şükela:  tümü | bugün
  • - inanmıyorum ayrılmak istediğine!!
    oysa ben prag' taki ofis için başvurmuştum. hem iyi de para veriyorlar diyordum. ben gündüz işe giderim sen de bilgisayar falan oynarsın diyordum. bir maaş yetecekti ikimize, hem de dünyanın en güzel sehirlerinden birinde.. şimdi mi söylüyorsun bunu? bütün planlarım mahvoldu!
    - eee öhhhööö mmmhh ben eee ben senin tepkini merak ettim. duydum da praga yerleseceğini, bir an beni bırakıp gideceksin sanıp şeyettim. ohh öyle diilmiş çok şükür. ben seninle fizana bile gelirim yavv.
  • denenmemesi gereken yontemlerdir, pismis asa bosu bosuna su katmayin. kesinlikle kopegi olunmamasi lazimdir eski sevgili kisinin, daha bir tepesine cikar insanin mazallah.
  • - ben ayrilmak istiyorum vakkas.
    - ayrilmak dedin de, molekullerine ayiririm seni, akilli ol..
    - ama hep boyle yapiyosun, hep tehdit hep korkutma.
    - sıs. ya benimsin ya kara topragin.

(bkz: belalim)
  • - ayrılmak istiyorum fenasi. ilişkimizi taşıyamıyoruz artık.
    - höö.. ne diyon sen yaa?
    - evet, bence ayrı dünyaların insanıyız. ben yarım bıraktığım güzel sanatlar akademisine geri döneyim. sen de son ütücülüğe devam et.
    - hıck... ühüü... tekstil atölyem olmadığını öğrendin ha.. ühüühü..
  • sevgilinin ayrılacağı varsa asla işe yaramayacak olan gereksiz davranışlar topluluğu..
  • sevgilinin terk etme sebebini araştırıp (o konuma geldiyse muhakkak biliniyordur) ona göre davranılması icap eder.

ama yurdumuzda "bana o kadını getirin" deyip apartman çatısına çıkmak pek makbul.

en modern yol sanırım, "ayrılmak istiyorum" diyene, "ben de aynı şeyi düşünüyodum kaç gündür" diyebilmektir. göt ister.
  • sevgiliyi tutmak. hiç bir yere gidememesi.. (m.ö 2370)
  • ayakkabısını çalıp "ayakkabın bende. gidemezsin" demek.

(bkz: chandler bing)
  • sevgilinin başına bir iş açıp, o konuda kendinizi affettirmeye çalışmak, sonra bir bakmışsın ayrılık falan hikaye olmuş.

modern bilimde bir ismi var mı bilmiyorum da, kötü bir durumu kurtarmak için daha kötü bir duruma başvurulması ve ardından daha kötü durumun düzeldiğinde kötü durumunda ortadan kalkma hali diyebiliriz kısaca..