• taraflardan birinin tripli olduğu durumlarda da gerçekleşir. sorulara "evet, hayır, bilmem, tamam" gibi cevaplar verildikçe karşı taraf bezer, sonunda pes edip telefonu kapatır.
  • şu anda aradığınız kişiye ulaşamıyorsunuz dendiği anda başınıza gelebilecek olaydır.
  • sözde sevgilidir ama özde değildir anlamına gelir. içinizden "eee ne diycem ki buna" diye geçirebilirsiniz. uzun sürmez bir süre sonra o ilişki biter zaten.
    daha küçük yaşlarda, odanızda telefon yokken, salondan anne baba yanında konuşulamaması durumunda ise normaldir. o da uzun sürmez. bir süre sonra büyürsünüz.
  • bu durumda en adil davranan insanlar kekemeledir. karsidaki insanin sevgili olup olmadigina bakilmaksizin konusamama sendromu yasanir.
  • dertli bir gecenin yalnız anında sevgiliye telefon edilir... kısa bir muhabbetten sonra....

-ya işte böyle böyle oldu... çok moralim bozuldu ya...
    -haşır huşur.... haşşş...huşşş....cızırt cozurt.... hadi ya...
    -napıyosun sen orda? of ya çok cızırtı var... o sesler ne öyle... hat mı zayıfladı?
    -haşır huşur... haşşşş huşşşşşş....hah, şimdi geçti mi?
    -geçti de... noluyo orda? beynimde patladı ses...
    -haa... telefonu kulağımla omzum arasına dayadım da, pantolonumu giyiyordum...
    -hımmm, peki... neyse işte çok sıkıldım seni arayayım dedim...
    -bozma moralini, geçicek...
    -umarım... bla bla bla mır mır mır... of işte hiç bişi yapamıyom bu yüzden...
    -şırıl şırıl şırıl şırıl... şırrrrrr... gluk gluk...
    -ya yine duyamıyorum... sen işiyo musun?
    -haaa yok ya, su koyuyorum da kendime...
    -ya kulağım ağrıdı valla... dikkatim dağılıyo sesten... ne diyodum?
    -takır tukur... pat güm... haşır huşur... (poşet sesleri, takırtılar...)
    -of ya, amma ses yaptın...bi konuşalım dedim, ama konstantrasyon, muhabbet isteği uçtu gitti yani... kafamın içinde bi sürü ses... of amaaaan... kapatıyorum ben...
    -ya mutfaktayım, amma trip atıyosun... konuştuk işte...
    -peki, saygılar...
  • (bkz: sessizlik)
  • bazen sadece sevgilinin aramaması sonucu oluşan durum. o aramayınca iş inada biner, 'niye hep ben arıyorum' moduna girilir, telefon edilmez.
  • sevgilimin telefonunun kapalı olması nedeniyle şu anda ben içinde bulundugum durumdur. çıldırtıcıdır.
  • sevgili askerde ve olabilecek en uzak yerdeyse sizden, 2 günde bir 30 saniye konuşabiliyorsanız ancak, bir de budur. gene de bundan mutlu olursunuz.