şükela:  tümü | bugün soru sor
  • sevgili kişisini pamuk gibi prenses edecek süper naif olay.
  • çok yaptım bu olayı. hem de o anda uydurduğum bitmek bilmeyen masallarla.

sevgili kişisi daha masalın başında uyuyakalırdı ama ben masalın sonunu merak ettiğim için kendime anlatmaya devam ederdim.

"6-8 koyunları" "pembe panjurlu kız" "beyaz atlı unicorn" ve isimlerini anımsayamadığım fantastik masallarım oldu bu sayede. bu aralar kendime anlatıyorum, özlemişim.
  • bayıklıque
  • gerçekleştirirken bir yandan kendi kalbinizi de okşadığınız hadisedir. şefkat ve huzur dolarsınız, sevdiğinizin rahat ve mutlu olduğunu hissedip zaman zaman onu kıskanır, yanına kıvrılmak istersiniz ama ona bu huzuru verebildiğinizi hissetmek de hayal gücünüzü açar; krallar yaratır, ülkeler inşa eder, maceracı çiçekler, hayvanlar tasarlar, sevgilinizi de masala dahil edersiniz. biricik sevgili masal bitmeden uykuya dalmıştır bile. ancak zaten bu masallardaki kahramanlar mutlu sona varmak için değil, biricik sevgiliyi dinginlik içinde uykuya yollamak için çalışırlar. en tembel ağustos böcekleri bile bu masallarda eline sazını alıp ninniler söyler. en acımasız krallar bile huzuru bozmamak için bu masallarda barış ilan ederler. bütün dünyayı, sevgilinin saçlarını okşarken hissettiğiniz duygularla güzelleştirirsiniz. sonra siz de uykuya dalıp, gözlerinizi onunla beraber masalın içinde açmak istersiniz.
    açıkçası zordur bu hadiseyi gerçekleştirmek, beyniniz, kalbiniz, dudaklarınız, parmaklarınız fazla mesai yaparlar. ama ona sıcacık sarılmışken yorgunluk reseptörleri zaten yıllık izne çıkmışlardır. güzellikten başka bir şey hissetmesiniz. o an zaten masal gibidir. kısacası, gerçek hayatta masal içinde masal deneyimlemektir.
  • çocuğun olduktan sonra okşadığın saç sadece çocuğununki oluyor.