki insanla başlamakta olan ya da yeni başlayan ilişkinizi dakika bir gol bir yaklaşımı ile sabote etmenin en eğlenceli yoludur eski sevgiliyi sevgilinize anlatmak. eski sevgiliye sevgili demek bile yeterince sevimsiz bir yaklaşım olacaktır, bahsedilmesi -niyeyse- elzem ise halihazırda kullandığınız sevgi sözcüklerini kullanmadan ali veli maria diye bahsetmek daha akıllıca bir yöntem olabilir, hiç bahsetmemek, bu imkan dahilinde değilse bu bahisleri alabildiğine az tutmak, anlatırken de fazla ayrıntıya girmemeye, "ayşe yatakta süperdi", "aa berkecan beni tek eliyle havaya kaldırabiliyodu ama", "buraya da hep sevilgül ile gelirdik", "ay bi sefer bertuğ aynı böyle zıplayıp yatağı kırmıştı", "bu da sinoş için yazdığım şiir" gibi paragraflar boyu uzatılabilecek örneklerden uzak durmaya çalışmak, ilişkinizin bir kaç haftadan daha uzun ömürlü olmasını hedefliyor iseniz, doğru olandır.

  unutmayalım ki insanların hepsi değilse de çoğu görsel algılamaya yatkındır, anlattığınız her detay karşınızdakinin kafasında sahne sahne belirecek, sekanslar kısa filmler oluşturacak, neticesinde neşe içinde cinnete yol alınacaktır. manyak olmayalım, kıyasa yönelik işler yapmayalım, karşımızdaki insana kendi database'imizi upload etme çabasına girmeyelim.
 • annelerinden, "herkese herşey anlatılmaz" öğüdünü yeterince duymamış, duyduysa da özümseyememiş şahısların, kavgaya sebebiyet veren şuursuz eylemi.
 • gayet tehlikeli ve dinleyeni sinirlendirici aktivitedir..özellikle dinleyen erkekse bu işe hiç girişmemek en iyisidir,en küsselidir...bi de şu yönden bakılmalıdır ki geçmişte o insanla yaşananlar iyide olsa kötü de olsa onunla yaşanmış özel şeylerdir.saklı kalmalıdır,anlatılmamalıdır,dinleyicinin tahammül sınırları zorlanmamalıdır..
 • ister istemez hayatınızın belli bir zamanını işgal etmiş bulundukları için bir şekilde anlatılır eski ilişkiler. direk olmasa bile yapılan olaylar anlatılırken işin içine girer eski sevgililer zaten. fakat anlattığınız kişi kafayı obsesif şekilde sizin bilmem kaçbin yıl önce yaşamış olduğunuz ve artık aklınızın ucundan bile geçmeyen şeyleri takıntı haline getirirse vay halinize. en iyisi umursamaz, gamsız kişiler bulup onlarla mutlu sona ermek olacaktır.
 • kendine guvenen hic bahsetmemeli, illa bahsedilecekse kiskandirmak icin taktik olarak kullanilmali, abartip devamli bahsedilirse tekmeyi yemeyi goze almali.
 • sizin halen beslediğiniz saygi ve diğer iyi hisler yüzünden iyi niyetli ve yücelterek yaptığınızda buna rağmen eski sevgili bir şekilde aksini yaşatıp sizi haksız çıkardığında gelip sizi üzebilecek durum.