şükela:  tümü | bugün
 • eğer ki bir ay içinde nişan ya da nikah yapmayı düşünmüyorsanız, son derece gereksiz olan, zira mevzubahis sevgiliden ayrıldığınız taktirde, hayatın anlamını tek başınıza sorgulama keyfiyetinizin bile elinizden alınmasına sebep olacak hadise.
 • sevgiliden çok sizin kasılacağınız bir durumdur.bununla beraber artık gizli yaşamaya ihtiyac duymadığınız için içiniz rahatlayacaktır. bir de aile sevgiliyi severse geleceğe güvenli adımlar atmak için iyi bir başlangıçtır.
 • sonucunun onceden asla tahmin edilemeyecegini dusundugum durumdur zira karsi tarafla doku uyusmasi soz konusu ise cok daha rahat bir bicimde atlatilabilecek aksi takdirde ise nicole kidman e getirdiginizde bile begendirmenizin mumkun olmayacagi durumdur. zira bir kizdan hoslanmayan anne, sevgilinizin egitim, aile, ruh vs gibi 1001 durumunu gozden gecirecek ve mutlaka bunlardan bir kacina kirik not vericektir.

  demin ki nicole kidman ornegini alicak olursak nicole kidman'i begenmeyecek bir anne ki sayilari hic de dusunuldugu kadar az olmayacaktir, aman olum ben ruh halini begenmedim, ne o oyle cok beyaz damarlari gozukuyor, bunla antalya'ya bile gidemezsin, gibi yorumlari hic cekinmeden soyleyebilir.

  dolayisiyla cok zorunda kalinmadigi surece ertelenmesinde fayda gordugum eylemdir.
 • iyi hazırlanmış sevgili bir sürü akıllı cümle kurarak tam puan alır.
  "nasıl cümleler dönecek acaba"lar sebebiyle hayıflanmaktan helakı çıkmış* ally mcbeal meyilli bünyeniz ise sürekli saçmalar ve yine sınıfta kalır ve de yediği haltın elinde patlamamasını* ummaya başlar.

  (bkz: günlük formatında entry girmek)
 • bir ilişkide ciddiyet göstergesidir, özellikle babanın karşısına ilk defa bir erkek arkadaşınızı çıkarıyorsanız. eğer baba begenirse eve gelip gitme saatinize laf etmez, karışmaz daha da rahat edersiniz.tabi begenmezse o kötü..
 • isimler uydurma, diyalog gerçektir:

  ferit -nalan seni ailemle tanıştırmak istiyorum.
  nalan - hayırdır inşallah
  ferit - bir de sana bir şey vericem.
  nalan - (al başına belayı)

  herhalde yüzük verecek diye tahmin edenler yanıldı. ferit nalan'a düğün davetiyesini verdi. böylece nalan lüzumsuz bir erkekten sonsuza dek kurtulmuş oldu...
 • ebeveyn "çatlak" statüsündeyse ve sevgili de çekingense veya ciddi mizaçlıysa zor gerçekleşir biraz..
 • abi: anneanne nasılsın, bak bu x
  x: öpeyim teyzecim
  *anneanne: öbür getirdiğin daha güzeldi
 • eğer sevdiceğin, hayatın paylaşılacağı kişi olduğundan emin olunmamışsa, yapılması tavsiye edilmeyen eylemdir.

  bu durum erkekler açısından çok sıkıntı yaratmasa da, hanım kızlarımız açısından oldukça temkinli yapılması gerekmektedir.
 • ilişkide çok ciddi değilseniz (aşık olmak falan da yetmez, evlenmeye falan karar verdiyseniz ok) tamamen lüzumsuz bir olaydır.