• *insanın sevgilisi için yapacağı jestler arasında en güzel en çarpıcı olanları... biraz yaratıcılık gerekir.
    mesela: önemli bir gününüzü (çıkmaya başladığınız gün, doğumgünü felan) ya da alelade bir günde sevgilinize söyleyeceğiniz güzel şeyleri yıldırım bir telgraf çekerek ona göndermek. şimdi herkes mesajla hallediyor bu olayı. mektup falan neredeyse tarihe karıştı ama sevgiliden bir telgraf almak hoş olur herhalde.
  • sormadan yalamak
  • ayar alirken "ahahah yapin super koseye sikismis, ben uzaktan izleyecem" demek sonra sovalye edasiyla
    "eee arkadaslar yapmayalim etmeyelim" diyebilecek coskunlugu gostermektir.

daha zor anlarda ise

"ibneleeeeer ananizi skiiim rahat birakin giziiiiiii" diyebilmektir.

platonik ask sanirim maymun olmayi goze almaktir.
  • susup yalamaya devam etmek.
    (bkz: sus da yalamaya devam et)
  • 'kirpiklerinin ucuna parmaklarınızla dokunmak' bi kitapta okudum...
  • henuz yapılmamış olandır. *
    (bkz: anket miydi bu) *
  • hiç beklemediği anda karşısına çıkıvermek.
  • sevgiliye yapılacak en güzel jest, ayrıntıları görmekle, çok emek vermekle, onu çok iyi tanımış olmakla mümkündür.

hergün onunla ilgili birşeyler yazdığınız 365 sayfalık bir günlüğü, yıldönümünüzde hediye etmek, emek ve sabrı temsil eder.

kaybolan kasetlerini tek tek akılda tutup, bir seferde kaybettiği veya almak istediği tüm kaset/cd' leri hediye etmek, onu dinlediğinizi, ayrıntıları atlamadığını anlatır.

çok aranıp, özenle seçildiği belli bir kutu içerisine, hayatta zevk aldığı herşeyi koyarak, örneğin kırmızı şarap, en sevdiği yazarın son kitabı, en sevdiği renkte takı ya da giysi, en begendiği müzisyenin son kasedi, en sevdiği sakız, çikolata, çiçek vs, vs. onu ne kadar iyi tanıdığınızı, anladığınızı gösterir.

büyük ve pahalı şovlara gerek yoktur, emek ve ince düşünce en güzel jestleri hazırlar. bu sevgililer gününde çekilmiş bir telgraf bile olabilir.

sayın x, stop, su an yanınızda olamadığım için stop, ondört subat stop, orada olacagım üç marta ertelenmiştir stop. bilgilerinize stop...
  • jest oldum demek