şükela:  tümü | bugün
 • *insanın sevgilisi için yapacağı jestler arasında en güzel en çarpıcı olanları... biraz yaratıcılık gerekir.
  mesela: önemli bir gününüzü (çıkmaya başladığınız gün, doğumgünü felan) ya da alelade bir günde sevgilinize söyleyeceğiniz güzel şeyleri yıldırım bir telgraf çekerek ona göndermek. şimdi herkes mesajla hallediyor bu olayı. mektup falan neredeyse tarihe karıştı ama sevgiliden bir telgraf almak hoş olur herhalde.
 • sormadan yalamak
 • ayar alirken "ahahah yapin super koseye sikismis, ben uzaktan izleyecem" demek sonra sovalye edasiyla
  "eee arkadaslar yapmayalim etmeyelim" diyebilecek coskunlugu gostermektir.

  daha zor anlarda ise

  "ibneleeeeer ananizi skiiim rahat birakin giziiiiiii" diyebilmektir.

  platonik ask sanirim maymun olmayi goze almaktir.
 • susup yalamaya devam etmek.
  (bkz: sus da yalamaya devam et)
 • 'kirpiklerinin ucuna parmaklarınızla dokunmak' bi kitapta okudum...
 • henuz yapılmamış olandır. *
  (bkz: anket miydi bu) *
 • bir gün sabah erkenden kalkıp tertemiz traş olup, duş almak, misler gibi deodorantları pudraları sürünüp mutfakta kendisine yemek yapmaya koyulmakla işe başlayabiliriz. kolay ama estetik ve lezzetli bir yemek, yanında bir tatlı yapabilinir. örneğin soslu bir makarna ve ardından puding bile mükemmel bir öğlen yemeği olabilir. nitekim bir erkeğin mutfağa girmesi gerçekten de görülesi bir şeydir ve de zorunluluk halleri dışında ise bu mutfak içi erkek denklemi, bayanlar bundan mutlaka hoşlanmalıdır.

  ardından ütülü tertemiz giysileri giyip, yatak örtülerini değiştirmeli, evi kabaca bir elden geçirmeli. neden kıyafetlerle yapıyorsun bunu diye soracak olursanız; zaten erkeğin yaptığı temizlikten ne olur derim. iki dakikada bitecektir bu elden geçirme. banyoyu da özellikle hijyenik duruma getirmelisiniz benden söylemesi.

  aman bilgisayarınızda küfürlü chat historylerinizi, açık saçık ya da terbiyesiz şeyleri de silin ki ne olur ne olmaz görür, kızmasa da bir şey söylemese de bayan kişi, hoş olmaz. yatağınızın altındaki çorapları ve bilimum çamaşırları da çamaşır sepetine atın.

  ve kapı çalsın siz kapıyı açarken, yerinize bir demet çiçek açsın kapayı ya da bir adet çiçek; illa çiçek olsun yani. hoş sohbet bir gün geçirmeye çalışmalı, hayvanlık yapmamalı. her şey olacağına varır.

  yatak odasını mumlarla doldurmak ve de odayı karartmak güzel bir fikir olabilir. dikkat yakmayın ortalığı; ayrıca iki seçenek vardır:
  1- mumları odanın bir yerinde biriktirmek ki, farklı boyutlarda mumlarla olmalı bu ki estetik dursun. odanın sadece bir yerinin aydınlık olması ortama sihirli bir hava verecektir

  2- mumlar odanın etrafına serpiştirmek ki kokulu mum olursa bunlar ve hepsinin farklı kokusu olursa çok daha iyi olur. odanın her köşesinde ayrı bir koku olmuş olur.

  bu evcimen bir jestti. jestlerin sınırları hayal gücünün sınırları ile genişler.
 • sevgili şehir dışına ya da bir süreliğine bir yere gidiyorsa ona onu çok merak ettiğinizi bunun için ona bir koruma tuttuğunuzu söyleyip oyuncak ayı verebilirsiniz kişiye. bunu da bir e kitaptan öğrendim
 • hiç beklemediği anda karşısına çıkıvermek.