1. taraflardan birinin tripli olduğu durumlarda da gerçekleşir. sorulara "evet, hayır, bilmem, tamam" gibi cevaplar verildikçe karşı taraf bezer, sonunda pes edip telefonu kapatır.
  2. şu anda aradığınız kişiye ulaşamıyorsunuz dendiği anda başınıza gelebilecek olaydır.
  3. sözde sevgilidir ama özde değildir anlamına gelir. içinizden "eee ne diycem ki buna" diye geçirebilirsiniz. uzun sürmez bir süre sonra o ilişki biter zaten.
    daha küçük yaşlarda, odanızda telefon yokken, salondan anne baba yanında konuşulamaması durumunda ise normaldir. o da uzun sürmez. bir süre sonra büyürsünüz.
  4. bu durumda en adil davranan insanlar kekemeledir. karsidaki insanin sevgili olup olmadigina bakilmaksizin konusamama sendromu yasanir.
  5. dertli bir gecenin yalnız anında sevgiliye telefon edilir... kısa bir muhabbetten sonra....

-ya işte böyle böyle oldu... çok moralim bozuldu ya...
    -haşır huşur.... haşşş...huşşş....cızırt cozurt.... hadi ya...
    -napıyosun sen orda? of ya çok cızırtı var... o sesler ne öyle... hat mı zayıfladı?
    -haşır huşur... haşşşş huşşşşşş....hah, şimdi geçti mi?
    -geçti de... noluyo orda? beynimde patladı ses...
    -haa... telefonu kulağımla omzum arasına dayadım da, pantolonumu giyiyordum...
    -hımmm, peki... neyse işte çok sıkıldım seni arayayım dedim...
    -bozma moralini, geçicek...
    -umarım... bla bla bla mır mır mır... of işte hiç bişi yapamıyom bu yüzden...
    -şırıl şırıl şırıl şırıl... şırrrrrr... gluk gluk...
    -ya yine duyamıyorum... sen işiyo musun?
    -haaa yok ya, su koyuyorum da kendime...
    -ya kulağım ağrıdı valla... dikkatim dağılıyo sesten... ne diyodum?
    -takır tukur... pat güm... haşır huşur... (poşet sesleri, takırtılar...)
    -of ya, amma ses yaptın...bi konuşalım dedim, ama konstantrasyon, muhabbet isteği uçtu gitti yani... kafamın içinde bi sürü ses... of amaaaan... kapatıyorum ben...
    -ya mutfaktayım, amma trip atıyosun... konuştuk işte...
    -peki, saygılar...
  6. bazen sadece sevgilinin aramaması sonucu oluşan durum. o aramayınca iş inada biner, 'niye hep ben arıyorum' moduna girilir, telefon edilmez.
  7. sevgilimin telefonunun kapalı olması nedeniyle şu anda ben içinde bulundugum durumdur. çıldırtıcıdır.
  8. sevgili askerde ve olabilecek en uzak yerdeyse sizden, 2 günde bir 30 saniye konuşabiliyorsanız ancak, bir de budur. gene de bundan mutlu olursunuz.

sevgiliyle telefonda konuşamamak hakkında bilgi verin