şükela:  tümü | bugün
  • pazar günü uyumak isterken uyandırmak, dahası gezmeye gidiyoruz demek.
  • (sevilirken) terk etmek..
    ötesi yoktur.
  • sevilmeyi köle sahibi olmak zannedin.. bazen duygusal bazen bedensel ihtiyaçlarınız için bir köpek gibi ayağınıza çağırdığınızda hala gururunu hiçe sayıp size geri dönen insanı, canınızı sıkan şeylerden öcünüzü almak uğruna yine köpek gibi kovun.. her seferinde ruhunda açılan yaraları hiçe sayarak.. her "seni sevmiyorum" deyişinizde gözlerinizin önünde ölüşünü izleyerek..kendi varlığından vazgeçerek sizinle bir olmayı seçmiş bir insanı kendinizden dışlayarak yokedin.. sonra bir gün beyninizde yankılanan bir şarkıyla aslında sizin de onunla bir haline geldiğinizi farkedin.. o gittiğinde yok olduğunuzu.. yine gidin kapısını çalın.. boynuna sarılıp "sensiz ben yaşayamıyorum" deyin, bir kere olsun köpek olmayı göze alarak.. o insan kanayan ruhuna karışmanıza izin verdiğinde yine bütün hikayeyi başa sarın.. yine sevilmekten şımarın.. bir kere daha vurun.. ve bir kere daha.. ta ki hem katil hem de ceset siz olana kadar!
  • ayrılırken konuşmamak, susmak, susmak, susmak...susmak çözüm değil işte bu durumda. eğer ortada bir ilişkiden bahsediliyorsa konuşmak, iletişime geçmek gerekir.
  • hem dar ve hem de geniş anlamda aldatmak
  • ayrıldıktan aylar sonra bile aklından çıkmamak..çok ayıp..
  • sevişirken çalan telefona bakmak.
    *