şükela:  tümü | bugün
 • hollanda da ¢ok agir zahiyat verebilen bi davrani$tir
 • çok ağır bir histir lakin hem sevmek hem kızmak; ama hangisini daha ağır yaşayacağını bilememek.
 • kavga edilir barısılır ama kavga sırasında kaybedilen saygı olursa artık dönüş yoktur o kavgadan.
 • bunu alışkanlık haline getiren insanları mantığımın almadığı eylemdir*. yoksa her şey kadar normaldir. önemli olan kavgayı insanlık boyutlarında sürdürebilmek ve "aaaah tamamm tamam" gibi geciştirme cümleleri kurmadan sorunu sonuca bağlayabilmektir. aksi takdirde süren ilişkilerin nasıl sürdüğünü asla anlayamayağım bir durumdur*
 • ömürden ömür götüren, insanı bir günde on sene yaşlandıran, ağlatıp zırlatan, aşırı yıpratıcı, can yakıcı ve bol bol en ağırından müzik dinlettirici durum.
  gerçekten kavga sonrası ne içki, ne alışveriş ne başka bir bok, şu güne kadar keşfedebildiğim tek deva müzik. hasar gören ruhunuza teskin edici ılık bir şurup gibi sızarak rahatlamanızı sağlar ve normale döndürür.
  sonra ne olur? herşey unutulur ve yakın bir zamanda yine boktan bir sebepten aynı patırtı gürültü yeniden yaşanır.
  kavga esnasında söylenen her can acıtıcı söz ortak kalbinizin en yüksek yerine kendi resmini asmak için çakılmış bir çivi gibidir.
  özürlerle çıkartılmasına izin verseniz de çakıldığı yerde bir delik kalır.
 • karşınızdakini seviyorsanız mümkün olduğunca kaçınılması gereken şey. o kadar çok tecrübem oldu ki konuyla ilgili zamanla artık bıkıp yine kavga çıkacak ulan koşarak kaçsam , uyuyor numarası yapsam , telefonum çaldı da acil işim var numarası yapsam , ya da çok mantıksız konuşmaya başlasam ne olur acaba kavgadan yırtar mıyım diye düşünmeye başlamıştım .hatta telefonu , uyuyor numarasını ve mantıksız konuşmayı denedim işe yaramamakta. en güzeli biz neden kavga ediyoruzun üstüne gitmektir ki bunun da sonucunun yine tecürbeyle sabit olarak çoğunlukla ayrılık olduğunu söyleyebilirim*.
 • arada mesafeler de mesafeler olunca, daha bir yaralayıcı olan hadise. yakın olsanız hadi o değil mesafe normal mesafe olsa, bir şekilde yanına gider ve olayı yüz yüze tatlıya bağlarım diye düşünebilirsiniz. ama mesafe ebesinin amı bir mesafeyse o zaman işler zorlaşır. en iyisi kavga etmemektir. ama kavgasız da olmuyor hiçbir ilişki...
 • sonrasında yapılan sex daha bi vahşi, daha bi zevkli, daha bi tatlı olur.
 • iki tarafı da üzen, kızdıran ve yıpratan bir eylemdir. ne kadar sevseniz de söylenmemesi gereken şeyleri söylersiniz.hele kavgayı anında çözümlemeyi seven biriyseniz bazen gereksiz yere kavga büyüyebilir. en iyisi sinirlendiğinizde sevgilinizin yüzüne bakmaktır. o zaman kalbiniz eriyip kavgayı unutabiliyorsunuz. (bu yöntem gerçekten çok işe yarıyor)
  öte yandan sevgiliyle hiç tartışmama kavga etmeme durumu da sağlıklı değildir. o zaman iki tarafın birbirlerine karşı dürüst ve açık olmadığı bir ihtimaldir. o yüzden en iyisi ortayı bulmaktır. iki tarafın da birbirinden duyduğu rahatsızlıları neden kızdığını insanca açıklamalıdır. kavga etmenin de bir yolu yordamı vardır.
  bütün bunların hiç kolay olmadığının farkındadır bu şahıs. ama sevgilinizle mutlu mesut, sorunsuz bir ilişki için denemeye değer...
 • (bkz: make up sex)