şükela:  tümü | bugün
  • sevgili ne ki, ana rahmini terk ettirecek kadar sinir ucumuz açık. bunun adı siyasi sebep değil hayat görüşü, beyin açıklığı sınavına döndü. artık ''rakip takım kardeşliği'' sahalarda kaldı.
  • siyasi sebeplerle tartisirken tanıştığım ve 4 yıl flört ettigim biriyle evli oldugum icin siyaseti ilişkiyi baslatabilen ya da bitirebilen bir unsur olarak görebildiğim için normal karsiladigim bir durum.

ilk tartismamiz kadar hararetli olmasa da simdi de tatli tatli atisiyoruz siyaset hakkinda hele ki evliyken ilk defa bir secim sureci yasadik. bol bol atistik. gulduk. eglendik.

ınsan sevmek cok baska bir sey ve siyaset tadinda guzel.
    olmaz olmaz demeyin; olmaz olmaz.
  • bu kadar baski, bu kadar nefret, bu kadar ayrimcilik.

adam sevgilisiyle rahat rahat sevisecegine, nelerle ugrasiyor. sevip sevilecegine, nelerden ayrilmak zorunda kaliyor.

nasil bir ulke ya burasi, bu nasil bir kafa.

(bkz: sadece türkiye'de yaşanabilen olaylar)
  • normal ve olması gereken durumdur. "efendim sevgililer siyasetle uğraşmak yerine sevişmeli" deyip geçmek mümkün değildir.

zira siyaset, televizyonda bir takım lider kisvesindeki adamların seviyesizce çemkirmesi değildir. kişinin hayata, dünyaya bakışını belirler. yani kişinin siyasi görüşü aynı zamanda dünya görüşüdür.

dünya görüşleri farklı insan sürekli çatışma halinde aynı ortamda yaşayamaz. hadi sevgili yine bir nebze. ama bazen eşinin dişini fırçalarken çıkardığı sesin bile battığı bir evlilik durumunda ayrı siyasi düşünce evlerden ıraktır.
  • biri taraf ülkücü bir taraf komünistse ilişkiler flörtten öteye de geçemiyor. karşınıza geçip söylediği her söz ötekilik kokar. bilmeden çok bilmişlikler batar. ama şunu asla anlamazlar; en önce insanlık, insan sevgisi. asalım keselim nedir ... hal böyle olunca ona ettiğiniz her söz, yazdığınız her kalem zaman kaybı oluyor.
  • ülkemizin dramı.

ne denir
  • adamın biri gramscian'mış. open-marxist sevgilisi varmış. çok mutlularmış. bir gün devlet tartışmalarında kavganın dozajı artmış ve ayrılmışlar. adam cehapeli bikaç kızla takıldıktan sonra intaar etmiş, kız da neo-weberyan biriyle evlenmiş, 2 sene sonra ayrılmışlar. eleman aslında neo-weberyan da değil itin biriymiş.
  • sevgilim ak partiliyim dese defolllll derim amk!
    (bkz: ya ne olacağıdı)
  • benimki de buna yakın bir şeydi.
    bana kalkıp "neden namaz kılmıyosun? ekü ükü ebü hebe" gibi şeyler söylemişti.
    sana ne dediğimde de "herkesin sevgilisi dinine bağlı, senin de öyle olmanı istiyorum" demişti.

bir süre sonra başka birini buldum ve çok mutluydum.

edit: o da aşırı rahattı, hep ekstrem insanlar çıkıyor karşıma.
    o da sıktı canımı.
  • doğru olanı yapmaktır. zira siyasetin diyalog zemininde değil kavga ve çatışma zemininde icra edildiği bizim gibi toplumlarda, o ayrılık eninde sonunda gerçekleşecekti. ne kadar erken, o kadar iyi...